• Mr Blue
    4k
    ukratko, ko ih jebeKwedi

    :up: :up: :up:
  • Kwedi
    3.8k
    u Europi ima hrpetina klubova sa svojim feeder klubovima da se izrazim FM terminologijom. U istoj ligi.

    Ukrajina, Češka... To su odnosi kao npr. Dinamo i Inker - posudiš šest igrača koji su klinci i ak se koji pokaže vratiš ga natrag.

    Dinamo i Lokomotiva je druga razina; nije sporan isti rang [naravno da je, al to je zaista najmanji faktor] već je problem da u deset godina tek su zadnje dvije sezone koji koincidiraju bijegom u Međugorje odjednom narasla muda Kaizer Cheifsima pa su nešto pokazali u međusobnim susretima.

    Nadalje, Ivanušec i Majer kroz medije imaju vrhunske ponude prema Italiji, Dinamo ih kupuje za duplo manje cifre.

    S druge strane, prelazak Broza iz Lokomotive u Dinamo je bio cca 2,5 milje eura. U tom vremenu i s tim igrama Broz nije bio ni blizu tog iznosa - dakle pretplatiš ga namjerno da bi ovima dao lovu za režije.

    O Pjacinih milijun eura bi se isto dalo razgovarati koliko je u tom trenutku vrijedio.

    Onda imamo novu razinu pranja love - Karačić di igrača možeš dovesti badava, al Dinamo svejedno plati odštetu i posudi ga natrag Lokomotivi. Plus činjenica kako na toj poziciji ima Iranca, Stojanovića i Pinta pod ugovorom.

    A onda meni najdraži transferi; Atta [who the fuck is Atta!? pitao bi bend Smokie], Puljć po nekoilko puta vamo-tamo, Mitrović... svi igrači masno plaćeni da bi Locco?Si! imali mirnu sezonu bez stresa.

    Bilo je i statistički dokazano kako je nemoguće da u prvih sedam-osam sezona Lokomotiva nije mogla otkinuti bod[a i sami bivši igrači su znali pričati o čudnoj atmosferi u takvim utakmicama] s obzirom na rezultate Lokomotive u prvenstvu i u komparaciji s ostalim klubovima te kvaltete npr. RNK.
  • Kwedi
    3.8k
    i onda sve to dodati trenutnim financijskim stanjem; em imaš 60-ak igrača koji su juniori pod ugovorom, dakle seniori maltene, s prvom momčadi i posudbama tu je još trideset igrača, preplaćuješ igrače iz Lokomotive poput Karačića koji vjerojatno nikad neće igrati za Dinamo...

    Kako bi rekao Bata Stojković; hoćeš da jedeš, hoćeš da jebeš, a to košta.

    Da ne govorim koliko koštaju i igrači s prijateljskim klubovima di kupiš Barišića iz Osijeka samo da oni imaju za kruh i mlijeko, Brezovec iz bivšeg Varteksa, inkeraši Sivonjić, Palić, Dodo, Osmar, Boras iz Rijeke [jebote platili igrača mislim 120 hiljada eura da bi igrao desnog beka u drugoj ligi]... nikakva korist od njih.

    i na kraju plus svi oni inozemni transferi koji nakon par mjeseci ili godinu idu na raskid ugovora; Petev dobije novi ugovor, par mjeseci kasnije - ćao amore.

    Sammir ista stvar. Friški primjer Dilavera, oće ga se riješiti kak je god moguće - lik potpisao prije mjeseci novi ugovor i još je bio jedan od degutantnijih u medijima gdje je hvalio Zdravka.

    Nije ni čudno kaj na kraju lipnja na žiroračunu nemaju love samo da poplaćaju režije, a kamoli kaj drugo.
  • Ludovic IX
    7.3k
    Spašavali i Hajduk sa andrijaševićem..sve to ista govna.jedino što je Hajduk možda tek dinamo 11 pa su zato malo manja govna u njihovim očima..
  • Kwedi
    3.8k
    Tak je. Jedino se nije spašavao i po meni jedini (relativno) zdrav primjer kluba u HNL-u je Slaven
  • Infinity
    16.4k
    Slaven je meni zbog svog statusa najdrazi poslije Dinama. Mogu oni sutra ispast, ali su jedini klub za koji vjerujem da se nece raspast. Imaju jake firme iza svojih ledja. Uostalom, prodali su pravo na ime, kakva takva para ce sjedati u njihov budzet. Koliko god ovako sa strane izgledali bezveze, ljudi imaju planove, ne idu na horuk, pa makar se ti planovi izjalovili. Na pocetku prosle sezone su dobili nesto vise novca iz razloga sto pet klubova ide u Europu i zeljeli su to iskoristiti. Nisu uspjeli i onda su im sad primanja srezana. Svakome se desi flop, al osim njih nisam vidio da je netko ulozio vise nego inace u zelji da iskoristi to jedno mjesto 'viska'. Lokomotivi se na kraju poklopilo, a Gorica je na pocetku odmah rekla 'vidjet cemo sta bude'. Ovi su jedini imali zacrtani plan i to mi se svidja, nebitno sto nisu uspjeli. Da su izborili Europu ove sezone bi sigurno jos vise para dobili i mozda se pokusali boriti za top 4. Vidjeli su da su ipak precijenili svoje mogucnosti i ostaju na sredini tablice kao stabilan prvoligas. Pola lige ceka da vidi kakvi ce ostali biti pa ce onda izraziti ambicije.
  • Kwedi
    3.8k
    Slaven dvadeset godina stabilan prvoligaš osim one jedne sezone di je igrao kvalifikacije za ostanak.
    U prvom desetljeću preko Intertota koje ekipe su dolazile i koje rezultate su imali... :ok:

    Plus stabilnost; ne idu van okvira i ne zinu više od onog kaj mogu progutat
  • Navijač Dinama
    8.3k
    Slaven je meni zbog svog statusa najdrazi poslije DinamaInfinity

    Također, meni je recimo bilo baš ožalostilo kad im je malo sreće falilo da izbace Athletic Bilbao kući, isti onaj Bilbao koji je kasnije te sezone osvojio EL.. :groan:
  • Morales7
    184
    Ako dovedemo Tolića, tada igra Petkovića se mijenja kompletno. On više neće imat potrebe dolazit na 30, 40 metara po loptu već će igrat samo u 16m i bit će "dinamov Lukaku"
  • xavier
    12.1k


    Tolića smo očito već doveli, ali ti si baš uvjeren da će igrati ispred Ivanušeca i Majera?
  • Navijač Dinama
    8.3k
    Ako dovedemo Tolića, tada igra Petkovića se mijenja kompletno. On više neće imat potrebe dolazit na 30, 40 metara po loptu već će igrat samo u 16m i bit će "dinamov Lukaku"Morales7

    Vjerovatno se i onda sama formacija mijenja, vjerovatno prelazimo na 4-2-3-1 u kojoj će Tolić biti polušpica iza Brune, a po krilima Oršić lijevo i Kastrati/Kadzior desno
  • marcio amoroso
    36.6k

    Meni Luka najbolji od tog trojca.
  • Morales7
    184
    meni on sigurno nije ispred Majera i Ivanušeca, ali je jedna od opcija. Ako ostane ovakav kadar sigurno bi mi igrali Ademi, Ivanušec i Majer. Druga trojka Jakić Gojak Tolić
  • xavier
    12.1k


    Meni je Luka odličan i da je Bjelica ostao, siguran sam da bi već na jesen bio sjajan, ali sad imamo Zokija i tko zna kakvi su planovi.
  • marcio amoroso
    36.6k
    Prva trojka će biti Ademi, Gojak, Ivanušec
    Možda Jakić izgura Gojaka ili Ademi bude osmica pa Jakić ionako bude igrao.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions