• Ivdzo11
    4.3k
    Prema saznanjima Germanijaka, prvi kandidat za preuzimanje Šibenika je Toni Golem. Taj je 42-godišnjak zadnjih pola godine vodio slovenskog drugoligaša Triglav iz Kranja, a prije toga, prošle sezone, odradio je 10 utakmica na klupi tada već posrnulog Rudeša.

    Dogovor s Golemom navodno je blizu, no, isto tako šuška se da, iako jest glavni, nije jedini kandidat za klupu HNL kluba sa Šubićevca. Možda već u petak saznamo odgovor na pitanje: Golem ili netko drugi? (T.N.)
  • badjibadara
    3.3k
    Ovo sa ozljedama križnih ligamenata u Lokomotivi odavno nije normalno.


    Iako su se na Kajzerici nadali da ozljeda Frana Žilinskog nije teže prirode, dodatni liječnički pregledi potvrdili su crne prognoze - nadareni lijevi branič, naime, na treningu je prije nekoliko dana zaradio težu ozljedu koljena i sljedećeg će tjedna biti operiran.

    I njemu su, kao i Krivaku tijekom prvenstvene stanke u lipnju, pukli prednji križni ligamenti koljena, oporavak će potrajati mjesecima, pa je za Žilinskog okončana ova sezona. A trebala je to biti sezona potpune afirmacije mladoga braniča, iskoristivog i na napadačkim pozicijama, međutim, od prvoga pripremnog dana mučio se s raznim ozljedama, da bi sve kulminiralo ovom iznimno teškom.
  • Orc123
    8.2k
    bas ja to malo sad gledam....nesto ne stima u Loxi...ovo je sad vec postalo pravilo kod njih a ne izuzetak. Negdje grijese, ja bi reko i da stavljaju mladice pod preveliko opterecenje s obzirom na godine....
  • Ivdzo11
    4.3k
    https://www.index.hr/mobile/sport/clanak/treba-li-hrvatska-ligu-12/2605112.aspx?index_ref=rubrika_sport_prva_m

    "Sad se više od pola lige bori za ostanak, a tako je teško razvijati mlade igrače jer klubovi pod pritiskom rezultata radije dovode strance. Dosta je država prešlo na Ligu 12 s play-offom i play-outom, mislim da bi klubovi tako smanjili pritisak od ispadanja, a i dobili bismo više nogometnih središta", ponovio je Šimić poantu svoje ideje u razgovoru za Index.

    Kad se pogleda sastav liga pod UEFA-inim okriljem, sustav s 12 klubova, koji se nakon dva kruga dijele na play-off i play-out, koriste Austrija, Danska, Finska, Island i Slovačka, a sličan s 14 klubova Grčka, Cipar i Izrael. Sve su to zemlje čiji su klubovi uspješniji od hrvatskih u europskim natjecanjima, s izuzetkom Dinama.
  • Dzoni
    683
    Zar nam ozbiljno trebaju još 2 kluba razine Rudeša sa očajnom infrastrukturom ili čak bez infrastrukture u 1.ligi . Jedva da se i sad može skupiti 10 pristojnih klubova za 1.ligu.
  • ShanKu
    811
    Liga 10 mora bit maksimum, nikakvih 12 ili 16. Ja ne znam kaj našu ligu mjere s ligama petice stalno. Oke ajd stavite 20 klubova u prvu ligu, Croatia Zmijavci nam bude trening za Borussiu Dortmund.
  • Nevo7
    780


    Užasan teren na Kranjči, žestoki treninzi i očito privatni treninzi dolaze na naplatu.
    Samo ove godine da ti otpadnu Krivak, Kastrati sada Žilinski nije tužno nego je zabrinjavajuće opasno.
  • Hectorharatti
    110
    ovi debili sa indexa nisu upratili da je svicarska promjenila sa lige 10 na ligu 12
  • Navijač Dinama
    8.4k
    Ma kakva liga 12.

    I ovo je realno puno i nekvalitetno, nitko tko ispadne iz HNL nije nešto lošiji od prvaka druge lige, a druga stvar, treba stavit neki preduvijet saveza klubovima, da tereni se pod hitno mjenjaju, jer ovo je horor.

    Sta trebamo igrat u bubam, Zmijavcima ili Dugopolju, pa da neko "pogine" kao Boško Šutalo na oranici u Šibeniku.
    U Gorici malo padne kiša, teren postane štala za svinje, ista stvar u KC, VŽ, pa i Splitu nerijetko znaju biti one blatnjaste lokve i rupe u petercu.

    Osijek, Rijeka i mi imamo sasvim dobar i kvalitetan travnjak, a ovi ostali, koda se igra treća proleterska liga Bugarske, a bolji tereni su viđani i po županijskim ligama.
  • ZrnTSCHeZ
    192

    KC je promijenjen kompletan teren pred ovu sezonu tak da bi za sad još trebal biti OK
  • ksapi
    2.9k
    Mislim da nije poanta ovdje je li liga 10 ili 12, vec ima li playoffa/playouta ili ne. Po meni je to dosta dobra stvar, pogotovo za ove klubove u sredini koji se inace nemaju za sto posebno boriti.
  • Medvedgrad
    278
    Mislim da bi broj klubova u 1. HNL trebao ovisiti o broju stanovnika Hrvatske.

    Nešto ovako, na primjer:

    Do 5 milijuna stanovnika: liga 10
    5 do 7 milijuna stanovnika: liga 12
    7 do 9 milijuna stanovnika: liga 14
    9 do 11 milijuna stanovnika: liga 16
    11 do 13 milijuna stanovnika: liga 18
    Preko 13 milijuna stanovnika: liga 20
  • Noel
    6.5k
    Nemamo infrastrukturu ni za Ligu 8. A netko razmišlja o Ligi 12...
    Nemamo svoje kvalitetne sudce.Nemamo razvoj mladih igrača. Nemamo mladih trenera. U Europi nam osim Dinama ekipe iz lige ispadaju od poluamatera. Reprezentacija živi u budućnosti od dva bratića Sučića koji nisu produkt hrvatskih nogometnih škola. Od gastarbajtera Stanišića,Matanovića. I od Dinamovih projekata Baturine,Gvardiola,Šutala..
    Liga 12 misle kaj? Živjet njih 11 od uspjeha Dinama?Kak da ne..
  • Omake
    3k
    Vjerojatno kombinacija pretreniranosti i loših uvjeta. Prije par godina su u americi radili istraživanje na temu sve većeg broja teenagera sa sve težim ozljedama, križni ligamenti itd. Mislim da se došlo do brojke od 200 tisuća puknuća križnih ligamenata među srednjoškolcima koji se bave sportom u SAD. Zaključak je kroničan umor djece te dobi. Igrali bi po par utakmica tjedno, uz trening u školi i dodatni treninzi s privatnim trenerima. Na zadnjom tribina podcastu je Paušic ispričao kako su u Gorici na trening znali doći po 10,11 igrača nakon par dana odmora u potpuno fizički praznom stanju jer su ih privatni treneri ubijali.
    Vjerujem da je i u lokomotivi takva neka slika, loši uvjeti, pretreniranost što u klubu što u radu s privatnim trenerima.
  • Toni90d
    582


    To je dišpet i mentalitet, što tuđi čovik ne može razumit. Šta mi znamo zašto on surađuje i pere pare mafiji.

    Tko ih *ebe. Nije prvi put da su se posrali po svom kodeksu. Nek glume da su ispravni i pošteni. Javna tajna zašto je Livaja još u klubu i tko ga štiti, jer ima koristi od njega (od zimske pauze onako ponašanje-forma, nebi ni Messi u Barceloni preživio).
    Očigledno da ih sustav-država čuvaju. Jer ima dovoljno materijala da im USKOK i DORH pokucaju na vrata i pogledaju papire. Ili je obrnuto da oni imaju dovoljno u rukama protiv moćnika pa mogu orgijati kako hoće. Bili su ostali Moralne Nakaze i NasilnaFamilija. Što se mene tiče, neka se ugase i nestanu, ionako su rak rana našeg nogometa i države.

    Možda radi tih debila nebi imali raspravu o ligi 10 ili 12. Tko ima motiva raditi kad imaš nekoga tko sve maltretira, uništava i sere da svi skidaju gaće, gdje te sudci svjesno odštete u korist tuge sa juga.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.