• Bosna86
    11.6k
    jednoj utakmici
  • Markelo
    2.5k
    Je, my bad. Ostalo mi negdje da se igra na dvije
  • agramZ
    2.3k
    red bull, city, psg, lyon. dao bog da igraju sto vise jedan protiv drugoga, ali u svojoj privatnoj ligi, izolirani od ostatka nogometnog svijeta. kad se nadas tituli bayerna ili barcelone shvatis da je ta incestoidna liga vec odavno otisla u onu stvar..
  • Mali dioničar
    15.1k
    Osobno su mi smiješne takve rasprave. Kad mi nećak objašnjava da je Manchester City umjetan klub.

    Ne znam kak bih to nazvao na hrvatskom, recimo na engleskom bih taj ideal nazvao “proper football club”.

    Ima koji takav klub u Hrvatskoj? A pogotovo u HNL-u s obzirom na temi HNL kao simpa fora klub lijepo posložen navodi Slaven Belupo. :lol:
  • Markelo
    2.5k
    Sta je Lyon skrivio da se nađe u tom drustvu
  • Mali dioničar
    15.1k
    Dinamo je nastao teškim dekretom nakon kaj su svi klubovi Grada od kojih su tri bila trofejna prebrisani crvenom krpom tako da mi je zbilja nejasno koja je definicija umjetnog kluba, da li je Dinamo u toj kategoriji i u skladu s time koje su argumentacije nas kao navijača Dinama kod moralnog arbitriranja.
  • Dino
    2.4k
    Mislim da se vise ne moze ni nabrojat kolko puta su se vodile rasprave o umjetnim i pravim klubovima i kolko postaju besmislene.

    Naravno da nema jasne definicije nit je moguce jasno razlucit koji pripada kojoj “kategoriji”, al dosta je jednostavno skuzit da nije preuobicajeno doci iz pete lige u polufinale lige prvaka tijelom perioda od nekoliko godina il npr platit nekog igraca 222 milijuna eura.

    Osobno nikad ne bih mogao navijat za takav klub jer me ne zanima “lijepa igra”, vec vise duh i sarm kojeg klub ima.
  • Dudu
    2.6k
    Ljudi pricaju gluposti, tipa Manchester City nastao 1880, to sto nisu imali novca oduvijek, kao sto Real Madrid drze bogatasi cijelo postojanje, ovi su umjetni, ovi nisu.. Svaki klub mora nastat u neko doba i pogotovo danas normalno da novac znaci uspjeh.. Bayern unistava sve ostale klubove po Njemackoj, vise stete prave oni kao 'pravi' klub nego City kao 'lazni' klub
  • Mali dioničar
    15.1k
    Slažem se Dino samo kojeg je to igrača Leipzig suludo platio? Rade upravo obrnuto. Jučer smo se sprdali sa pravim lijepim tradicionalnim nogometnim klubom Atletico Madridom koji je Felixa platio 120 milja, a RB je platio 6 puta manje Olma i taj RB je pobijedio Atletica.
  • agramZ
    2.3k
    jedini "umjetan" klub u tom drustvu je red bull. u ostalom nisam nigdje spomenuo tu takozvanu umjetnost tih klubova koja mi smeta.

    lyon je uz red bull vjerojatno najvise vodjen kao cisti biznis. lijepo se trguje na burzi.

    mislis bayern spasava ostale njemacke klubove? jedan dortmund bi danas igrao zupanijsku ligu da ga nije bayern spasio. a real madrid ne "drzi" nitko. taj bogati real madrid je s vizijom predsjednika pereza nastao tek 2000ih.

    kao sto je tada taj fenomenalni rb u trecoj ligi platio 1,55 miliona eura za yussufa poulsena. tipican budzet treceligasa.. ili u drugoj ligi emila forsberga. "njihovi" omladinski igraci vecinom dolaze iz druge momcadi red bull-a. to nisu nogometni klubovi, rb je imitat. njihova svrha nikada nije bila samo igrati nogomet, nego sto bolje i ucinkovitije reklamirati red bull. a to nije poanta nogometa, ili barem ne bi trebala biti, bez obzira na to koliko je to vec otislo u ekstremu.
  • Navijač Dinama
    7.8k
    Pa čekaj jel su po tome plastični i velikani Juve,Real, Barca , Liverpool , Man.Utd samo jer imaju para za platit igrača i sklopit sebi momčad??? Ili razlikujemo klubove po tome što netko ima para sada , a recimo prije par godina nije?
    Dakle sad da dođe arapin koje kakav i kupi Dinamo, dadne madne pare klubu i automatski Dinamo je vještački klub?

    A što se tiče muljavosti i mjenjanja prefixa pa da mogu igrat zajedno Salzburg i Leipzeig u to ne ulazim, prvo trebamo pogledat svoj prag da bi prigovarali nekome drugom.
    A što se Leipzeiga kao kluba tiče ljudi su 6 godina postigli USPIJEH, počevši iz najnižiih rangova pa do toga da se sada bore za BL i eto polufinale LP, uz to sve imaju dobru školu i scoutinge i sada su tu gdje jesu.
  • Infinity
    15.5k
    Samo cu kopirati svoj post od prije par mjeseci

    Zasto je City plastika ako je u posljednje tri sezone potrosio 562.91m eura, a u istom razdoblju United je potrosio 494.74m eura i nije, jos je OK favorizirati ga. U 70m eura stane sprdanje s klubom koji mozda ne osvoji LP u odnosu na onaj koji ju mozda uopce ne izbori.

    Real je potrosio u tom razdoblju 540.75m eura, a Barca 776.6m eura. PSG je potrosio 560m eura sto je preko 200m eura manje nego Barcelona.

    Velikani su oduvijek bili rastrosni, uvijek su vise trosili od ostalih, al to ti je nesto na sto si navikao od rodjenja da tako kazem. Netko s 15 godina ne razumije da City ili PSG mogu biti plastika, njima ce plastika biti Newcastle. Sve te vrijednosti su poremecene, jer ti klubovi postoje stotinu godina, al kad se sirotinja domogne para prvi ce na njega dici glas netko tko je prije bio bogat, jer danas vise nije glavni hadzija u selu i pokusat ce da svojim utjecajem sto vise ocrni novu konkurenciju, a ostala sirotinja ce prihvatiti to crnjenje, jer se jos netko digao iznad njih, jos jedan razlog za kompleks koji se moze lijeciti samo pljuvanjem kad nemas love da ga nadmasis.
  • Dino
    2.4k

    Naravno, slazem se s tobom kaj se tice komparacije tih dvaju igraca i njihovih “cijena”, ovih 222 milijuna sam naveo vise vezano uz PSG.

    Da se razumijemo, nije da imam nesto protiv novca u nogometu, apsolutno je ispravno unaprijedivat igru, infrastrukturu, pogon za mlade itd.

    Medutim, mene to jednostavno pretjerano ne privlaci, iako naravno, i dalje bih navijao za Dinamo privatizira li se i preuzmu li ga neki kebabi, rusi il treci.

    Smatram da je umjetan/pravi (il koji je vec naziv) klub vise osoban dozivljaj i odabir koji uvjetuje da bi neko mogao rec “e ja bas zato navijam za Dinamo, Dynamo, PSG...”
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment