• Kwedi
    3.8k
    Evo slikovit primjeri di je Cibona danas, a i domaća košarka.


    Na početku sezone,ako igraju usred tjedna protiv nekog iz domaće lige ne pale rasvjetu osim u dvorani (u mraku ulaziš na tribine).

    Ako netko želi kupiti dres/Sal/majicu/privjesak Cibone nemre na početku ili kraju utakmice jer fan shop na ulazu u dvoranu ne radi osim na poluvremenu jer isti ljudi su zaduženi za organizaciju, a nema tko pokriti shop.

    Na početku sezone u ABA ligi, bilo je utakmica di nije bilo kokičara ili ovih sa sokovima jer nije bio sklopljen ugovor s klubom.

    Osim na društvenim mrežama Cibone i Crošarka odnosno Basketball.hr nigdje u medijima nema najave ili vijesti da Cibona igra.

    U svim medijima osim objave rezultata, između vikenda do vikenda i ponovne objave rezultata nema slova o Ciboni ili hrvatskoj košarci.

    Svi znamo preko medija da li Dončić sluša klape ili četničke, odnosno da li je Curry jeo Sloppy Joe nakon utakmice, a o bivšim prvacima Europe (Cibona i Jugoplastika) ni slova.

    Zato je ovo sve šamaranje mrtvog magarca.
  • NORTE
    9.5k
    Ironično je što je Cibona sad toliko pala da ispada da je mogao dobiti sve što je htio samo da je imao još malo više strpljenja.xavier

    "Malo više strpljenja" je zapravo koliko godina čekanja? 5? 8?
  • markoli
    1.7k
    Osobno mi se teško zamisliti da bi mogao navijati za KK Dinamo kraj Cibone, a od manjih/lokalnih klubova navijam za KK Sesvete.

    P.S. Ulaganja u košarci u odnosu na futsal su astronomski veća.
  • Infinity
    15.3k
    Osobno mi se teško zamisliti da bi mogao navijati za KK Dinamo kraj Cibonemarkoli

    Isto, a jos na sve to domacu kosarku ne pratim aktivno mozda i deset godina.
  • brzizg
    3
    Nikakav KK Dinamo. samo NK Dinamo i KK Cibona do groba !! cuj KK Dinamo pored europskog i zagrebackog giganta Cibone. To samo na sramotu moze bit bilo kojem zagrebcaninu da ne navija za Cibonu, Ako volis Zagreb volis i Cibonu!
  • brzizg
    3
    isto vrijedi i za RK Zagreb. Kae iduce RK Dinamo pored zivog Zagreba ? Nemojte mi sam pricat Cibona poterala BBB. terao ih je i mamic pa nisu Dinamu okrenuli ledja. Klub se voli zbog grba i tradicije a ne zbog uprava/ upravi u ovom slucaju koje unistavaju zagrebacke klubove desetljecima.
  • Kwedi
    3.8k
    Kae iduce RK Dinamo pored zivog Zagreba ?brzizg

    Zoran Gobac je prije petnaestak godina u jednom intervjuu za Večernjak predložio (dok su Boysi išli na rukomet) da mu ima smisla i logike da rukometni klub Zagreb dobije prefiks Dinamo kad su već isti navijači
  • Tradicija bunta
    5.6k
    Normalno da, pod pretpostavkom da su ove glasine tocne, da jedan dio dinamovaca nece prihvatit taj klub i dolazit na utakmice. Isto kao sto je s futsalom ispocetka dobar dio ljudi odmahivao rukom, pa su kasnije prepoznali klub kao svoj. Ili kao sto ima ljudi koji idu na FD ali ne idu na Dinamo, ili obratno. Ima ljudi koje doslovno ngometni Dinamo ne zanima, a ima i onih kojima FD nije Dinamo jer je Dinamo samo nogomet na Maksimiru. Bit ce i onih koji ce i dalje navijat za Cibonu, iako, gledajuci koliki je interes cibonasa za taj nekad veliki klub i da mozda ako ima pedeset ljudi sta nesto pokusavaju... ne znam.

    I vani ima svega. Upoznao sam ljude u Ateni koji navijaju za PAO, a na kosarku uopce ne idu, kao i one koji idu samo na kosarku, a na nogomet ne. Isto u susjedstvu dobar dio navijaca Zvezde ide na kosarku jer je u trendu, a na stadion ni mrtvi. U Arenu je na Partizanu u nekom miki maus kupu bilo 20 tisuca ljudi, a na stadionu dan poslije 2 soma.

    Ako to jest istina, naravno da ce ispocetka nekome biti neobicno gledati KK Dinamo. Pogotovo ako ima 30 i vise godina, jer ovi manje od 30, ja ne znam iskreno na koji nacin bi oni razvili kakvu-takvu pripadnost Ciboni koja je odron 15 i vise godina i sportski i na svaki drugi nacin. Dinamo barem ima taj luksuz sporta broj 1 i navijacki pracenog kluba, iako u nekim elementima nije nesto razlicit od Cibone. A uz to je i rezultatski u redu, dok Cibonu nekakvi jazavci iz Aleksinaca, Skopja ili neke Mega Vizure siluju po 30 razlike.
  • Bosna86
    11.6k
    Dok netko upuceniji ne kaze razloge, ne treba brzati, ali ipak ne vidim tu neke pozitivne stvari ovako na prvu
    Prije svega, nije da u ZG postoji hrpa košarkaških zaljubljenika koji eto samo čekaju da ih netko pozove... Zadnja dobra sezona Cibone sa Saricem nije mogla 1/4 Cibone napuniti... Dalje, da Dinamovi navijači preuzmu Cibonu vidio bi neki smisao, ovako će se još vise dogoditi disperzija navijača... Najvažnije od svega, BBB trenutno nemaju dovoljan broj ljudi da prate dogadjaje na 3 fronta, a očekivati da će se neki uspavani košarkaški romantičari probuditi je utopija
  • Kwedi
    3.8k
    Šarićeva sezona kad je osvojena ABA je u prvoj polovici bila dno dna. Kad su klub napustili Janning, Spahija, Žižić i američki Jagodić prognoziralo se da klub ne bude imao pobjedu do kraja sezone.
    Tad je zadnji put dvorana bila u ABA ligi rasprodana(Partizan doma).

    Danas, na utakmice uvijek u ABA ligi dođe barem 400-500 ljudi, protiv velikih se skupi do 1.500.

    U domaćem prvenstvu (koje se igra kroz tjedan i nekad u glupim terminima tipa 17 sati) bude stotinjak ljudi.

    Prošle sezone kad je iznenađujuće osvojeno prvenstvo, ljudi su punili Dvojku i Cibonu.

    Ja bi rekao da postoji interes, al klub (financijski, kadrovski, igrački) je u takvom rasulu da oni jednostavno ne mogu se izvući i klub izvaditi iz barem borbe za opstanak što posljedično nema zanimanja publike.

    I
  • vafenss
    233

    U potpunosti se slazem
  • Tradicija bunta
    5.6k
    Ne znam kako neki ljudi zamisljaju neke mostove izmedju Cibone i Boysa, npr. To se vise ne da popraviti prije svega jer se taj klub nije pratio 15 i vise godina, a u tom periodu stasala je generacija koja, ako i voli kosarku, u svom gradu moze vidjeti u najboljem slucaju Jagodica Kuridzu ili Filipa Kruslina.
    Dok se Cibona pratila radi Drazena i kasnije Eurolige... opcenito pracenje Cibone od strane Boysa je bilo u nekim vremenima dok se islo tamo di svi idu i dok ima uspjeha. I to su pratili ljudi koji danas imaju po 40 i vise godina.

    A vidim i da u Ciboni jedva cekaju postati klub koji funkcionira kako bog zapovijeda. Cak i iste fraze koriste kao susjedi im iz nogometne branse ("nas statut je odobren od strane Grada i nema nikih problema").

    Grad Zagreb ima potencijal za jako sportsko drustvo koje u ovih, pa uzmimo, 70-ak godina nije nikada zazivjelo BAS ZBOG Gobaca i Milicevica, Mamica i slicnih... i ako ce ikada doci do njega, onda neka bude na nekim realnim temeljima i radi sportasa/fanatika, a ne radi lakseg hljebljenja po holdinzima i ko zna kojih sve kombinacija.
  • brzizg
    3
    Te sezone kad je Cibona uzela abu protiv partizana je ispred dvorane ostalo preko soma ljudi.. i ovako svake g kad su jace tekme zvezda, partizan, polufinala, finala hrv prvenstva bude preko 2 soma ljudi uvijek. odlucujuce tekme bude pun drazenov dom. kad pogledas Dinamo u hnl bude prosjek soma dva ljudi. . tak da nie neka razlika posjete Dinama i Cibone. kad se europa igra ide se i na Dinamo i na Cibonu u daleko vecem broju.
  • Tradicija bunta
    5.6k
    Onaj ko kaze da u Zagrebu ne postoji interes za kosarku, ili ne zivi ovdje, ili ne prati taj sport uopce niti ga je ikad pratio. Ili i jedno i drugo.

    I s ovakvom Cibonom i bez nekadasnjeg KK Zagreba ovo je grad koji voli kosarku.
  • Papastrumf
    10.2k
    Ja sam oduvijek sanjao da dinamo ima sportsko drustvo kao Grci ili Srbi npr. Za cibonu me zadnjih 15 god ne veze apsolutno nista tako da ne bi imao nista protiv kk dinama, dapace.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.