• Infinity
    16.5k
    Ipak, zbilja mi je strana ta ideja pracenja nogometnog kluba, cak strastvenog navijanja, a da te sam sport zapravo ne zanima.. :brow:Neki tip sa Zapada

    Tesko da neki casual navijac oduvijek prati samo Dinamo. Ja ti iz svog primjera mogu reci da sam do prije 6-7 godina pratio nogomet na svakom mogucem nivou. Znao sam nabrojati barem po desetak igraca iz svih klubova lige petica, znao sam iz dvadesetak top liga svake sezone tko je osvojio, tko je otisao u Europu, tko je ispao, tko je usao, tko je bio najbolji strijelac. Pratio sam nogomet na dnevnoj bazi jako aktivno.

    S vremenom nije opala ljubav prema nogometu, ne bih pratio ni Dinamo, nego te posao iz dana u dan sve vise rusi i jednostavno se izgubi navika. I dan danas ja znam prelezati cijelu nedjelju i za jedan dan pogledati 4-5 utakmica, al takvo pracenje nogometa nije ni 10% onoga sto sam nekad pratio. Nekad prije sam mozda cak gledao i manje utakmica. Doduse, bile su manje dostupne, al listao bih stotinu nekih magazina, a prikopcavanjem na internet sam valjda u godinu dana naucio napamet sva finala svih velikih natjecanja. Ne da sam ucio, nego me jednostavno zanimalo do te mjere da sam svaki dan nesto cackao oko toga i mogao sam u svako doba reci tko je s kim, gdje i kojim rezultatom igrao. Vec danas dobar dio tih informacija sam zaboravio.

    I sutra bih bez Dinama sigurno znao prelezati nedjelju i pogledati 4-5 utakmica za jedan dan, al sigurno da bi moje pracenje nogometa jos jako palo. Mi kad igramo EL mene LP ne zanima, pogledam kad se zateknem. Rezultate pogledam obavezno, al nije da me zanima gledanje neke utakmice. Volim pogledati kad se pojavi neki ludi Ajax i slicno. Mi kad igramo LP/EL ja to takmicenje pratim aktivno gledajuci utakmice, citajuci vijesti i slicno. Pratim i lige iz kojih dolaze protivnici. Pa gledao sam cijelu snimku Trnava-Zvezda, malo sutra bih gledao da nismo igrali s Trnavom :rofl: Bez Dinama jednostavno nista od toga ne bih pratio.

    Reprezentativni nogomet me uopce vise ne zanima, cak mi ide na zivce od kad ne pratim reprezentaciju. Istu ne pratim jer su mi poceli ici na k* uzasnim izvedbama u malim i prijateljskim utakmicama. Mogu sutra trpat na Maksimiru pet dana u nizu po pet komada Brazilu, Argenitini, Njemackoj, Englskoj i Francuskoj, al ja ih gledam svake dvije godine pocetkom ljeta i to je sve sto me zanima i od reprezentacije i opcenito reprezentativnog nogometa. Vjerujem da bi tako bez Dinamo tu i tamo pogledao LP, nesto iz PL i BL i to je to ono sto me opcenito imalo zanima. Ako je na TV-u dobra utakmica sigurno necu okrenuti glavu.

    Vjerujem da je kod vecine ljudi situacija kao kod mene. Na stranu oni koji su poceli pratiti Dinamo zbog Boysa i slicno. Neki casual navijac ili barem vecina je sigurno nogomet nekad pratila aktivnije, ali se s vremenom izgubila navika, a ljubav prema Dinamu je ostala. Tu je ljubav prema nogometu i dalje, al nemas naviku da ga pratis. Da se totalno izgubi ljubav prema nogometu vjerojatno se ni Dinamo ne bi gledao. Mozda bi se pratio kroz novine, al netko tko ne voli nogomet sigurno ne bi gledao utakmicu.
  • Tundra
    693
    Cibona Medveščak
    "veliki" Dinamo "mali" Dinamo
    Cibona KK Dinamo
  • Majki2111
    3.2k
    Joj kako bi ja sad tu ušao u raspravu rad-ne rad al ne znam jel se može na ovoj temi???
  • Gelipter
    3.7k
    Cibona
    Veliki Dinamo
    Uvijek rad (on navodno oslobađa :wink:)

    Noćna mora il večernja škola?
    Kukoć il Dražen?
    Cijeđena naranča il radler od naranče?
    Križaljka il sudoku?
    Maca ili Diego Maradona?
    Novo normalno il staro abnormalno?
  • Majki2111
    3.2k
    Dobro ekipa kaj sam ovdje jedina ljenčina nemojte me razočarat haha... Pred par mjeseci bio s frendovima s Krka kod jednog u stanu cijelo popdne na kauču, oni listali po onom Tinderu u Badoou a ih gledo, i pričali samo niti smo iakj napravili za jest. Prelijeni smo bili, jedno od najboljih popodneva u životu. Čisti hedonizam. Bolji od bilo kojeg rada kojeg sam obavio. :grin:

    Sudoku
    Novo normalno
  • Infinity
    16.5k
    I ja bih volio sutra dici par milja na lotu, ne raditi nista, putovati i uzivati. S druge strane mi nikad dobiveni novac nije predstavio zadovoljstvo kao onaj zaradjeni. Al da bih platio nekom da mi ocisti garazu, pokosi travu, popravi ogradicu? To cak i ne smatram poslom, to mi je ubijanje vremena.
  • Dino
    2.7k

    Evo ja bi se slozil isto s tobom, rade nek mi uzmu internet nek da “ucim” po nekim online materijalima bez predavanja i bez profesora. Ovo jednostavno nemre bit jednako onom u skoli jer profesor ovdje nema nikakvu ulogu. Imam mali milijun stvari koje bi napravil oko kuce, al ne stignem zbog te online sprdnje koja zapravo uzima duplo vise vremena od redovne nastave.
  • marcio amoroso
    36.8k
    Lijenost je jedan od 7 smrtnih grijeha.
    I ako ne vjeruješ u Boga shvatas da je lijenost jedan od najgorih osobina. Ne samo da te može dovesti u probleme u poslovnom svijetu, ne, i u privatnom će te dovesti u probleme. Meni je lijenost odvratna osobina.
  • Dino
    2.7k
    Nocna voznja
    Drazen
    Cijedena
    Krizaljka
    Maca
    Novo normalno valjda?

    Bleiburg ili Jasenovac (u smislu obiljezavanja)
  • Dino
    2.7k
    Inace kad sam postavljal pitanje nisam pod tim mislil ak ne radite svoj placeni posao da ne bi nis drugo radili i izlezavali se cijeli dan. Malo je otislo u krivom :monkey:
  • Majki2111
    3.2k
    Kako stari moj? Ovo je meni predobro, online. Imam sreće pa jedan predmet čak žprofda strima na youtubbu predavanja i a labosi se snimaju isto. Nemoram izgubit vrijeme koje sam tam na faksu ili koje putujem do njega. A učim i čitam isti materijal... Ja imam puno više vrema slobodno.
  • deda
    32.8k
    Pojam odmora i slobodnog vremena ne bi ni postojali bez pojma riječ rad. Ljenost je nešto sasvim drugo. To je npr. karakteristika većine političara i zato ih ne podnosim.
  • Majki2111
    3.2k
    Svaka vama čast ekipa ak vas neki zadani rad ispunjava. Kolko puta mi starci rekli da bi se trebo osjećat korisno dok npr. familijarno čistimo stan, usisavamo, brišemo prašinu, to nije slučaj kod mene...
    Mislim obavit ću to ja, al nekak bezvoljno... U tom trenutku ima sighruno nekaj zanimljivije od toga. Neki pjesmuljak ili video na kompu...
  • Dino
    2.7k

    Vidis kod mene je puno drugacija prica, nit opce imam slobodnog vremena nit ucim kvalitetno. Evo primjera radi, da bi na zoni nekaj napisal i malo prolistal oduzimam si vremena od trenkanja i od spavanja koje inace ne bi trebal. Kod mog brata koji ide u osnovnu je jos gore jer ga jebu s tim da mora sve kaj je napisal u teku u nekom vremenu, tipa 45 min, fotkat i slat profesoru. Uglavnom, molim Boga da se na jesen vrati normalni oblik obrazovanja.
  • Majki2111
    3.2k
    Pa to kaj piše sad i slika profesoru bi piso u školi... Ista stvar. Samo drugo mjesto...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.