• xavier
    11.1k
    prefiks "gradjanski" im je vjerojatno bio vise bio kul nego sto se referirao na kolosalnu povijest kluba koji je predhodio ovom nasem danasnjemCavalera

    I meni se čini da je ovo slučaj i ovo "građanski" doživljavam kao pridjev, a ne kao poveznicu s nogometnim klubom koji je ugašen 1945.
  • 000
    941
    "građanski" doživljavam kao pridjevxavier

    Na zalost upravo to.
  • Guinness
    2k
    to "g" u nk doživljavam isključivo kao simbol 'ove' šugave uprave i svega šta se nakotilo zadnjih godina u klubu.
  • deda
    28k
    Vjerrujte mi da su mnogi dosta dugo tako shvaćali Dinamo nakon 45.
  • weasley
    27
    a kako se vani prevodi ovo GNK, npr. na engleskom?
  • deda
    28k
    Kratice se ne prevode, jer bi mi onda zvali ove gore Jedinstvo iz Manchestera. :joke:
  • Guinness
    2k
    Citizen Football Club?
  • weasley
    27
    naravno da se ne prevode, ali ono, kad bi probali

    i meni to u glavi, ali nekako nespretno izgleda :smile:
  • Guinness
    2k
    I gnk na naškom je katastrofa, kamoli tek na engleskom...:yikes:
  • deda
    28k
    Zašto,baš dobro zvuči Đi-en-kej.
  • xavier
    11.1k
    nisam siguran da netko to uopće negdje izgovara, kao što ni mi uglavnom ne izgovaramo prefikse stranih klubova.

    Stranci za Croatiu/Dinamo ionako redovito pisali jednostavno "Zagreb" što je bilo posebno lijepo jer je klub tog naziva cijelo vrijeme igrao HNL.
  • deda
    28k
    Dobro, ovo je više akademska rasprava. Ja isto nisam nikad primjetio da netko izgovara ove kratice, pogotovo ne Englezi.
  • Guinness
    2k
    Sve šta se događalo negativno u klubu ovih godina pripisujem tom 'g' i on će prvi "gorjeti" kad za to dođe vrijeme...
  • deda
    28k
    Ja se nadam da ćeš to ipak prepustiti referendumu članova kao i pitanje pravnog ustroja. Ako naša borba ikad dovede do toga. To je moj stav.
  • Papastrumf
    9.9k
    Gdje je bio referendum kad se uvodio prefiks? :/
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.