• mali M
    5.3k
    Naravno, lakše je biti hohštaplerDaliban

    Ono kad sam sebe prozoveš i poklopiš :lol:
    Kako ti se više da pljuvat po klubu, pa ako sve znaš toliko bolje i kvalitetnije, uđi u neki niželigaški klub i napravi od njega Atletico da samo tvoji smiju igrati i sa svojim rezultatima i poslovanjem posrami ostatak hrvatske.. Doslovno na svakoj temi od SD-a, mlađih kategorija, uprave kluba, financijskog stanja kluba, transfera kluba, ti u rukavicama govoriš da ćemo propast... ("To je najbolji način da se izgubi vlastiti identitet, pogotovo kada nam sportsku politiku vode nedorasli ljudi.")... Kako ti se da, baš me ponekad ozbiljno zaboli glava kad pročitam tvoje upise...
  • Zg123
    370
    Doslovno zadnjih 5-6 godina imamo po 3-4 stranca u juniorskoj ekipi, ne vidim potrebu za dramatiziranjem i halabukom
  • Mali dioničar
    15.6k
    Oj hrvatska mati
    Daliban te prati
    Svakog tvoga sina
    Gleda sa tribina.

    O njemu sud će dati
    Dal igrača prati
    Napada dubinu
    Il igra u širinu.

    Slušaj Dalibana
    Jer on nema mana
    Bilježnica puna
    Novih milijuna.

    Zovi, samo zovi
    Talenti će novi
    Letjet ko sokolovi.
  • Jurki
    11.9k
    pojedinci koji konstantno srackaju bezveze.. ako nisu na tapeti transferi prve momcadi. prva ekipa, trener, sportski direktor.. onda je na redu omladinski pogon.
    A zapravo se blamira jer ne kuzi kak moderni nogomet funkcionira.
    Ako zelimo biti ozbiljan klub i imati ozbiljne rezultate, onda moramo primjenjivati kaj se vani radi desetljecima.
    Dinamo nema novaca i mogucnosti zadrzati Baturinu u klubu godinama.. zato moramo sve karte baciti na ono kaj znamo raditi.. a to je proizvodnja nogometasa.
    Ako struka smatra da treba dovoditi klince izvana.. nek se dovode. Dapace, smatram da se skautska mreza treba dobrano prosiriti... i moramo poceti vrbovati cim vise mladih igraca izvana.
    Na kraju krajeva i ovom sportskom direktoru, upravi i kompletnoj garnituri u klubu ce rezultati pokazati u kolikoj mjeri smo uspjesni.
  • Daliban
    1.7k
    Odustajem.

    Neka vama modernog nogometa.
  • The Undertaker
    5.5k
    Neki standard općenito je da vani ideš tek kad si pokrio sve u kući i u okruženju. Generalno se slažem sa tezom da nama skauting područje treba biti "regija" i tu moramo imati u evidenciji i pratiti svakog talenta te imati suradnju sa ljudima (trenerima) u manjim klubovima (Neretva je dobar primjer). Uzimanje stranaca treba biti iznimka a ne pravilo i to samo ako je ekstra talent.
  • Samurai
    112
    Mislim da nešto o čemu već nekolicina ljudi piše i poziva na to,a to je da hrvatski nogomet ide takvom silaznom putanjom da nismo svjesni.
    Zašto je to tako?
    Jednostavan odgovor,premalo ulaganja u mlade,premalo minuta u seniorskom nogometu za njih.
    Ne definirana strategija razvijanja istih.
    Nepovjerenje prema istima.
    Ne možeš mi reci da Mikić i Pavić u ovih 9 kola nisu mogli svaki skupit 120 minuta?
    A dok jedan recimo protivnik Dinama u Lp-Monaco može stavit klince od 18-19 i to po 4-5 komada.
    Od stranaca nikad niko živio nije!
    Bojim se da ćemo udarit do 2028. U dno koje još vidli nismo hrvatskog nogometa,ako nastavimo ovakvim trendom.
    Dalje ću navesti prosijek godina Dinamove momčadi u zadnjih 5 utakmica:
    Varazdin-27,3
    Monaco-27,8
    Lokomotiva-27
    Slaven Belupo-25,9
    Bayern-28,5
    Pametnome dosta..
  • Jurki
    11.9k
    da hrvatski nogomet ide takvom silaznom putanjom da nismo svjesniSamurai

    Za hrvatski nogomet nek vodi brigu prvenstveno Savez.
    Debili su ukinuli druge momcadi i sad se cude ko pura dreku.. tj tek ce se cuditi.
    Dinamo mora ganjati rezultat, jer bez rezultata nema Europe i Uefinih milijuna.
    Kaj se Pavica i Mikica tice vjerojatno su mogli dobiti garbage time u nekoj utakmici.. ali njima treba full minutaza u filijali.
    Spomenul si Monaco.. jbg ocito imaju vise para, pa mogu napraviti bolju selekciju klinaca, te tu djecurliju gurati u prvu ekipu .. njih 4-5.
    Nasi klinci su popusili prijateljsku od Trnja..
    Nadam se stvarno da bu klub rijesil filijalu pa da se proces ubrza.
    A iskreno za hrvatski nogomet me boli k.
  • Samurai
    112
    Nije bas tak sinko.
    Dinamo živi od svojih,ak zelis bit konkurentan zna i ptica na grani da ti euefine nagrade čine tek 50-70€ proračuna..svake godine su igrači skuplji,kao i svi troškovi..
    Ak nebres nabaciti 10-20 miljona godišnje od prodaje,plus Uefa..nebres Ganjati taj rezultat koji pozivaš,a uz to moraš imat jebeno oko da sve sto uložiš ti se isplati.
    Ta teza da te boli k za hrvatski nogomet je predivna. Neznam zakaj se onda loviš za komentare ak te tak boli jako.
    Ja samo pozivam na oprez i da mi se čini da će i u tome Dinamo patit,možda ne u HNL-u
    Ali u Europi sigurno…
    Mogli su dobit minute u i jačoj tekmi,Al je stvar strategije..još uvijek ju nemaju,niti će ju imat tak brzo,veselim vidjet situaciju ukoliko klinci shvate,da do europe mogu i bez Dinama…moglo se prije i moglo se dalje..preveliko uvjerenje imaš da je Dinamo jedini put za uspjeh..
  • Jurki
    11.9k
    niti jedan trener nebu stavio klinca koji je do jucer igral juniorski nogomet u utakmici de ganjas rezultat.
    Protiv Šibenika, Istre je Pavic dobil neke minute.
    U ostalim utakmicama ili je rezultat bil knap ili je bil raspad sistema (Belupo).
    Tim deckima treba full minutaza de se moraju sami izboriti za minute i de nece uci samo da zavrse utakmicu.
    Vise bi im znacilo za razvoj igranje u nekom Zapresicu ili Bravu nego da skupljaju minute na kapaljku u Dinamu.
    Mi ocekujemo pobjede.. a ti decki ce grijesiti.. i ak se izgubi koja tekma.. bilo bi jebanje majke treneru, sportskom direktoru, upravi itd.
    Jbg
  • Nogo
    3.8k
    https://www.germanijak.hr/nogomet/vijesti/bjelica-vodi-na-mini-pripreme-sestoricu-juniora/136094

    Tako će svoje mjesto u autobusu koji danas kreće prema Svetom Martinu na Muri dobiti Sven Šunta, vezni igrač koji je 2007. godište. Iz istog godišta na pripreme idu Anđelo Šutalo, također vezni igrač, Petar Andrić koji je napadač te vratar Ivan Zaverukha. S njima je i godinu dana starije krilo Tin Miljak, odnosno veznjak Fallou Faye koji je 2005. godište.
  • Maxova dijagonala
    714
    Nije nogomet virtualna igrica kao Fifa da možes kao u manager modu gurat mlade igrače samo tako. Mi se trenutno tučemo sa Hajdukom i Rijekom i nema tu mjesta za Mikićevo i Pavićevo sazrijevanje. Sjetite se Brankove greške protiv Gorice na Maksimiru(to je sve proces sazrijevanja) i luksuz koji si mi trenutno ne možemo priuštiti. Ako se Hajduk ove godine raspadne kao svaki put i odmaglimo im uvjeren sam da će onda 4,5 juniora dobit priliku za dokazivanje i sazrijevanje. Do tad će od mladih igrat Sučić,Baturina,Stojković i možda Perković koji već imaju iza sebe pokoju hnl sezonu.
  • Samurai
    112
    po takvome svi igrači stariji od 20. Godina neće pogriješiti jer su dosli do određenog broja godina di se ne grijesi? Pa jedan baturina ti je 3 tekme od 9 bio toliko los da nebi u Jarunu igrao..a ima 21..
    Teza o godinama ti ne drzi vodu,nebitne su godine..nego vrijediš il ne vrijediš.
    Govoriš mi da od 200 dijece u Dinamu koje je prošlo u zadnjih 5 godina nisi našao igrača za Dinamo.
    A 10 godina prije si svake sezone imao 2-3.
    Nešto nije na razini..pričamo o budućnosti kluba.
    Problem je da taj Branko Pavić,da bi pokazao da može treba igrati…a da bi igrao pri tome bi sto? Dinamo morao imati barem 10 bodova prednosti?
    Zaboravi to,hajduk se diže iz godine u godinu,sviđalo se to mama ili ne.
    Gledat ćeš slj 2-3 godine sigurno mrtvu trku.
    Kao sto i gledaš zadnje 2-3 sezone.
    Od koga ćeš živjet kad ti ode Bati,Sučić? Di su ti 2-3 koje ćeš bacat u vatru i trpit ih?
    Nema ih..
  • Samurai
    112
    Poanta ovog,nije da moraju sad igrat ovog trenutka,nego je priča o 2 sezone unazad i 3 unaprijed.
    Nemas nikog,nemas strategije i ne vidim da se nešto mjenja.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.