• Kwedi
    3.8k
    ukratko.
    Ne znam, napisao ja prije pola sata da Grad nije demantirao klupske tvrdnje da zele gradit stadion sami ako im Grad VRATI zemljiste.Tradicija bunta

    ovo pravno nije moguće.

    grad bi teoretski mogao vratiti polagatelju prava na to zemljište, al to je dinamo šdd koji je likvidiran 2004. kao jedini pravni nasljednik onog dinama koji je početkom devedesetih kad je katastarski bio upisan na maksimir.

    prelaskom društvenog vlasništva u javno/državno odlučio klub da im je preskupo plaćati režije pa nek se time grad bavi te se grad jednostavno upisao na stadion. naravno, tad je isto zdravko bio u klubu.

    po toj logici uprave i njihovom tumačenju prava, onda bi ja mogao tražiti da se upišem na zemljište u trnjanskoj cesti koju su moji preci napustili početkom pedesetih.

    a grad je oko pitanja stadiona poslao dva ili tri puta priopćenje kako oni svi skupa razgovaraju, bandić je rekao kako fali samo pečat i sve sređeno, al nekako između razgovora lopova s jedne strane i razbojnika s druge strane nekako sumnjam u ikakvu volju kakve god tvrdnje bile plasirane da li od grada ili od uprave kluba.
  • Tradicija bunta
    6.5k
    ovo pravno nije moguće.Kwedi

    Da, ima smisla.
  • marcio amoroso
    36.8k
    Ne mora im vratiti zemljište, može im ga prepisati kao legitimnom korisniku, ako se ima volje naravno.
  • Kwedi
    3.8k
    može. al nije niti jednoj strani u interesu jer ovako se dijeli neodgovornost.
  • marcio amoroso
    36.8k

    Ma ja ipak mislim da ima interesa da se napravi stadion, ali nitko ne želi da plati.
  • og1986
    2.9k
    Joj, nije je ovo neki plot iz serije pa da su im nekako "pravno" ruke vezane. :chin:
  • og1986
    2.9k


    Još uvijek nema kritične mase puka, koji bi to svakodnevno forsirao da se sprovede.
  • marcio amoroso
    36.8k

    Neće nikada ni biti, nažalost.
  • reziser
    6.8k
    Još uvijek nema kritične mase puka, koji bi to svakodnevno forsirao da se sprovedeog1986

    Neće ni biti.
    Uvijek će se javit... Vrtići.. Škole...

    Naravno da treba i toga... Ali treba i stadion a ne ova sramota.
  • Tradicija bunta
    6.5k
    Najbolje jos da kriticna masa prosvjeduje radi raspalog stadiona dok gospoda puni offshore racune,al kad su njihove guzice u pitanju onda ni ne cuju ni ne vide sta masa hoce.

    Kad vodstvo kluba bude imalo legitimitet onda se moze pricat i o stadionu.
  • marcio amoroso
    36.8k
    Kad vodstvo kluba bude imalo legitimitet onda nam neće ni trebati prosvjedi jer će valjda biti normalni i sami to riješiti.
    Ne kažem da sada treba raditi prosvjede zbog stadiona, ali tada ih valjda nećemo trebati raditi.
  • og1986
    2.9k
    Znači zaključak priče: "Piši kući propalo je"
  • reziser
    6.8k
    Znači zaključak priče: "Piši kući propalo je"og1986

    Jel vidis kakve pomake, bilo kakav korak? A fali samo pečat :rofl:

    Zbilja smo tu zabrazdili o stadionu a imamo temu za to...
  • Neki tip
    21.3k
    Usporedba kulture i nogometnog kluba ne stoji. Kultura je sama po sebi neprofitna, u svom sukusuKwedi

    Zašto bi kultura sama po sebi bila neprofitna? Iz čega to proizlazi? Nije masovna? Pa nek ponudi nešto što će zanimati širi krug ljudi. Ona nije sama po sebi elitistička. Ako jest, onda koji je k podupiremo? Ako je smisao podupiranja da opstane kako bi po njoj bili prepoznatljivi, a što širi krug ljudi obogaćivao svoj život "konzumirajući" je, onda zašto s vremenom ne bi postala i "profitna"? Hrvati su seljaci koji ne razumiju kulturu? Pa ne razumiju i ne posjećuju ni nogomet, ali "proizvod" se, eto, plasira nekako vani.. Da nam kultura nešto više vrijedi, nešto više bi i privredila. Premda joj to, naravno, nije primarna funkcija.

    U Muzej suvremene umjetnosti je, ako raspolažem točnim podacima, uloženo ili ulupano, kako tko gleda, 55 milijuna Eura. Cijena vrlo pristojnog stadiona. Uopće ne sugeriram da je stadion trebalo graditi umjesto muzeja. Ukazujem na to da je izgrađena zgrada za koju se isto tako mogao izgraditi priličan broj općepotrebnih "vrtića i škola.." i koja, ako ćemo o posjetiteljima, zanima ograničen broj ljudi baš kao i nogomet.

    Zašto se uvijek na ovakvim temama prosipa populistička demagogija.. ovo sa stadionom i nogometom me podsjeća na socijalistička cviljenja o "sirotinji koja neće osjetiti povećanje plaće smanjenjem poreza na dohodak, to pogoduje bogatima". Pa jebemu, na plaću od 5 000 kn već sad skoro niš poreza ne plaćaš, kako bi osjetio smanjenje poreza!?? I onda se "bogatima" smatraju ljudi s plaćama 10-15k kn. Što je u tome bogato!?? Tako je i s nogometom vs kultura. Ajmo odjebat svaku podršku planetarno popularnom sportu koji samim time privlači i prihode, jer eto, tamo već ima love.. pa što ako ima!? Kakav je to argument uopće?? Država glumi Robina Hooda ili kaj?

    Ovo je zapravo jedan isfrustrirani, loše strukturiran post bez neke prave poante. Ne znam, valjda mi je dosta kenjuckanja oko 50-60 milijuna Eura u milijunskom gradu. Hoću ebeni stadion kao što hocu muzej, kazaliste, skolu i vrtic.

    Jel dosao vise na red..

    Znam, nazalost, odgovor.
  • xavier
    12.1k
    Ma ja ipak mislim da ima interesa da se napravi stadion, ali nitko ne želi da plati.marcio amoroso

    To cijelo vrijeme govorim.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.