• NORTE
    11.6k
    Sloveniji, a da ne govorim kolike su muljaže sa Osijekom konkretno od stadiona i financiranja pa do financijskog fer pleja i koliko košta sponzorstvo od strane Ugara...Kwedi
    Koga imaju u Sloveniji? Ovo s FFP si skroz u pravu, prihodi od prodaje su im smiješni, a prihodi od sponzora vjerojatno prenapuhani, ali toga sa sponzorima ima po Europi kolko hoćeš.


    Iskreno ne znam zakaj su ga mrzili jer je u Dinamu bio,ako Dinamo nije neki rival OsijekuSibirski plavac
    Navijači Osijeka mrze Dinamo, kao i svi ostali naši rivali. Samo su dugo bili jadni i beznačajni u ligi.
  • xavier
    12.1k
    Navijači Osijeka mrze Dinamo, kao i svi ostali naši rivali.NORTE

    Nemojte sad pretjerivati. Ovo za Bjelicu je stav Kohorte, a nitko drugi u Osijeku nije Bjelici ništa zamjerio što je bio trener Dinama.

    Što se tiče "mržnje" prema Dinamu, to je ipak puno prejaka riječe. No naravno da su im ulaskom većeg kapitala bitno porasle ambicije, a Dinamo je klub koji se nalazi na njihovom putu prema naslovu prvaka. Kako sam već napisao, ne želim ni zamišljati što bi neki naši pisali da se Dinamo proračun poveća u mjeri u kojoj se povećao Osijeku.
  • xavier
    12.1k


    Puno novca kojim se financira nogomet diljem svijeta ima sumnjivo porijeklo, ali ne vidim kako ovo može biti loše za hrvatski nogomet? Ovo o financiranju nogometa u regiji kako bi se to Orbanu vratilo glasovima dijaspore, neću uopće komentirati. Koliko ljudi u Hrvatskoj uopće ima mađarsko državljanstvo? Ne znam, ali rekao bih da jako, jako malo.
  • Kwedi
    3.8k
    referirao sam se na "lijepu priču".

    ma kakva dijaspora, klasično pranje love s paravan firmama u okruženju s proljevom o pomoći Mađarima.

    Otkud lova? Staviti u jednadžbu INA, MOL, Rusi, Orban, LNG, PPD, Mesaroš frend iz sela, Sanader, Ježić...

    Naravno da je u nogometu sve premreženo političko-mafijaškim interesima, od najnižih liga do top klubova samo mi proradi crijevna mikroflora kad čujem "lijepa priča", mađarski altruisti i slični kurci-palci.

    Kao kad je Mamić obećao ulaganje 10 milijuna eura u Široki Brijeg novcima Dinama - "pomoć hrvatskom klubu u BIH, razvoj talenata, srač-kenj.." - paradigma za izvuć lovu, isto sranje drugo pakovanje s Osijekom.
  • xavier
    12.1k
    referirao sam se na "lijepu priču".Kwedi

    Bez obzira na sve napisano, ovo i je lijepa priča za Osijek i hrvatski nogomet. Kažem ponovo, uopće ne sporim Orbanove motive iza toga, ali to nimalno ne mijena činjenicu da će Osijek u tome sjajno proći. Što su trebali reći? "Ne želimo to jer nismo sigurni da je to interesu mađarske države i naroda"?
  • Kwedi
    3.8k
    pa ako je osijek lijepa priča, jel lijepa priča mamićev dinamo i je li dinamo u tome sjajno prošao?

    realno, zašto seremo protiv maksimirske lijepe priče? neka je krao, al je i nama dao [to je recimo situacija u osijeku]!

    samo ono je ugarska praonica novca, ovo domaća.

    ne impliciram tebi, znamo se kaj i kak mislimo samo se referiram na gledanje u tuđe dvorište gdje eto sve divno, iako imaju trenutno game of thrones između meštra i kosa te ekipe oko njih, al suma sumarum - to je sve super.

    onda je i dinamo ovakav kakav je - super
  • xavier
    12.1k


    Nemoj uspoređivati neusporedivo. Dinamo je Mamićev klub? On je platio da bi ga kupio? Naravno da nije nego je klub i dalje udruga građana, a on je tamo suprotno volji većine članova i koristi klub za osobno bogaćenje iako ništa u njega ne ulaže niti bi trebao biti tamo da je sve po zakonu.

    Mađari su klub kupili, grade stadion, kupuju igrače, doveli su sjajnog trenera...i sad je tebi isto ako oni pritom "operu" nešto novca?
  • Kwedi
    3.8k
    ponavljam, to je analogija "neka je krao,al je i nama dao".

    u tom kontekstu, to što je u dinamu pravni problem oko funkcioniranja unutarnjih tijela, ostalo je sve osječka lijepa priča samo na warp pogon.

    kao što se za antidatiranje ugovora, naplata nepostojećih usluga i porezna utaja sudi ili postoji presuda, ista situacija za uskok je u gradskom vrtu.

    samo, kao i u dinamu, tamo je politička zaštita jer se ne bi šteli zameriti orbanu i njegovoj pajdašiji jer su nam to prijatelji iako su to likovi koji izvlače lovu iz naše nekad najjače firme, a tu nama prodaju muda pod bubrege s ulaganjem u stadion koji će bit financijski napucan da se sve firme i interesi na fino oplode i zadovolje.
  • xavier
    12.1k
    Ja te ponovo pitam što Osijek kao klub tu gubi?

    Mamić u Dinamu krade novac koji nije njegov niti ga je on donio u klub. Ovdje Mađari obilno financiraju klub i dio tog novca izvlače, tako bar ti kažeš...pitam što tu klub gubi?

    Znači klub bez Mađara ne bi imao valjda ni za režije, a sad grade stadion i slažu ozbiljnu momčad. Ponavljam da ne vidim gdje je tu problem.
  • Kwedi
    3.8k
    I ja mogu postaviti kontra pitanje, što Dinamo kao klub gubi s Mamićem u njemu?

    Ovdje Mamići obilno zaradili Dinamu novce, dio tog novca izvukli... al što tu klub gubi?

    Prije toga se ispadalo od Maccabija, bili pred likvidacijom, nije bilo za režije a vidi sad... kupljene stolice, kapelica, hotel na jugu, preko 3 milijarde kuna prihoda zadnjih 15 godina, pamte se više sezone kad se ne igra Liga prvaka nego kad se igra koliko je u 15 godina sve napucano i bolje u odnosu na Dinamo s Leutarom, Vladom Petrovićem, Dariom Smojom i Enesom Mešanovićem.

    Ružičaste cvike u susjednom dvorištu.

    Neka cvjeta tisuće "Osijeka" da parafraziram jer nas nije briga, tuđi opran novac [makar je i tu dio izvućenog domaćeg novca] na našem teritoriju.
  • xavier
    12.1k


    Mamić krade novac iz našeg kluba. Krade. Novac na koji nema nikakvo pravo kao što ni on nema pravo biti na tom mjestu jer to nije volja članova kluba, a klub je udruga građana. Znači naravno da svaki navijač treba biti izrazito nezadovoljan time što se događa. I sve to prije nego uopće u priču uvedemo sve seljačko ponašanje oko kluba koje je on uveo kao standard.

    U Osijeku, ako se pere novac, pere se novac vlasnika. To je nešto što se događa u puno klubova na svijetu. Znači ti vlasnici su klub kupili i na njega troše puno novca. Time nije oštećen ni grad Osijek, ni klub, ni navijači...dapače.

    Kako ti sa sigurnošću znaš da bilo koji klub na svijetu ne pere novac vlasnika? Naravno da ne znaš...ali ne vidim kako to možeš uspoređivati s klubom gdje netko krade novac koji nije njegov.
  • deda
    32.8k
    Formalno ni novac u Osijeku nije od vlasnika, već od firme ili države. On postaje tvoj kad platiš porez, a pranje novaca je upravo izbjegavanje poreza. Dakle, isti kriminal kao i Mamićeva pljačka.
  • Mali Zeus
    13.5k
    Malo ovdje padaju čudne usporedbe, meni se čini.
  • Kwedi
    3.8k
    diskusija je o tome što je osijek definiran kao "lijepa priča".

    možemo čak i pričati ovo oko volje članova kluba, o dijalektici "našeg kluba", novca na koji nema nikakvo pravo i poziciji jer to nije volja članova, al to je isto prc milojko jer je statut di ti i ja nemamo nikakva prava ozakonjen od strane nadležnog tijela i možemo lajati na zvijezde.

    ima legalitet, nema legitimet. odbaćene prijave i tužbe govore sve o tome.
    to što je to četničko leglo razbojnika, al je "lijepa priča" po zadanim okvirima kakve imamo za kriterij danas u osijeku, jučer u rijeci, sutra s kolumbijcima u šibeniku.


    opran novac iz inozemstva je kriminal, napisao sam gore o financijskom fair playu i kršenju, mogu i o tome tko financira stadion i preko kojeg pravnog tijela, klub je bojler za firme čiji su vlasnici povezani s energetskim biznisom, a to je premreženo s politikom u obje države te našim državnim gubitkom i sad ti veliš da li su grad, klub i navijači oštećeni kad ne bi bilo mađara?


    možda i jesu, a možda i nisu.

    otkud možeš znati ili ja da bi osijek u nekim normalnim okolnostima bez pretvaranja u ugarsku nogometnu ekspozituru postao ozbiljan i normalan klub na razini štajaznam maribora - ono nisu dinamo, ali nisu ni za drek da nisu bili pod novalićem, glavašom ili meštrom?


    naravno da svaki klub bilo preko gazde s vlastitim parama ili bilo preko javne love ak lokalni baja financira klub pere novac.

    samo ponavljam, "lijepa priča" je u osijeku, a u dinamu tobože nije.

    i to što je krao,al je nama dao je svejedno kriminal, a ne lijepa priča s pampasa.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.