• reziser
    6.8k


    Likvidator je fizička ili pravna osoba koju imenuje skupština ili drugo tijelo udruge za to zaduženo. Likvidator može, a i ne mora biti član udruge. Likvidator predstavlja udrugu u postupku likvidacije, a otvaranjem likvidacijskog postupka upisuje se u Registar udruga kao osoba ovlaštena za zastupanje udruge. Odluka o tome koja će pravna ili fizička osoba biti likvidator donosi se na osnivačkoj skupštini udruge

    tko je sad imenovan likvidatorom, ne znam
    mene zanima, na koji način se biraju ljudi u Skupštinu?
  • Kwedi
    3.8k
    likvidator je banalna funkcija, ako klub ode u kurac je potreban, u pravilu netko iz tijela kluba.
  • Mali dioničar
    15.3k


    Jedna od zanimljivijih stvari je članak 22. stavak 4.

    Iznimno od odredbe članka 21. stavka 2. ovog Statuta, članovi klupskih tijela ne mogu biti
    osobe:

    4. koji su članovi drugih sportskih klubova-udruga za natjecanje i njihovih tijela u nogometnom sportu;

    Znači, nitko tko je član FD ne može biti član klupskih tijela GNK.

    5. koje svojim djelovanjem mogu neposredno utjecati na sustav natjecanja u odgovarajućem sportu, a osobito sportaši koji su profesionalni prema Zakona o sportu, menadžeri u sportu,
    kao i osobe koje su to bile u razdoblju od posljednjih godinu dana;

    Stavak 5. je prepisan iz Zakona o sportu, a malo je nejasan. Da li izvršni odbor HNS-a utječe na sustav natjecanja? Ako da, onda donedavno Svetina a sa današnjim danom Mišković kao otac vlasnica NK Rijeka i Črnko kao predsjednik HNK Gorica koje je isto udruga kao i Dinamo, ne bi smjeli obnašati te dvije funkcije.

    Da li skupština HNS-a utječe na sustav natjecanja? Ako da, onda Kodžoman i Antolić ne bi smjeli biti članovi klupskih tijela jer su članovi Skupštine HNS-a.

    I još jedna meni polusmiješna stvar u Statutu je da Dinamo baštini znak NK Građanskog. Meni se čini da NK Građanski nikada nije postojao za razliku od 1. hrvatskog građanskog športskog kluba.
  • markoli
    1.7k
    Ma smiješno je da tek danas imenuju likvidatora, iako je to prema zakonu o udrugama uvjet bio prije cca. 3 godine.
  • BluePhone67
    4.1k
    I još jedna meni polusmiješna stvar u Statutu je da Dinamo baštini znak NK Građanskog. Meni se čini da NK Građanski nikada nije postojao za razliku od 1. hrvatskog građanskog športskog kluba.Mali dioničar

    To sam ja skuzio jos u prijasnjem statutu da isto pise NK Gradjanski.. Ovo ostalo necu komentirat jer nisam strucan, logika mi kaze da si upravu kao sto mi logika citanja kaze za clanak 14 sto me jako asocira na bjegunca po svakoj stavci.

    Član ne može biti osoba koja svojim ponašanjem i radnjama nanosi materijalnu ili nematerijalnu
    štetu klubu te koja nasilničkim, diskriminatornim i
    rasističkim ponašanjem i radnjama onemogućava ostvarenje ciljeva i obavljanje djelatnosti kluba
  • deda
    32.7k
    GNK Dinamo obavještava javnost kako je kažnjen od strane disciplinskog suca HNS-a Alana Klakočera zatvaranjem sjeverne tribine na dvije naredne prvenstvene ili Kup utakmice zbog izgreda navijača na derbiju s Hajdukom u 18. kolu Hrvatski telekom Prve lige. Ovo je deveti put kako je GNK Dinamo kažnjen u ovoj sezoni HNL-a!
  • BluePhone67
    4.1k
    Bit ce zatvoren sjever protiv Rudesa i Slavena
  • Guinness
    2.2k
    Imam ptsp od istoka, nek otvore jug.
  • BluePhone67
    4.1k
    Da, to mi je bilo smijesno protiv Hapoela ako se ne varam, kada je kaznjeno utakmicom na sjeveru pa je sve prebaceno na jug. Sto u nasem slucaju gdje nam je stadion prazan ili polu popunjen i za Euro utakmicu ukoliko nema dolaska gostujucih navijaca je zapravo nagrada jer meni osobno se bolje cuje navijanje sa juga nego sa sjevera sa istim brojem na jednoj i drugoj tribini.
  • Kwedi
    3.8k
    Jel negdje objavljeno kam idu na pripreme i protiv kog su prijateljske?
  • Infinity
    16.4k
    Kazu ovako

    Belek 10-26.1.

    Bešiktaš 14.1.

    Dynamo Dresden 15.1.

    Tarnovo 20.1.

    Iasi 21.1.

    Slask Wroclaw 23.1.

    Austria Bec 25.1.
  • reziser
    6.8k
    Tek zavrsila reprezentativna pauza sad ova;,treba opet docekat tekme...dolasci, odlasci...
    Di je valentinovo:
  • Sjena
    38


    Protiv Rudeša i Istre.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.