• Infinity
    16.4k
    Ma cetiri tjedna najvise da ce bit pauza. Vise vjerujem da ce biti dva nego sest. Ubrzat ce se to, pa krece i Europa, klubovi se spremaju za te nastupe i ako moze njih pet moze i ostalih pet.
  • Markelo
    2.6k
    https://www.index.hr/clanak.aspx?id=2194936

    Dobar tekst. Zavrtila se pozitivna prica oko Hnl-a, nadam se da ce se nastavit i da ce bit sve vise gledatelja jer igra se sasvim dobar nogomet
  • Bosna86
    11.6k
    Sve je to posljedica borbe za drugo mjesto... Sljedece godine toga nema i nazalost smanjiti ce se neizvjesnost
  • NORTE
    11.4k
    Zato možda bude zanimljivija borba za 1.mjesto.
  • vjeko1701
    8k
    I onda vidiš kretenčine u komentarima i dođe i da izmisliš način davanja elektronskih šamara.
  • marcio amoroso
    36.4k
    Ma HNL je vrh, posebno nakon ove pauze. Svatko svakoga može pobijediti i nogomet je odličan. Uživanje.
    Nadam se da će se nastaviti samo tako.
  • Eduardo
    20.1k
    zadnji primjer su Osijek i Rijeka. 90' uživanja. Fenomenalna utakmica, tempo, prilike, tenzije, obrane, driblinzi... baš uživanje. Tu se radja fini rivalitet, bit će zanimljivo za pratiti ubuduće.
  • vjeko1701
    8k
    Ma ja to već dugo govoim da se HNL zbilja poboljšava i da je sve bolji i bolji za gledati. Pa uvijek se sjetim kad sam pratil derbi za europu između Splita i Intera. Mislim da je to bilo 2011, u Interu je bio neki bek crnogorac kojeg je kao Dinamo htel dovest pa nikad nije. Uglavnom nogomet u toj utakmici je bil tolko spor, nepovezan i loš. Sjećam se da sam pri kraju utamice mislil da uopće nije bitno, nitko od njih dvoje ne može ionak niš ozbiljno takvom igrom.

    Ovakav Varaždin danas bi vjerojatno bez nekih problema osigurao Europu prije 10ak godina. Zbilja se puno toga pozitivnog dogodilo u HNLu u tom periodu. Rijeka je bila prva koja je malo sve zapaprila i Kek je bil trenerčina koja je nakon dugo godina dovela određenu ozbiljnost u neku momčad u ligu. Evo i Mađara u Osijeku, grade baš lijepu kompaktnu ljepoticu od stadiona a i Osijek bi uz nekog svog Keka bil puno bliže Dinamu.

    Dobili smo i klub ko Gorica koji je postal ono kaj sam se dugo nadal da bi Slaven mogel postati. Samo još nisam siguran dal oni baš godinama mogu držati ovakav nivo na tako malom budžetu ili ih čeka sudbina RNK Splita koji je u početku bil dosta slična priča. Evo nadam se da i Varaždin može postići barem neku stabilnost sličnu Slavenovoj da svaka sezona ne bude čupanje ko ova. Usput bi mogli i izbaciti nekog kvalitetnog mladog igrača.

    Najviše su po meni podbacili Hajduk koji već godinama tapka na mjestu kaj mi baš i nije žao i za kaj su si apsoutno sami krivi skupa sa svojim tin-foil hat vodstvom i Istra sa ovim Španjolcima kojima je klub očito mjesto da šalju sve otpatke koje imaju pa ako koji ispliva, super. Čak mi ne bi bilo žao da ih Orijent dobije u dodatnima mada bi vjerojatno bili sigurno zadnji iduće sezone.

    Jedva čekam još Šibenik koji bude barem imal 10x veću posjetu od Intera a možda i kvalitetniju igru.
  • Infinity
    16.4k
    Nece imati deset puta bolju posjetu, jer je nemoguce. Ja cu bit sretan ako ih poduplaju, tj. ako imadnu blizu 2.000. Varazdin koji je u cvajti imao 3-5x bolju posjetu od Sibenika sad ima prosjek jedva iznad 2.000.
  • xavier
    12k
    Dobili smo i klub ko Gorica koji je postal ono kaj sam se dugo nadal da bi Slaven mogel postati. Samo još nisam siguran dal oni baš godinama mogu držati ovakav nivo na tako malom budžetu ili ih čeka sudbina RNK Splita koji je u početku bil dosta slična pričavjeko1701

    Pa baš i nisu slična priča i ne znam što gledaš kao budžet Gorice. Klub je neka vrsta simbioze gdje grad Gorica osigurava infrastrukturu i sredstva za njeno održavanje dok Litvanci brini za sportski dio. Znači oni dovode i plaćaju igrače te ubiru većinu novca od transfera.

    Njima paše jer u Gorici imaju jako lijep izlog za svoje igrače, a očito paše i Gorici jer bez pretkeranih ulaganja imaju dobar prvoligaški klub.
  • vjeko1701
    8k
    Nece imati deset puta bolju posjetu, jer je nemoguce. Ja cu bit sretan ako ih poduplaju, tj. ako imadnu blizu 2.000. Varazdin koji je u cvajti imao 3-5x bolju posjetu od Sibenika sad ima prosjek jedva iznad 2.000.Infinity

    Dobro, malo sam pretjerao sa 10x ali van dolazaka Dinama i Hajduka kad gostujući popravljaju prosjek, na Intreu rijetko kad bude preko 500-800 ljudi. Nek Šibenik ima barem u početku 2000-2500 i to je već odlično. Varaždin me je mrvicu razočaral posjetom al da nema korone uz ovakve rezultate, broj bi se sigurno sad dosta poboljšao.

    Pa baš i nisu slična priča i ne znam što gledaš kao budžet Gorice. Klub je neka vrsta simbioze gdje grad Gorica osigurava infrastrukturu i sredstva za njeno održavanje dok Litvanci brini za sportski dio. Znači oni dovode i plaćaju igrače te ubiru većinu novca od transfera.

    Njima paše jer u Gorici imaju jako lijep izlog za svoje igrače, a očito paše i Gorici jer bez pretkeranih ulaganja imaju dobar prvoligaški klub.
    xavier

    Pa da, nisu baš Split koji je imal Žužula ko vlasnika ali ovaj dogovor je relativno slična stvar, imaš ljude koji ulažu u momčad te iz nje izvlače dobit i sve ovisi o njihovoj volji i uspješnost ko i kod Žužula. Razlika je da oni ne mogu prefarbavati tunele 5 puta kad im treba neka financijska injekcija. Pozitivno je da čak i ako onu uđu u neke dugove, to su njihovi dugovi i klub vjerojatno ne može radi toga propasti, samo se vratiti na neku razinu 2. ili 3. HNL. Osobno, ja bi potpisao da bude nekaj slično sa Zagorcem, pa svega da ga sezonu-dvije gledam u 1. HNL kako šamara južne pravednike. Osobno nemam ništa protiv takvih dogovora u nogometu ako radi njih dobijemo par klubova ko Gorica samo mi se to čini ko nešto kaj može stati skoro preko noći ako dođe neka sezona kad promaše s akvizicijama.
  • immerwieder
    1.4k
    ignoriral sam sve kaj se dešava na hns skupštinama zadnje vrijeme, ako netko zna da li je ljaljak imal neke ispade na glasanjima ili diskusijama, to bi mi dosta razjasnilo situaciju u interu od nove godine
  • Kwedi
    3.8k
    Inker je u banani radi love. Na zimu došao kapital koji se povukao s virusom. Prije tog su godinu dana tražili mecenu za privatizaciju i nisu našli nikog.
    Zato su ni na nebu ni na zemlji. Ovo s amaterizmom je više dramatiziranje; drugoligaš za neku sredinu tablice ili borbu za prvaka treba barem 2,5 do 3 milijuna kuna.
    Inker samo od Zaprešića svake godine dobije preko milijun kuna. S ostalim sponzorima i nekom naknadom za razvoj i neki sitni transfer - bez problema imaju budžet za drugoligašku sezonu.
  • Riki
    9
    Ja sam negdje cuo da bu bilo sam par dana pauze i krece odma nova sezona
  • Dudu
    2.6k
    Strasna utakmica Istra-Gorica, ljepota za gledat :cool:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.