• Dr Hofmann
    1.4k
    ,,10 godina prije si svake sezone imao 2-3."

    Govoriš o razdoblju od prije deset godina, ali meni je to najtamnije razdoblje Dinama, i svakom pa tako i u tom čuvenom guranju mladih igrača. Gdje su te sve silne pare? Mene, kao Dinamovog navijača, zanima rezultat, dosta mi je razvijanja mladih igrača tzv klupskih projekata koji su bili paravan za izvlačenje novca od strane jedne obitelji.

    Ima više nego dovoljno mladih igrača u, i oko, prve momčadi (Baturina, Sučić, Stojković, Perković, Kačavenda, Pavić i Mikić), pa kaj bi trebalo da izgubimo 19-2 od Bayerna, ali eto, guramo mlade igrače. Ili da budemo treći, ali prodali smo mladog igrača u Leverkusen za 9 milijuna...?

    Ja se nadam da su ta vremena iza Dinama
  • Jurki
    11.9k
    cinjenica je da igrac ako je igral jucer za juniore jednostavno nemre igrati za prvu ekipu.
    A pod igranjem smatram full minutazu.
    Jebes ovo po 10-15 minuta u ponekoj utakmici.
    Prije smo imali taj luksuz.. sad ga vise nema da mozes trpiti greske tak mladih igraca.
    Kak sam vec rekel. Nama treba filijala u kojoj budu igracki sazreli.. odigrali sezonu, dvije.. stekli iskustvo.
    Da bi mladi igrac sazrio, treba imati cim vise minuta.
    Guranje klinaca i rezultat pod mus nejdu skupa.

    Ili bumo Dinamo (klub koji trazi rezultat) ili bumo Loksa (inkubator za razvoj igraca bez imperativa rezultata).

    Uostalom kad prilike dozvole u nekim utakmicama.. i taj Mikic i Pavic budu dobili minute.. a siguran sam da bu to premalo minuta za pravilan razvoj.
  • Samurai
    112
    Slažem se djelomično,ali te opet pitam..dali je problem u 200 klinaca iz škole ili je problem ljudi u klubu sto nema nadolazećih igrača.
    U kom je problem sto Pavić i Mikic na ljeto nisu poslani na posudbu?
    U kome je problem da je Mikic bolji trenutno i korisniji od Ristovskog? A Pavić osim misica jedina klasična 6.?
    Ove sezone su izgubili već godinu dana igranja na posudbi i sazrijevanja..pa nećeš ih valjda slat sa 19. Na prvu posudbu..zalost
  • Batigol
    67
    Dinamo i jest hrv. nogomet...o tome se mora vodit racuna....
    Ako mogu bogati klubovi davati priliku mladima a da nisu sigurni da ce biti prvaci,bome moze i mora dinamo...naravno ako su talenti a valjda jesu...
  • Jurki
    11.9k
    naravno da je problem kluba kaj nemamo filijalu.
    Jbg htjelo se sa Slovencima ici u korporaciju :rofl: ali su trazili previse novaca.
    Nazalost svi problemi koje imamo i za koje svi u klubu znaju.. ne mogu se rijesiti preko noci.
    Bolje naci neki stabilni projekt.. nego ici u nekaj samo zato da se to skine s kurca.
    Vise puta je bilo komunicirano da su svi svjesni tog problema i da ce se traziti najbolje moguce rjesenje.
    Velis zakaj nisu poslani na posudbe.. nitko ne zeli razvijati tuđeg igraca.. jbg tak je kak je.

    Edit: bivsa uprava je sjebala Dinamo II.. a mogli smo igrati 3. ligu.. i to bi bila odlicna stvar za te klince.. ovak treba traziti neka druga rjesenja.. po meni neki Bravo bi bil super.
  • Samurai
    112
    nekad nije bio problem uzet igrača na posudbu iz Dinama,danas jeje.
    Imamo li svi mi preveliko mišljenje o Dinamu? I da nije bas tako bajno koliko se kaže prema van?
    Neznam,ali da nam se konkurenti prelagano približavaju i da je vrag odnesel salu,već je svima jasno..
  • Crni86
    4k
    Dinamo trenutno nema prostora da mikic igra ispred rpga ili ristovskog ili da pavic ude umjesto misica, sucica ili roga.

    Jedino pravo rjesenje ove situacije je pronalazak filjale ili da hns vrati druge momcadi.

    Nisam protiv stranih mladih igraca. Zasto ne bi doveli xy igraca sa 16 godina za 0 eura ako smatramo da ce za 5 godina vrijedit 20 milijuna eura? Pogotovo ako se tim igracima ciljaju pozicije u kojima smo slabije pokriveni u omladinskom pogonu. Sve se radi planski. Ja bi prvi najradje da dinamo bude najjaci i da bude koncipiran od samo hrvatskih igraca, ali to jednostavno nije moguce. Meni je u interesu igracki najjaci i financijski najbolji dinamo. A to bi trebalo biti i svima ostalima. A ne da igracima brojimo krvna zrnca i da li mu je drzavljanstvo unutar ili van eu.
  • Jurki
    11.9k
    nekad nije bil problem uzeti igraca iz Dinama na posudbu jer je bila za tak nekaj Loksa (takav nacin poslovanja se vjerujem ogadio svima).
    Evo imamo ih 4 na posudbi u Gorici.. najgoroj momcadi lige.. pa kolko igraju? Skoro nist..Čaić ima 13 minuta u zadnjoj utakmici.
    Nitko ne zeli razvijati tuđeg igraca i amen.
    Josip Šutalo je jedan od njih 100 koji je dobil minutazu u kontinuitetu.

    Kaj se tice priblizavanja konkurencije.. na kaj tocno mislis?
    Ovu ili proslu sezonu?
    Proslu sezonu znamo svi kaj je bilo i nakon ispadanja iz Europe smo ih bez žmigavca ostavili iza sebe.
    Lako je drzati korak kad ne igras na 3 fronta.
    Koliko liga iz Europe ima samo 1 predstavnika u Ligi prvaka.. a ostali bas svi poispadali prije Velike Gospe iz kvala za EL/KL?

    Ne znam, kaj smo mozda vec nakon 9 kola trebali rijesiti pitanje naslova prvaka?
  • Daliban
    1.7k
    Dinamo trenutno nema prostora da mikic igra ispred rpga ili ristovskog ili da pavic ude umjesto misica, sucica ili roga.Crni86

    Stvarno? Mikić ne može ispred penzionera Rileta, a Pavić ne može ispred Ademija? Teško je Pavića staviti u igru, Mišića pomaknuti na osmicu, a Sučića pomaknuti još višlje?

    Nismo li to igrali sad protiv Monaca? Nema utakmica u HNL-u u kojima se to može odigrati?

    Nema utakmica u kojima se Mišića može odmoriti da Pavić uzme koji start? Propast ćemo u zemlju zbog te jedne promjene u sastavu?

    Nema utakmice u kojoj se RPG-a moglo staviti lijevo umjesto Ogiware, a Mikića desno? Mikić je toliko veći obrambeni rizik od Ogiware? Stvarno?
  • Daliban
    1.7k
    Jedino pravo rjesenje ove situacije je pronalazak filjale ili da hns vrati druge momcadi.Crni86

    Jedino pravo rješenje je poslati te klince na posudbe u dobre klubove pa da nas šamaraju kad se međusobno susretnemo. Drugačije naučiti nećemo.

    Ovo filozofiranje o filijalama i drugim momčadima je mlaćenje prazne slame. Nema filijale, nema drugih momčadi. Ako neće igrati doma, šalji na posudbu. Ne bi trebalo biti pretjerane filozofije. Ako su ostali u našem kadru, onda je red da igraju jer se iz ostanka može iščitati plan da igraju. Ako tog plana nema i ostali su kod nas iz nekog nedefiniranog razloga, onda ne znamo tko pije, a tko plaća.

    Bezveze se bavite nekakvim floskulama i filozofirate oko jednostavnih stvari.

    Sve je ovo pravocrtno i nema nikakvih potreba za dubiozama o filijali. Klinci su spremni na seniorski nogomet i moraju igrati. Ili će igrati kod nas ili će igrati na posudbi. Trenutno nisu na posudbama, a ne igraju ni kod nas. To je problem koji neće biti riješen s pet stranica dubioza o filijalama.
  • Crni86
    4k
    kako se podcjenjuje akija uf…. Kako se podcjenjuje rileta…. Stari moj koji ti sport gledas?

    Al zanimljiv si. Prvo tvrdis kako je pavic 6. pa ga usporedujes s ademijem koji je osmica i ciji je najveci forte ulazak iz drugog plana. Pa daj se onda dogovori vise sam sa sobom sta je Pavic?

    Misic je protiv monaka i dalje bio osigurac i sestica….

    I ne nije se moglo, kada u prvenstvu zaostajes za prvim mjestom ne dajes priliku mladom decku koji se tek treba naucit igrat prvoligaski nogomet samo zato jer je eto talent. I jedan i drugi su jos zeleni i rade greske, greske koje u ovom trenutku od javnosti mogu biti gledane tri puta gore nego sto zapravo jesu. Nadoknadujes zaostatak za prvim mjestom i izgubis pa ti onda izadi pred svlacionu gdje si ostavio misica i ristovskog na klupi i stavio mikica i pavica. Pucas sam sebi u nogu.

    Shvatite da ovo nije igrica.
  • Daliban
    1.7k
    Al zanimljiv si. Prvo tvrdis kako je pavic 6. pa ga usporedujes s ademijem koji je osmica i ciji je najveci forte ulazak iz drugog plana. Pa daj se onda dogovori vise sam sa sobom sta je Pavic?Crni86

    Jesi ti slijep? Čitaš li? Pavić 6, digni Mišića, a Sučić igra Ademijevu rolu. Daj pročitaj barem što ti netko piše.
  • Crni86
    4k
    tako je, problem ce biti rjesen sa tvojih 5 stranica o tome kako ti decki moraju ic na posudbe jer su zreli za seniorski nogomet!

    Valjda filialu trazimo za juniorski nogomet. Valjda ti klubovi moraju imati razloga da istrpe greske tih mladica, da ih razvijaju? Tko ce tebi za dzabe razvijat igraca i trpit njegove greske? U kojem svijetu vi zivite?
  • Daliban
    1.7k
    Valjda filialu trazimo za juniorski nogomet. Valjda ti klubovi moraju imati razloga da istrpe greske tih mladica, da ih razvijaju? Tko ce tebi za dzabe razvijat igraca i trpit njegove greske? U kojem svijetu vi zivite?Crni86

    Ma šta će ti filijala za Pavića i Mikića? Koji je tebi?

    Pa daj ih na posudbu u Varaždin, Slaven, Rijeku, Istru i plati po nastupu kao normalan klub.
  • deda
    32.9k
    Kak nam ide s posudbom igrača u Gorici?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.