• Navijač Dinama
    7.8k
    a real madrid ne "drzi" nitko. taj bogati real madrid je s vizijom predsjednika pereza nastao tek 2000ih.agramZ

    Po tome je onda i konkurentni Dinamo nastao vizijom Zdravka Mamića 2000-ih kada je krenuo upumpavat pare u klub i namjestat utakmice i cjelokupna prvenstva :roll:
  • Zambatine škude
    2.3k
    Mene zanima kako po toj niši mjerimo Dinamo recimo? Nije nikakvo podjebavanje, baš me zanima mišljenje.

    Jel na tragu pravovjernog svjetonazora i činjenica da navijamo za klub koji ima budžet ko ostatak lige zajedno, a zamjenski lijevi bek i peti stoper je najplaćeniji igrač lige van Dinama? To kaj dajemo dva godišnja budžeta polovice lige u transferima za igrače koje ne koristimo?

    Koja je to konkretna razlika između recimo Dinama i Cityja kada pričamo o ulaganjima naspram konkurencije, osim činjenice da City uglavnom troši novac kojeg ima, a Dinamo onaj kojeg će možda/vjerojatno dobiti?

    A Lyon se vodi kao polovica njemačke lige, ali i kao velikani tipa Benfica, Porto ili Ajax. Razvojni klub s jasnom pozicijom na svojem tržištu i ne vidim što je u tome loše. Ne valja kad troše, ne valja kad preprodaju da bi se održali, ne znam koji je onda model ispravan i koji ga klub ima. Samo su imali nesreće da se pojavio PSG pa ni uz kakvu politiku ne mogu do trofeja zadnjih 10-ak godina.
  • Dino
    2.3k
    kada je krenuo upumpavat pare u klubNavijač Dinama

    Cek, kaj :lol:
  • Navijač Dinama
    7.8k
    pa po shvacanju kolege bi to tako bilo, naravno da ja ne mislim tako, ja baš kao i svaki pravi Dinamkvac znam i mislim i tvrdim da je sam Zdravko IZPUMPAVAO masu i masu para iz kluba. Ali sam se referiro na njega, pa jbt i Perez ima para ko blata isto ko i ZM, samo je ZM Perez za sirotinju :wink:
  • Mali dioničar
    15.1k
    Mene zanima kako po toj niši mjerimo Dinamo recimo? Nije nikakvo podjebavanje, baš me zanima mišljenje.Zambatine škude

    Baš to. Klub za početak pobere sve igrače koji igraju za reprezentacije od 13 godina na dalje od Vukovara do Dubrovnika. Po toj definiciji je već Hitrec Kacian umjetan.
  • agramZ
    2.3k
    A što se Leipzeiga kao kluba tiče ljudi su 6 godina postigli USPJEH, počevši iz najnizih rangova pa do toga da s esada bkre za BL i eto polufinale LP, uz to sve imaju dobru školu i scoutinge i sada su tu gdje jesu.Navijač Dinama

    romantika samo takva. od najnizih rangova su se izborili do bundeslige. u tim najnizim rangovima su sigurno svi imali iste financijske mogucnosti kao rb. samo tatu nazvati da prebaci malo novaca na racun. jebes sve one druge koji se godinama protiv ostalih klubova fer bore. jebes dynamo dresden, hansu rostock, magdeburg, kaiserslautern itd. to su sve budale jer odbijaju bilo kakve investitore i slicne pm.

    Po tome je onda i konkurentni Dinamo nastao vizijom Zdravka Mamića 2000-ih kada je krenuo upumpavat pare u klub i namjestat utakmice i cjelokupna prvenstva :roll:Navijač Dinama

    perez niti je upumpavao svoj novac, niti je namjestavao bilo sta. uz to je izabran od clanova. predsjednik real-a ne smije investirati svoj novac u klub.

    Jel na tragu pravovjernog svjetonazora i činjenica da navijamo za klub koji ima budžet ko ostatak lige zajedno, a zamjenski lijevi bek i peti stoper je najplaćeniji igrač lige van Dinama? To kaj dajemo dva godišnja budžeta polovice lige u transferima za igrače koje ne koristimo?Zambatine škude

    kako li smo dosli do takvog budzeta? zasto mislis da postoje oni "genijalci" koji zazivaju izbacivanje u zupanijsku ligu i to gledaju kao neki novi pocetak?
  • Navijač Dinama
    7.8k
    perez niti je upumpavao svoj novac, niti je namjestavao bilo sta. uz to je izabran od clanova. predsjednik real-a ne smije investirati svoj novac u klub.agramZ

    Ja sam tebe shvatio da si želio reć kako je Real prije 2000ih bio slab, tek nakon dolaska Pereza postaju jakim klubom, pa sam se onda referiro da je po tome i Dinamo jak klub postao nakon dolaska i vladavine ZM koja traje i dan danas, ako si imao drugacije shvacanje od ovog mojeg, onda ti se ovim putem ispričavam, ja sam pogriješio i tjt.
  • Papastrumf
    10.6k
    Real je drzavi duzan preko milijardu € poreza. Samo toliko...
  • Mali dioničar
    15.1k
    kako li smo dosli do takvog budzeta?agramZ

    To je jednostavno dosta velika “krivnja” UEFA-e. Nije jedini disbalans u svijetu nogometa.

    Nije isto kad za ulaz u LP Dinamo ili Ludogorets 15 milja eura ili kad to dobije Arsenal jer u manjim ligama i državama jedan ulazak garantira stvaranje višegodišnjeg jaza u odnosu na konkurenciju.

    Nemoj me pitati kako bih to riješio, ne znam. Da, postoji fond solidarnosti na temelju kojih i ostali prvoligaši dobiju nešto, ali očigledno je da se stvara veliki disparitet.
  • Infinity
    15.4k
    Nogomet je posao i to trziste raste iz dana u dan. TV prava su svake sezone skuplja, sponzorski ugovori su svake sezone sve jaci. Zar mislite da ce neki Ronaldo igrati za 100.000 eura mjesecno, a ostatak ekipe i jeftinije ako znaju da ih klub moze placati 2 milijuna eura mjesecno. I upravo su ti igraci glavna podloga za izmusti sponzore, jer svatko voli biti na dresu pobjednika.

    Ako kazem da je u sezoni 2010/11 pobjeda u grupi LP vrijedila 800.000 eura, a remi 400.000 eura i samo deset sezona kasnije pobjeda vrijedi 2.7 milijuna eura, a remi 900.000 eura. Trziste raste, raste nezaustavljivom brzinom. Okrece se sve veci novac i taj novac sasvim logicno nece stajati u kasi klubova, nego ce svatko od njih ponuditi milijuncek vise kad moze, a tako starta aukcija i cijene vrlo lako odu u nebesa, pa taj Ronaldo ne igra za 100.000 nego za 2 milijuna kako rekoh. To sto je PSG platio igraca 222 milijuna eura nam ne govori samo da je PSG mocan, nego da je sva ta ekipa tog ranga toliko mocna. Sutra ce Real i Barca toliko kesirati i svima ce to biti OK. Najsmjesnije mi je gledati da najvise pizde talijanski Milan i Inter koji su devedesetih i zapoceli nogometnu revoluciju. Sad kad vise nisu ja vrhu lanca onda im se ne svidjaju lovatori.

    Spomenute 2010/11 pobjednik LP je mogao odnijeti maksimalno 31.5m eura. Danas je ta cifra 120m eura. U deset godina trziste je otislo X4. I sta je onda cudno da se 2010. igrac placao 50m i danas 222m? Kome smeta kes u nogometu taj se moze posvetiti svom lokalnom neambiciozbom nizeligasu. I nema nista loseg u tome, pratim i ja, cista romantika :cool:
  • Navijač Dinama
    7.8k
    Real je drzavi duzan preko milijardu € poreza. Samo toliko...Papastrumf

    Baš to, oprali su para i para, samo eto oni su državni " kraljevski" klub, i klub na ponos svih pravih španjolaca i prošloga kralja...
    Samo se pitam da je Barcelona(katalonski klub) skrivila toliko duga da li bi zašutili i krpali kako znaju, čisto sumnjam
  • Papastrumf
    10.6k
    Moram se ispravit. 370 miliona je dug Barcelone.
  • Zambatine škude
    2.3k
    kako li smo dosli do takvog budzeta? zasto mislis da postoje oni "genijalci" koji zazivaju izbacivanje u zupanijsku ligu i to gledaju kao neki novi pocetak?agramZ

    Nisam baš razumio pitanje.

    Ovo da Perez da ne upumpava direktno svoj novac na način na koji to čine šeici stoji, ali razlika je isključivo u formi ulaganja. Predsjednik Reala postane netko tko ima bankovne garancije da je težak milijardu eura i ima dovoljno poslovnih veza da može osigurati bolesno visok cash flow. Da ne spominjemo logistićku podršku države do te mjere da se za Real mogu donositi i novi zakoni, to se podrazumijeva u toj pravovjernoj viziji.

    I kad taj balon po pedeseti put pukne, teret otplate će pasti na nekog drugog. Kada Cityjev balon pukne, teret otplate će otpasti na City i njegovog vlasnika. Jednostavno ne razumijem kako to nije pravednije.
  • Navijač Dinama
    7.8k
    na stranu to nisam naveo primjerice da je Barxa sveta ekipa, ma protiv njih su dizane i optužnice i provjere od Uefe i prijetnje zabranama, ali sve je otišlo pod tepih što se veli, a u Španiji nisu dužni ko Real, a ne smiju opalit paljbu mediji jer klub koji bi "branili" (Real M) je mnogo dužniji od njih , samo kažem da je obrnuta situacija, odnosno dug, da klub iz Katalonije duguje toliko para ko i klub iz glavnog grada i ponosa svih državljanja opleli bi,
    što je najače ima likova koji takvu situaciju uspoređuju sa Dinamom u ulozi Reala i Hajduka u ulozi Barcelone..
  • Majki2111
    2.8k
    Meni su Red Bullovi pozitivna stvar, city drži kostur ekipe više godina. Za mene su odbojni klubovi oni koji nerazumno posluju u ovoisnosti s ciljevima. Nemam ni ja baš nekaj protiv investicija u nogometu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment