• Bosna86
    11.7k
    Zna li se visina transfera?
  • deda
    32.8k
    TM veli posudba 200.000 Eura
  • Neki tip
    21.3k
    Index pise 1.5 mil Eur plus bonusi i postotak od iduceg transfera.

    Možda je ona fora ko s Talijanima što obično bude..

    Jer posudba sama po sebi, za 200k, baš mi i nema smisla.
  • Bosna86
    11.7k
    Negdje sam čitao da Litavci uzimaju 70% profita od transfera, s tim da oni osiguravaju budget.... Zna li netko vise kako to kod njih funkcionira? U svakom slučaju za visinu njihovog budžeta rade odličan posao u ove 2 g
  • deda
    32.8k
    Tako nekako, oni plaćaju plaće, a Čunko i grad pokrivaju ostatak troškova. Sad koji je model i omjer točno, ne znam. Zasad funkcionira.
  • Sibirski plavac
    1.9k
    Možda je ovo više za temu Zanimljivosti u nogometu,ali po meni može i ovdje. Sad sam malo bezveze neš guglao o popularnosti hrv klubova.Logično mi i tovari smo prvi,ali me iznenadilo da Osijek navodno ima više navijača nego Rijeka i da je treći klub u državi.Jedino kaj ne piše kad je to istraživanje provedeno,a i to piše na wikipediji koja nije nekakvo mjerilo.No jedna stvar koja me već godinama čudi i iznenađuje,a to je da je Hajduk popularan skoro kao Dinamo i to u ZAGREBU!Prema istraživanju iz 2005. Dinamo je imao 55% u Zagrebu i okolici,a Hajduk 7%,a prema anketi iz 2016 Dinamo ima 54 a Hajduk 46% u Zagrebu.Dvije stvari me tu čude:iako kužim da je Zagreb pun dotepenaca od svugdje,kako Hajduk ima skoro pola grada?Nema šanse da su svi ti dotepenci Dalmoši.Druga stvar-Dinamo u tim anketama nikad u Zagrebu nema čak ni 70 ili 80% nego uvijek oko 50%.Čak i 2005. godine.Zar je moguće da čak POLOVICA grada Zagreba ne navija za Dinamo?No ponavljam,te ankete nisu mjerilo,a i nije provedena ni među puno ljudi,ali me stvarno čudi da Dinamo čak ni u godinama kad je grad više živio za klub nego danas prema istraživanjima nije imao barem 80% nego samo oko pola grada(55%).
  • deda
    32.8k
    Kak da nebi Hajduk imao 45% u Zagrebu, to su bedastoće.
  • Sibirski plavac
    1.9k
    U dijaspori Dinamo omiljeniji samo u dvije države, u Gradu Zagrebu 55:45 za Dinamo, najizjednačenije u Sisku
    Hajduk u Hrvatskoj i inozemstvu ima više navijača nego Dinamo!

    Pokazalo je to veliko Goalovo istraživanje , gdje je na pitanje tko vam je draži od dva najveća hrvatska kluba, od oko 7500 glasova Hajduk dobio 53, a Dinamo 47 posto.

    No, istraživanje je pokazalo i da je Hajduk konačnu pobjedu odnio velikom dominacijom u 'svojim' županijama (Dubrovačko-neretvanska 90 posto, Splitsko-dalmatinska 80 posto, Zadarska 77 posto), ali dvije trećine Hrvatske većinski je ipak za plave!

    Tako osim tri navedene županije, ljubav prema bijeloj boji prevladava još samo u Šibensko-kninskoj (67 posto), Primorsko-goranskoj (58 posto) i Istarskoj (52 posto).


    Dok je Dinamo više glasova dobio u svim ostalima. Najuvjerljivije u Krapinsko-zagorskoj (74 posto), Brodsko-posavskoj (69 posto), Međimurskoj (67 posto) i Zagrebačkoj (63 posto).

    U Gradu Zagrebu je 55:45 posto za Dinamo, što je manja dominacija nego u Osječko-baranjskoj (57 posto dinamovaca). Najizjednačenije je u Sisačko-moslavačkoj županiji, gdje je Dinamo odnio pobjedu 51-49 posto.

    Od dijaspore, u SAD -u je 65 posto za Hajduk, u Australiji 54 posto, u Skandinaviji 62 posto, Njemačkoj 55, a Austriji 56 posto, dok su za Dinamo od država odakle je došao značajniji broj glasova tek Švicarska (57 posto) i BiH (56 posto).

    Goal.com,2018.

    No,ne treba uzeti ovo kao neki pokazatelj,provedeno je na oko 8000 tisuća ljudi,ali svejedno odkud im 46%? :rofl:
  • xavier
    12.1k
    Ne radi se istraživanje na takav način jer za početak nemaš reprezentativan uzorak.
  • deda
    32.8k
    Jebiga sad bi ti trebao održati trosatno predavanje iz statistke da ti sve objasnim. Nisi pomislio da ne može nikako biti 55-45 u nekom gradu ili mjestu jer valjda postoje i navijači nekih drugih momčadi.
  • Crusades1986
    12.6k
    Fausto Budicin od sutra novi trener Istre
  • Sibirski plavac
    1.9k
    I imaju novog sportskog direktora Daria Dabca.
  • xavier
    12.1k
    Da ne govorimo kako treba definirati što točno mislimo pod "navijač". Je li navijač samo onaj koji redovito dolazi na utakmice? U tom slučaju su rezultati porazni. Ili je navijač onaj koji gleda utakmice na tv-u i redovito čita u novinama o svom klubu? Ili onaj koji ne prati na tjednoj bazi, ali pogleda i pročita tu i tamo? Ili možda pod navijače smatramo i sve one koji će načelno reći da su za nekog iako ih nogomet zapravo uopće previše ne zanima...
  • vjeko1701
    8.6k
    Krapinsko-Zagorska FTW!!! :P
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.