• Bosna86
    11.7k
    Liverpool je osvojio svoj prvi naslov Premier lige... Konačno
  • NORTE
    11.7k
    Liverpool je osvojio svoj prvi naslov Premier ligeBosna86

    Nevjerojatno.
  • xavier
    12.1k
    Nevjerojatno.NORTE

    Liverpool je stvarno zanimljiv primjer kluba kojeg, bez obzira na taj nevjerojatno dug period bez naslova prvaka, više manje svi smatraju velikim klubom i što je još zanimljivije, klub je cijelo to vrijeme uredno dobivao nove navijače i simpatizere. To i nije toliko čudno u samoj Engleskoj, ali stvarno je raritet da klub ima toliko simpatizera van države jer većini neki strani klub postane "drag" ipak u trenutku kad je uspješan.
  • Infinity
    16.5k
    Liverpool je bio uspjesan u Europi, a mislim da je to puno bitnije za fanove van Engleske. Neki Lyon je bio godinama prvak Francuske, a PSG je po svijetu skupio vise simpatizera od njih u ovih par sezona kad su doveli svjetske zvijezde i kad se pocelo od njih ocekivati da osvoje LP. Koga briga za francusku ligu, inace bi danas barem netko hodao u dresu Montepalliera. Imam brata koji je veliki navijac Liverpoola za koji je poceo navijati nakon finala LP 2005. Al da su skupili vise fanova nego netko puno uspjesniji, jesu.
  • xavier
    12.1k
    Liverpool je bio uspjesan u Europi, a mislim da je to puno bitnije za fanove van Engleske. Neki Lyon je bio godinama prvak Francuske, a PSG je po svijetu skupio vise simpatizera od njih u ovih par sezona kad su doveli svjetske zvijezde i kad se pocelo od njih ocekivati da osvoje LP. Koga briga za francusku ligu, inace bi danas barem netko hodao u dresu Montepalliera. Imam brata koji je veliki navijac Liverpoola za koji je poceo navijati nakon finala LP 2005. Al da su skupili vise fanova nego netko puno uspjesniji, jesu.Infinity

    Mislim da ipak miješaš različite stvari. Naravno da će jako malo ljudi van Francuske početi simpatizirati neki klub zato što osvaja naslove prvaka Francuske, ali s Engleskom je ipak malo drugačija stvar jer Premiership ipak znači nešto drugo i sama liga se puno više prati.

    90-ih je većina klinaca simpatizirala neki od talijanskih klubova (najviše Milan pa onda Juve, Inter...) te engleske (Liverpool, United, Arsenal, Newcastle...) uz naravno standardne njemačke plus Real i Barcu s tim da ova dva nisu imala ni blizu toliko pristalica kao danas kad imam dojam da valjda 90% ljudi, posebno mlađih, simpatizira jedan od ta dva.

    Milanovih simpatizera više nema toliko iako je manje prošle od uspjeha Milana nego Liverpoola. Real i Barca su postali neprikosnoveni. U Engleskoj je Chelsea zamijenio Newcastle, a zadnjih godina je puno klinaca za City...no sve to vrijeme je Liverpool postojan. Kako rekoh, baš raritet.
  • Kwedi
    3.8k
    u trideset godina, dvadeset sezona liverpool je bio među prva četiri kluba na kraju prvenstva. u onih deset sezona, pola ih je završio na šestom, a drugu polovicu ili sedmo ili osmo mjesto.

    nikad ispod.

    tako da oni drže tu visoku razinu i plus dodati na to lige prvaka, 2001. s pet trofeja, kontinuitet europskih nastupa i cijelu mistifikaciju kluba kao najvećeg u engleskoj prije pojave SAF-a.

    još na to dodati zaista jaka imena koja su igrala za liverpool cijelo ovo vrijeme.
  • Crusades1986
    12.7k
    Mislim da ima puno ljudi koji su poceli navijat bez obzira na trofeje, uspjesnost, rezultate ili igrace koji su tamo igrali. Ja mogu opet za sebe govorit,
    Dinamo mi je prva ljubav, djecacka, nista ne moze zamijenit taj klub i onaj odlazak na prvu tekmu. I to je jako uvjetovano time sto sam roden u Zagrebu i sto jednostavno volim nogomet kojeg sam i igrao jako dugo, 13 godina cca na nekoj solidnoj razini u mlađim kategorijama.

    Liverpool sam poceo pratit i prvi put ga gledao u sezoni 08/09. I to se potrefilo da sam pogledo 2 ponajbolje utakmice u toj sezoni. Jedna je protiv Uniteda na Old Traffordu 1-4, a druga je u ligi prvaka protiv Real Madrida 4-0. Tad sam jos bio klinac(10ak godina) i nisam tolko bio svjestan toga.

    Intenzivnije sam poceo pratit od sezone 12/13 kad su bili goli kur** i kad su ih svi klubovi iz top 6 ekipa nabijali. Misao na trofeje je bila ravna fantaziji. Tak da ima nesto i oko tog kluba, njegova kultura, povijest, navijaci, ta himna koja ljude privlaci bez obzira na trofeje koje nekad nema a nekad ih ima. Bar su tako govorili ostali svih ovih godina. Liverpool ima navijace ali oni ne donose trofeje...
  • NORTE
    11.7k
    Liverpool ima navijace ali oni ne donose trofeje...Crusades1986

    Nogomet se igra na terenu a ne na tribinama. Svi engleski klubovi imaju navijače, neki i na svjetskoj razini kao i 'neuspješni' Liverpool. Jedina razlika je što Liverpool ima tu himnu koja ih je proslavila, istu kao i Celtic, ali oni igraju škotsku ligu koja nikog me zanima.
  • Navijač Dinama
    8.4k
    Ja i dalje tvrdim i mislim da je MUFC veći i popularniji klub od LFC :smile:
  • xavier
    12.1k


    To je prvenstveno subjektivno, a nema ama baš nikakve veze s ovim o čemu mi pišemo :wink:
  • gh0c
    256
    Nevjerojatan promašaj u zadnjoj minuti da se očerupa katalonskom šljamu i taj još jedan bod, ali i ovako je iz perspektive borbe za titulu odlično!
  • Eduardo
    20.4k
    Debrecen nakon 27.god . ispao iz lige. Igrali su direktan susret za ostanak na domaćem terenu, trebala im je pobjeda, ali nisu uspijeli. Gubili su 0:1 do neke 74'-75', onda im gostujući golman pokloni gol tako što je promašio čistu loptu na 20m od gola. Lopta je došla do napadača koji traljavo puca, ali u punom trku nailazi stoper i zakucava je u gol.

    U 93' su nakon kornera imali udarac glavom, gostujući branič je praktički s crte uz pomoć stative očistio u korner. Iz tog kornera nakon nekih odbijanaca lopta dolazi na nekih 18m, lik puca i pogadja u prečku, od prečke točno u crtu i van. Šteta najdražeg madjarskog kluba. Ispadoše iz lige 15.god . nakon školovanja tovara.

    Nevjerojatan promašaj u zadnjoj minuti da se očerupa katalonskom šljamu i taj još jedan bod, ali i ovako je iz perspektive borbe za titulu odlično!gh0c

    Barca je loša do bola, nemaju šanse za titulu. Bez brige, kraljevski šljam uzima titulu ove sezone.
  • Navijač Dinama
    8.4k
    jel to isti onaj sta je prije par godina tukao majstora sa mora ? :lol:
  • Eduardo
    20.4k
    ako si pročitao post onda bi shvatio da je to taj.
  • xavier
    12.1k
    sta je prije par godina tukao majstora sa mora ?Navijač Dinama

    Prošlo je ipak malo više od "par godina" :blush:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.