• Dudu
    2.6k
    Vrlo glupa odluka, realno ubijaju kvalitetu druge(Prve) lige s izbacivanjem Dinama, Osijeka i Hajduka 2 koji bi hladno mogli uzimati naslov da igraju na rezultat..
  • Guinness
    2.2k
    Ne vidim apsolutno ništa pozitivno u ukidanju B ekipa u drugoj ligi... Pad kvalitete i lige i klinaca, ništa drugo. Nije da b ekipa ne postoji desetljeće već u prvoj ligi pa se sad ovdje počela trenirati strogoća.
  • Crusades1986
    12.2k
    Pitanje je je li mi imamo dovoljno ekipa koje su financijski stabilne da izguraju sezonu prvoj i drugoj ligi (drugoj i trecoj). Ima klubova po cijeloj zemlji, putovanja, troškovi, igrači... nisam neki optimist po tome.
  • Infinity
    16.4k
    Meni su ti nazivi liga skroz OK. Lako za BiH, ima toga i na zapadu, u Engleskoj je treci rang prva liga, a i nisu jedini.
  • Navijač Dinama
    8.3k
    i dalje ostaje sistem isti, u polusezoni sa svakim na strani i kući ?
  • deda
    32.6k
    Prva liga sistem isti
  • Mali dioničar
    15.2k
    realno ubijaju kvalitetu druge(Prve) lige s izbacivanjem Dinama, Osijeka i Hajduka 2Dudu

    ?

    Jedino za što je Dinamo 2 poslužio je potpisivanje ugvoora sa hrpetinom (ne)igrača i moguće izvlačenje para te amnestiranje trenera od loših procjena (strah da pedesti igrač iz Dinama ne napravi bolju karijeru pa da ih se proziva gdje su gledali kad mu nisu dali ugovor). I ajde, Moro se kao rekonvalescent vraćao preko njih.

    Da li je tebi kao navijaču Dinama bolje da je Čuže igrao u Istri (otišao u drugu sredinu gdje se morao adaptirati i pokazati, trenirao u drugačijem okruženju, osjetio pritisak borbe za opstanak, zabio golove kojima si je trasirao povratak u Dinamo, doduše prerani) ili da je igrao drugu ligu u potpuno istom okruženju s Dinamovim grbom na prsima gdje ga i treneri i suci i suigrači tetoše i uopće ne izlazi iz zone komfora u kojoj je.

    Čak ni primjeri Dudua, Modrića, Ćorluke, Lovrena i razvoja karijere nakon posudbi nam ništa ne znače? Malo sam stariji pa ti mogu reći da su preko posudbe povratak u Dinamo i igranje u Ligi prvaka i posljedično lijepe karijere napravili i Butina, Bišćan i Šokota. Igrali su u Samoboru, a nikakvom Dinamo 2.

    Konkretno, sad je "projekt kluba" Marin. Kaj je taj dečko dobio igranjem na frontovima juniorska LP, par minuta HNL-a, malo Druge lige. To služi samo i isključivo kao izlog. Nedavna povijest Dinama puna je takvijh projekata tipa Ćorić, Halilović, Marin koje je trebalo staviti u izlog i prodati čim prije, a za sve njih bi bilo bolje da su igrali u Zaprešiću, Gorici ili Varaždinu koju sezonu. Svi znamo da bi igrali za Lokomotivu kao što i svi znamo da to nije ok.

    Da ne pričam o regularnosti Druge iliti po novom Prve lige. Znači Dinamo2 može izvesti bilo kakav sastav ovisno o svom rasporedu u juniorskoj Ligi prvaka ili bodovnoj prednosti u Elitnoj ligi ili pak stupnju oporavka nekog igrača (slučaj Moro) protiv jednog kluba i onda pošalje duplo slabiju momčad protiv njegovog konkurenta u slijedećem kolu.
  • marcio amoroso
    36.4k

    Potpis od slova do slova.
  • deda
    32.6k
    Ispravak samo u tom dijelu da je HNS ove sezone ograničio broj igrača i njihove nastupe tako da je bilo uvelike isključeno ovo jača-slabija momčad. Po meni bi za drugu momčad trebali igrati juniori nakon završetka staža, dakle 19,20 godišnjaci. Sve preko 20 godina nema tu što tražiti. Ili si priključen prvoj ili posudba. Koju vražju mater ima tražit jedan Gogić, Juric sa 24 godine tu ili Barišić sa 26.
  • Infinity
    16.4k
    Druga momcad je dobra stvar, ali sam ja misljenja da Dinamo nije iskoristio potencijal koji mu se nudio. Nadovezujem se na dedin upis. Dinamo je tu trebao bacati juniore koji mozda nisu za prvu ligu, ali imaju potencijal. Odredio bih politiku da igrac u Dinamo 2 moze biti maksimalno dvije sezone i da moze biti star maksimalno 21 godinu. Ne mislim tu da HNS treba donijeti takve odredbe nego da je Dinamo trebao na taj nacin odradjivati stvari s B ekipom.

    Smatram da bi igraci tad bili pod vecim pritiskom sto je po meni i potrebno. Ili jesi ili nisi. Nakon sezonu, dvije ces zaraditi zgovor za A ekipu ili ces na posudbu u Istru, Lokomotivu, Inter... Nikako neces dobiti prostor u drugoj ligi gdje ce Dinamo placati tvoj razvoj. U roku dvije godine moras pokazati da si dovoljno dobar barem za dno HNL-a, pa tu dokazi da si za nesto vise.
  • Dudu
    2.6k
    Nije Dinamo jedini klub, mi imamo i drugu momcad u prvoj ligi. Hajduku i Osijeku je doslo odlicno, i jedni i drugi su bili bolji od Jovicevicevog Dinama 2.
  • Mali dioničar
    15.2k


    Možda i najbitnija stvar zbog koje sam izričito protiv drugih momčadi u drugim ligama, a nisam ju naveo je tradicija i baza.

    Želim da u Hrvatskoj ima čim više nogometnih klubova, a ne da jedan klub ima po nekoliko momčadi u raznim stupnjevima natjecanja.

    Da, želim Cibaliu, Orijent, Zadar i ostale.

    Stoputa mi je prirodnije da u Drugoj ligi imam utakmicu Imotski-Cibalia nego Osijek2-Hajduk2. Neka Hajduk posudi igrače u Imotski, a Osijek u Cibaliu. Neka nam se baza širi, a ne skuplja. I ljudi van Zagreba, Splita i Osijeka su zaslužili pogledati svoj klub i raditi na održavanju tog kluba.

    Te sredine su Dinamu, Hajduku i reprezentaciji dale hrpu igrača. Ne rastu reprezentativci u Marmontovoj ni na Trgu bana Jelačića nego po cijeloj Hrvatskoj, a ako pogledamo Kovače, Šimunića i Rakitića i šire.

    Dakle - zbog našeg nogometa općenito sam protiv drugih momčadi.

    Kao navijač Dinama sam protiv Dinama2 jer je čisti uhljebizam i vadjenje para iz kluba. Eto i Vasilj i Vlak i Jovičević i još hrpa takvih igrača su živi dokazi.
  • Dudu
    2.6k


    Možemo želit šta hoćemo. Nemamo 10 klubova za 1. HNL, svake godine ti se raspadne neki klub, evo ove godine Inter Zaprešić, prije toga Rudeš, Šibenik koji ulazi nema za biber, jedva drugu ligu preživljavali, ispadaju 99% opet nazad...

    Isto sve vrijedi i za 2. HNL
  • Mali dioničar
    15.2k


    Nikad nismo ni imali. Klubovi se izmjenjuju i reorganiziraju i to je prirodan proces.

    Prije par godina je Osijek bio na izdisaju, Rijeka im je uzela svakog igrača koji je znao 2 na nozi, a ti sad pričaš kak imaju jednu momčad za Elitnu ligu i jednu za osvojiti Prvu ligu.

    Varaždin je prije godinu dana molio Jerteca da trenira i igra, a ovo proljeće je napravio dar-mar.

    Stvari se mijenjaju i to dosta brzo.
  • Kwedi
    3.8k
    problem drugih momčadi u drugoj ligi je veličina lige; četvrtina lige nemre ić gore jer su razvojne ekipe.

    te razvojne ekipe su nakrcane igračima koji čak nisu ni juniori, prosjek godina u dinamu 2 je bio dvadeset i jedan jer bi klince drugoligaši potaracali.

    druge ekipe unutar trećih zasebnih liga su okej i korist svima; klinci sa 17 godina mogu lakše pratiti intezitet treće nego druge lige, manji je pritisak hoće li ispasti za razliku od druge lige di onda moraš dovoditi kapitalce poput trenerovog sina[ovo je malo ironije] i dešava se da od prvotne ideje klinaca koji se bruse protiv cibalije ili šibenika dobiješ nekog daničića
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.