• Daliban
    1.7k
    Jesi kad čuo za izraz Purgeri sa mora?Mali dioničar

    Zna se tko je Purger. Dinamovac može biti svatko i nema nikakvih prepreka tome, ali populistički redefinirati pojmove da bi najednom svi postali Purgeri je smiješno i malograđanski. Pogotovo je malograđanski kada pritom rugaš Štefeka kao nekog autohtonog bedačeka.
  • nemapredaje
    3.4k


    iako se ne slažem s tim da je moja kolijevka pa se od toga ograđujemblubach

    Samo sam se na to referirao.

    Nitko nije mislio s tom porukom da smo svi rođeni u Bosni, ali u povijesti su se neke stvari događale koje sugeriraju da je Bosna (sadašnja BIH) kolijevka svih Hrvata.
  • prefontaine
    634
    Svi smo mi Bosnopurgeri! ❤️
  • Droljo
    8.3k
    Sve 5. Ja se isto ne osjećam kao bosanac niti blizu.
  • Majki2111
    3.3k
    Pitanje je. Treba vidjet genetiku. Prema usmenoj predaji ja vućem pretke iz Mađarije. Isto se ograđujem od tog transparenta, niti meni nije najbolje sjeo.
  • Mali dioničar
    15.6k
    Zna se tko je Purger. Dinamovac može biti svatko i nema nikakvih prepreka tome, ali populistički redefinirati pojmove da bi najednom svi postali Purgeri je smiješno i malograđanski.Daliban

    Predlažem skandiranje “mi smo purgeri, najjači smo najjači” samo od ljudi na stadionu koji ispunjavaju kriterij definicije Purgera.

    Molio bih da se ostali suzdrže jer se pogrešno predstavljaju.
  • Daliban
    1.7k
    Predlažem skandiranje “mi smo purgeri, najjači smo najjači” samo od ljudi na stadionu koji ispunjavaju kriterij definicije Purgera.

    Molio bi da se ostali suzdrže jer se pogrešno predstavljaju.
    Mali dioničar

    Poistovjećivanje skandiranja sa stvarnom definicijom purgerštine nije valjan argument.
  • Marktwain
    9
    Kaj nije Dalmacija kolijevka?
  • nemapredaje
    3.4k


    Pa ne misli se genetski :monkey:

    Već sam gore napisao - znate li gdje je okrunjen prvi hrvatski kralj? O tome se radi.
  • prefontaine
    634
    Dečki, mislim da ste malo krivo shvatili poantu i tekst općenito. Nitko ne govori da smo/ste svi Bosanci, naravno da nismo/niste.

    Bit je bilo dati podršku Bosni i Hercegovini u trenutcima kada se dio iste doslovno urušava. A kolijevka hrvatske državnosti je u Bosni i Hercegovini još u doba kad Bosne nije ni bilo. Prvi hrvatski Kralj Tomislav okrunjen je na Duvanjskom polju 925.godine krunom poslanom od pape Ivana X. Od tada je Hrvatska integralni dio Zapada čime je potvrđena vjernost Hrvata Bogu i rimskoj crkvi.
  • superSantos
    2.8k
    naravno da nismo/niste.prefontaine

    naravno da jesmo, zato smo i digli poruku :blush:

    Bit je bilo dati podršku Bosni i Hercegovini u trenutcima kada se dio iste doslovno urušava.prefontaine

    Ali da, nema potrebe da se čita između redaka jer tamo nema ničeg, jasno je na šta se odnosi poruka

    Bacite oko na ostatak pjesme iz koje su stihovi citirani i kontekt kad je pjesma napisana, činjenica da je aktualna i danas (i nebitno jel u nekom odronu zatrpan Ante ili Alija) sama po sebi govori
  • Jos-Optimus
    2.4k
    Čisto da malo pametujem ako te ikad zapadne pitanje na kvizu :) Kralj Tomislav je okrunjen na Duvanjskom polju 925., ali on tehnički nije bio kralj. Prvi hrvatski kralj sa svim znakovima kraljevske časti je bio Stjepan Držislav
  • Majki2111
    3.3k
    Nisam toliko velik Hrvat da se pozivam na krunidbu nekog momka prije 1100 godina u ranom srednjem vrijeku gdje pojam države je bio više apstraktni. Pitanje je koliko je ekipa iz Panonske Hrvatske znala za Tomislava.

    Ograđujem se, ne negiram.
  • NORTE
    11.7k
    Isto se ograđujem od tog transparenta, niti meni nije najbolje sjeo.Majki2111

    E sad zona može dalje.

    Tema je dinamo.
  • Sajla
    5.2k
    kao netko tko nema pretka ili krvnog srodnika rođenog južno od Vukovarske, podržavam podignutu poruku 100%. ne znam je li gore ako netko stvarno ne razumije što "kolijevko naša" znači ili ako se pravi da mu nije jasno.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.