• deda
    28k
    Činjenica je da se HDZ pomaknuo u lijevo i da je time vjerojatno čak i neki dio SDPovih glasača dobio. I to bi bio neki balans. Dvije velike stranke kao centar-lijevo i centar-desno, i onda radikala s obje strane manja, ful liberali i zeleni. To je optimum nekih 6 opcija po meni.
  • Kwedi
    3.8k
    Ak su ti oni centar, onda mi je sve jasno. :)

    Kad ekipa zabrije da je sve desnije od Mrak Taritaš fašistički mrak, tad su im izborne šanse sigurno sjajne.

    Tomašević je autentičan, dosljedan i moderan ljevičar, što poštujem, no poznajem jako puno aktera Možemo, izabranih i neizabranih i kažem ti da pojma nemaju kako razmišlja birač centra. Odnosno, misle da znaju ali to je zato što se iz njihove perspektive Mrak Taritaš, Vesna Pusić i Ismar Avdagić čine kao centar.
    Neki tip sa Zapada

    Glas je lijevi centar, nego kaj je drugo? Pa neće ić sigurno do totalne sredine i libertarijanstva.

    Možemo je kombinacija više stranaka (ako uzmemo koaliciju, a ako uzmemo samo unutar toga isto ima lijevih liberala do ljevice (koja nije radikalna)).
    Ja iskreno ne vidim desno od Mrak sataraš fašistički mrak; postoji jaka i snažna desnica (HDZ i Most) te nakupina razno raznih karikatura i frikova za koje su ljudi glasovali neovisno o tome što su im puna usta domovine,a nemaju ratni staž(a bili u punoj snazi za ratište) ili su zbrisali ili skrivaju Srbe među sobom (nečija supruga ili Pero Kovačević), a istovremeno bi ih neki od njih zabranili ili su po političkoj podobnosti dobivali nezakonito otpremnine ili jednostavno imaš likove koji su u nekoliko godina od SDPa došli do njihovog pokreta. Jesam kog zaboravio? Ah da, Drele i Pervan. I Hassan koji je u tri godine zagrebačke skupštine jedino bio aktivan oko Tita, komunalne teme ga ne jebu.
  • Neki tip
    19.4k
    Također, smatram da je taj građanski aktivizam koji Možemo! gura nužan u današnje vrijeme, ali padne mi mrak na oči kad vidim koja sve ekipa stoji iza toga i kakvi su im, prije svega, ekonomski svjetonazori.Mr Blue

    Meni je drago da se etablirala autentična ljevica i da je taj glas konačno jasno artikuliran. U društvu ima jugonostalgičara i komunista, ima i konzervativne, klerikalne desnice, kao i nacionalističke desnice i dobro je da su svi ti glasovi reprezentirani, ovaj put jasnije nego ikad prije.
    Možemo je u cijelosti nastao na ljudskopravaškim NGO-ima (Kuća ljudskih prava; Centar za mirovne studije, Documenta, Babe..) i građanskom aktivizmu u vezi s Varšavskom (te par drugih, sličnih tema). Uz njih je i par izrazito lijevih intelektualaca (tipa Dragan Markovina, Zoran Pusić) i ta ekipa nema šanse prepoznati i izraziti volju birača centra.
  • Kwedi
    3.8k
    I još sam gore zaboravio Pauletića kojem smeta kajkavski u Spužvi Bobu.

    @Neki tip sa Zapada Markovina je bio na listi za popuniti broj, lik se iz aktivne politike povukao već godinu dana mislim
  • Neki tip
    19.4k
    Činjenica je da se HDZ pomaknuo u lijevo i da je time vjerojatno čak i neki dio SDPovih glasača dobiodeda

    Tocno to se dogodilo. Vidović je jucer napravio katastrofalnu analizu rekavsi da je glasacko tijelo sada jako nagnuto udesno. Nije toliko koliko misli, nego je HDZ ovaj put imao puno novih glasaca (centra pa cak i lijevog centra). I onih koji su mozda tamo negdje 2007. jedini put glasali za HDZ.
  • Dino
    2.2k
    Po cem je HDZ desno, moze neko objasnjenje :lol:
  • Neki tip
    19.4k
    Zbog toga što su ga otkantali na ranijim izborima za predsjednika, pozicije u EP ili nečeg trećeg?Mr Blue

    Zbog toga što je on jako, jako slab terenski. Nema karizmu i nije lider. Malo baca na Račana, ali je ovaj imao jače liderske osobine i poznavao ljude.
    Picula je predaleko od "baze", a tu ne mislim samo na fizicku udaljenost. Grbin je tu puno jači i mislim da su mu šanse daleko najveće.

    Što bi rekao Ćiro, pojest ću diplomu, ako Picula postane predsjednik. :)
  • xavier
    11.1k
    mada, s obzirom na velik broj nekih ekonomskih politika, nije ni to daleko od istine..Mr Blue

    Ovdje govorimo o svjetonazoru. Što se tiče ekonomske politike, tu su i SDP i HDZ dosta lijevo. Zapravo između njihovih ekonomskih politika i nema neke razlike. Ekonomska ljevica i desnica se ne slažu oko stavova dok SDP i HDZ uglavnom imaju slične ideje i svađaju se "tko se prvi toga sjetio".

    Hrvatska je općenito zanimljiva po tom pitanju. Ljudi, posebno kad se makneš iz centara većih gradova, su dosta konzervativni po većini pitanja osim što se tiče ekonomije. Tu puno previše ljudi smatra da država treba direktno zapošljavati jako puno ljudi te pritom uopće ne razmišljaju o tome je li realno da javni sektor često ima bolje plaće nego dosta ljudi u realnom sektoru koji puno proračun.
  • Nino Bule
    11.5k
    Broj mandata hdz-a po izborima:

    2020: 66
    2016: 57
    2015: 51
    2011: 44
    2007: 66
    2003: 66
    2000: 46
  • NORTE
    9.3k
    Najmanja izlaznost na izbore u povijesti, zbog pandemije, to je glavni razlog sadašnje dominacije Hdz-a. Od propasti ih je 2015. koalicijom spasio Most, a 2016. još jednom doveo na vlast. Sad je Hdz ipak dosta drugačija stranka nego 2015. ali korupcija je i dalje glavna stvar u našoj politici.
  • Crusades1986
    9.8k
    Platformi Možemo! dajem optimističnih 6 mjeseci prije nego se između sebe posvađaju i pokolju. Njihov rezultat na ovim izborima je posljedica gerilskog aktivizma na račun potresa u Zagrebu i otpora Bandiću. Dobro je netko rekao, jedni od pobjednika ovih izbora jučer u govoru spominje radikalnu desnicu i nekakve mrakove. Takva politika dugoročno ne može uspjet bez jasnih i oblikovanih planova i ideja.

    Druga stvar koja je pridonjela njihovom rezultatu je nesposobni i politički podkapacitirani Bernardić koji je na liste(posebno u prvoj, koja je bila njihova utvrda u Zagrebu) stavio nepoznate političke anonimuse i stare okorjele stranačke sirovine. Onaj njegov zamjenik, tajnik stranke Vukas je dobio 350 glasova, WTF. Velika većina glasova Možemo! u Zagrebu su protestni i nezadovoljni SDPovi glasači koji su ovaj put išli probat sa nekom drugom opcijom na lijevici koje do sada nije bilo.
  • markoli
    1.7k
    I dio glasača Živog zida se njima okrenuo.
  • Bosna86
    11.6k
    Hrvatska je ljevicarska drzava po svome poreznome uredjenju i kao takva je idealno mjesto za neku smislenu lijevu opciju... od 100 zaradjenih kuna drzava uzme 40 i jos na to ako dodamo pdv koji placamo na svaku uslugu, to je jedinstven primjer u svijetu.... Ja na Mozemo gledam kao na protestnu stranku... Domovinski pokret se osramotio, nikakve ideje nisu predstavili, a sastavljeni su vise manje od otpadaka HDZ... Ljudi nisu glupi i brzo se skuze neke stvari... Krajnje je vrijeme da HRV dobije smislenu desnu i lijevu stranku,a ne da se zivi u proslosti i vjecno svadja oko debilnih tema
  • Dino
    2.2k

    Najkvalitetnije iz “hdza” je otislo u pokret, a ne otpad...sam kaj je divni predsjednik zjebal igru
  • BlauDivision
    463
    u8c7l87old5doc3r.jpg
    Komandirka Radojka na čelu Glavnog Štaba spremna za nove revolucionarne pobede
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.