• deda
    32.7k
    Dekuji pane Cavalera
  • BluePhone67
    4.1k
    s0lh61ljvc8ipiif.jpg

    Koliko su osamdesetih godina zarađivali nogometaši Dinama?


    https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=sport&id=2053153
  • deda
    32.7k
    Ovo je za tužbu čovječe.
  • Blaz
    373
    da su oni bili u pitanju , vec bi bila emisija u otvorenom o rasizmu
  • Bosna86
    11.7k
    Koliko je ovo otprilike u danasnjem novcu 100 000 e godisnje ?
  • xavier
    12.1k
    Koliko je ovo otprilike u danasnjem novcu 100 000 e godisnje ?Bosna86

    Neće ti to puno pomoći ako želiš saznati kakva su bila primanja nogometaša u to vrijeme. Igrači u bivšoj državi imali su male ugovore u odnosu na Europu, ali zato su se uz taj novčani dio, dobivali auti, stanovi, kafići...pa dodaj još famoznu podjelu odštete između igrača i kluba i dolaziš do nečeg što je gotovo nemoguće izračunati.
  • BluePhone67
    4.1k
    mtr7x974bh711bcz.jpg

    Sn 31.12.2018
  • BluePhone67
    4.1k
    da su oni bili u pitanju , vec bi bila emisija u otvorenom o rasizmuBlaz

    Severeina i ostala zgadija bi vec imali koncert na Trgu uz parolu koja uvijek prolazi.. Severina: 'Ako budete šutjeli, sutra će doći po vas zato što ste Dalmatinac u Zagrebu'

    https://www.google.com/amp/s/www.vecernji.hr/amp/showbiz/ako-budete-sutjeli-sutra-ce-doci-po-vas-zato-sto-ste-dalmatinac-u-zagrebu-905698

    A Drazen Lalic inace Torcida iznutra i ostala smeca bi na drzavnoj TV i u “Ovorenom“ imali monologe kako su ugrozeni..

    “Nogomet je kulturni fenomen, globalni kulturni fenomen, koji sadrži mnogo kontroverzija, uključujući, nažalost, i nasilje, ali i jako mnogo pozitivnih stvari. A Hajduk je u toj kulturi svjetovna religija. Dio Bad Blue Boysa religijska su sekta protiv koje se Dinamo i HNS još mogu nositi, ali u sukobu s Hajdukom, u borbi sa snažnom svjetovnom religijom, ne mogu pobijediti. Ne možete pobijediti ljude kojima je Hajduk život, a kojih ima jako mnogo.
  • 000
    946
    Uh, napisao bih svašta, ali neću trošiti zadnji dan ove godine na njih.
  • Infinity
    16.4k
    Koliko je ovo otprilike u danasnjem novcu 100 000 e godisnje ?Bosna86

    I mene zanima. Mrsko mi ih je sviju izracunati, al evo bar Mlinaric kao najskuplji. 577.500 dinara za mjesec dana. Te godine je to bilo 508 americkih dolara koji danas vrijede 1.133 dolara ili 7.345 kuna. Ali 7.345kn u danasnjem vremenu, ne onom.

    Za neku bolju sliku je bolje preracunati u njemacke marke. 577.500 dinara je bilo 854DEM mjesecno, a ja znam za onu lokalnu izreku 'u ta doba se sa sto maraka moglo zivjeti mjesec dana'. Ruku na srce, svi su imali zivotinje i povrce pa mi ima smisla, ali vjerujem da nogometasima skoro tisuca njemackih maraka nije bilo malo, jos pogotovo sto kolega kaze da su svi dobijali auta, stanove i slicno. Oni su u ta doba svakako spiskali sve sto su zaradili, ta pokretna i nepokretna roba im je bolje dosla od ikakvog novca. A bilo je tu i premija za potpis ugovora i slicno. Pa u BiH i dan danas imaa igrace koji igraju za 2.000KM, a potpisom im ispod stola neki sponzor gurnuo 50-100.000KM. Osobno poznajem jednog i iz njegovih usta znam jos slucajeva. To se prije radilo u jos vecoj mjeri. Vjerujem da Dinamo zbog svog statusa mozda nije smio ni prikazati koliko novca ima i da je bilo vise radnji na crno nego sto je trebalo biti.
  • deda
    32.7k
    Znam da bi mogao povući lavinu ovom izjavom, ali u ono doba je sve i svakome bilo ispod stola, pogotovo u sportu. Razlika u odnosu na danas je što su svi muljali i krali, pa su svi rekli da im je dobro, a danas si je jedan ili dva pojedinca uzelo pravo da uzimaju.
  • deda
    32.7k
    Ona država je pogotovo zadnjih par godina bila teški abortus, gorji nego što mi imamo u Hrvatskoj od nezavisnosti. Razlika je velim samo u količini ljudi koji su mogli krasti.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.