• Efes Pilsen
    8.3k
    U Trabzonu su ocekivanja bila prevelika, u Unionu se pokopao sam onom suspenzijom. Definitivno ih je digao i ostavio u ligi..
    U ovom trenutku je Bjelica najracionalnije rjesenje. Osobno ne patim od stila igre, npr. Juventus je patio, skoro bankrotirao s Ronaldom, a nije postigao apsolutno nista.
    Jednog dana kad trener ode normalno, kao Arne Slot na kraju sezone iz Feyenoorda, ce se moci sjest i malo dublje razradit pricu i odabrat, pa mozda i drugi smjer.
    Nadam se da se ljudi na tribini nece dijelit zbog nekih izjava iz proslosti. Ajmo napravit bolji posao nego u prvom mandatu.
  • Jos-Optimus
    2.2k
    Pa što je ekipa ovdje sve izgovorila o našim igračima u naletu bijesa? A Neno je itekako bio povrijeđen. Ja mu ništa ne zamjeram, a i da sam zamjerao - normalni ljudi opraštaju i okreću nove stranice. Mi trebamo Bjelicu i on treba nas
  • Noel
    6.4k
    Evo da i ja svoje zbaljezgam kad je postalo i službeno.

    Dinamo je trebao Bjelicu ,Bjelica je trebao Dinamo. Kod mene osobno nema euforije nego mir mir i mir. Zato što sam siguran da konačno imamo pravog trenera. Rezultat je neminovan. U videu predstavljanja vidi se kolko je sretan jer je opet u Dinamu. Vidi se kolko jedva čeka počet i to je velika velika garancija da će rezultat kakav svi mi očekujemo i doć. Došao je iskusniji nego prije 6 godina ali mi se čini jednako ako ne i više gladan dobrih rezultata sa Dinamom. Ono što mi je zapelo za uho je kad je rekao da Dinamo ima odličan kadar trenutno. Tako priča pravi trener. Jer Petković Baturina Mišić Ristovski Gabriel Pjaca Rog i ostali nisu zaboravili odjednom igrat nogomet nego su trebali ovakvo ime na klupi. Koji je gladan rezultata i uspjeha. Prijašnji trener priča o nekakvoj nagradi i utakmici za uživanje protiv Bayerna. Takve izjave nećete čut od Nenada nikad. A to je ono što šampionskom Dinamu treba. Trener koji će protiv Borrusie i Monaca na Maksimiru ić po 3 boda.

    Za kraj veliki plus upravi kluba ,predsjedniku ,IO, sportskom direktoru i svima koji su uključeni bili u odabiru novog trenera. Napravili su najbolje za Dinamo. Nisu slušali medijski pritisak tovarskih medija o korporacijama i slične 100.put ponovljene laži. Pokušaji miniranja i destrukcije Sportskih novosti sa vjestima da je Nenad daleko od klupe Dinama i da on sigurno neće bit novi trener u trenutku kad su saznali da je Bjelica u pregovorima sa nama je nešto najjadnije i žalosnije najočajnije kaj sam vidio u ovih par godina odkad traje medijska tovarska propaganda. Voda im je došla do grla jer im je Dinamo nabijao komplekse i bez pravih trenera na klupi znaju kaj ih čeka sad kad je konačno TRENER u Dinamu.
  • Marley
    1.7k
    Veeeliki plus za sportskog psihologa u strucnom stozeru. Totalno podcijenjeno, a jako korisno i rekla bih nekad i neophodno.
    Dobro sam se nasmijala neandertalskim komentarima na racun toga, svi se iscudjavaju. Cak i novinari, voditelji na radiju... Pa jbt u kojem stoljecu zive ti ljudi.
  • ZrnTSCHeZ
    86

    Prijašnji trener priča o nekakvoj nagradi i utakmici za uživanje protiv Bayerna. Takve izjave nećete čut od Nenada nikad.

    Ili smo ih već i čuli jer se radi o klasičnoj floskuli...na službenom webu kluba, a ne od rušilačkih medija.

    Ali kao što sam ovih dana pisal u temi "Novi Trener", Bjelici se od velike većine na Zoni sve zaboravlja i oprašta

    https://gnkdinamo.hr/hr/vijesti/clanak/trener-bjelica-idemo-uzivati-u-utakmici
  • Bosskovitz
    12k
    Dobro sam se nasmijala neandertalskim komentarima na racun toga, svi se iscudjavaju.Marley

    Kao i u svakom društvu, i u našem ima nešto pametnih ljudi, nešto idiota i mnoštvo onih povodljivih i labilnih koji puštaju da im prvi ili (nažalost, puno češće) drugi kreiraju tobože "njihove" stavove i mišljenja.

    Kladio bih se da je barem pola tih koji negativno komentiraju psihologa u timu, pod uvjetom da prate Dinamo, barem jednom u zadnjih 10 dana reklo da novi trener treba "podići momčad" - što je samo i isključivo psihologija. Ljudi su hodajuća kontradikcija, a nisu toga ni svjesni.
  • San Lorenzo
    15.9k
    Ali kao što sam ovih dana pisal u temi "Novi Trener", Bjelici se od velike većine na Zoni sve zaboravlja i opraštaZrnTSCHeZ

    Samo bezveze ispadaš smiješan...

    'Uoči polaska delegacije Dinama prema Manchesteru, trener Nenad Bjelica i prvotimci najavili su nadolazeći susret Lige prvaka.

    Trener Nenad Bjelica najavio je da momčad ide po dobar rezultat:

    - Idemo odigrati dobru utakmicu, dati sve od sebe i pokušati pobijediti. Idemo uživati u utakmici. Već nakon Rosenborga rekao sam da ne vrijedi ona ''važno je sudjelovati'', mi želimo pobjeđivati.'
  • The Undertaker
    5.4k
    Mislim da su dvojbeni iskustvo i kompetencije mlađeg Bjelice a ne radno mjesto kao takvo.
  • Mali Zeus
    13.2k
    Jebiga, kad Štef na Facebooku i tetka Ivka znaju procijeniti nečije kompetencije.
  • Schpatz
    480
    Dakle, Nenad Bjelica. Da i ja podijelim svoje misljenje. Kao prvo, kaj se tice njegovog vremena u Osijeku i tih izjava prema Dinamu... Realno, svi smo mi bili svjesni na kaj nam licio u to vrijeme Dinamo kao sto smo i znali da 15 igraca imat na posudbi u klubovima HNL-a dovodi u pitanje regularnost lige i velika vecina nas se zgrazala nad odnosom koji smo imali s Lokomotivom i Rijekom. I dan danas se zgraza. Ja mu ne zamjeram niti jednu rijec koju je izgovorio u to doba protiv... Nemrem rec protiv Dinama, jer nije on niti jednom izjavom uvrijedio Dinamo kao Dinamo i njegove navijace vec to sto je Dinamo u to vrijeme bio i protiv cega smo se i mi sami borili.

    Druga stvar je ta da sam ja zbila ali zbilja htio stranca na klupi Dinama. Da napravimo taj korak vise, da se maknemo iz kruga reciklaze i HNL trenera ili hrvatskih trenera opcenito i da se Dinamo podigne na razinu vise. I to nikako ne trener kao sto je F. Cannavaro pa cak niti R. Van Nistelrooy ili Andrea Pirlo koji nisu bili u mogucnosti napravit koliko toliko solidan rezultat sa svojim momcadima koje su vodili. Prije svega RVN koji je u ono doba bio miljama daleko iza Ajaxa ili Pirlo koji nikakvih zapazenih uspjeha nije imao niti s Juventusom niti je uspio vratit Sampodriju u Seria A. Htio sam mozda nekog Nijemca, Austrijanca, Danca kao sto ima Sparta Prag ali dobro... Ne bitno vise.

    Bjelica u vrijeme Osijeka imao prosjek od 1,95 boda. Covjek je u sezoni 2020 / 2021 imao svega 3 poraza u prvenstvu (mi vec sad imamo 2) s jednim Osijekom. Protiv Basela, ja bi rekao nespretno ispao, Gorica mu bila trn u oku jer je tamo dozivio 2 od ta 3 poraza u sezoni (1:4, 0:1) i jednom protiv nas u ZG (0:2). Sezona 2021/2022 je bila malo losija, sa 4 poraza u sezoni i taj malo tezi poraz od CSKA Sofije gdje se ocekivao iskorak u Europi pod Bjelicom. I najtezi poraz protiv nas 0:3 u Zagrebu.
    I sezona 2022/2023 gdje je ispao od Kazahstanaca, s obzirom na prikazanom u Kazahstanu, kaj se dogodilo u Osijeku... I onda teski poraz od nas (2:5) i tu je bio kraj ali to vec dulje vremena nije funkcioniralo vise.

    Trabzonspor... Uh, tu se mislim malo zeznuo. Otic u tu divlju ligu, u taj Trabzonspor koji po nicemu nije nista posebno ali su uvjereni da su najjaci turski klub... Uz taj pritisak navijaca, divljak od predsjednika... Nisam siguran da mu je to trebalo. Nije imao neki velik uspjeh, ali je svejedno imao respektabilnih za Trabzon prosjek od 1,50 boda. Tamo je startao s teskih porazom ali samo 2 dana nakon kaj je preuzeo klupu od 1:4 i jos jedan poraz 1:2, ali sve u gostima. Zatim poraz od Fenera i 3 pobjede zaredom, da bi u zadnjem kolu izgubio od Istanbul BB. U novu sezonu je usao cist solidno, pobjedio prvo kolo, izgubio od Galatasaraya ali izgubio doma od fenjerasa i to mu prvi veci kiks. Ali zato razbio u sljedeca dva kola protivnike, ukljucujuci i Besiktas 3:0. Presudio mu poraz od Adane, kaj ne smatram nekim velikim kiksom. Ali dobio otkaz. Samo radi usporedbe, ove sezone stoji Trabzonspor uzasno lose, ispali u Europi od St.Gallena, u prvenstvu 5 kola- 5 remija. Proslu sezonu su zavrsili 3. ali sa cak 13 poraza i 35 bodova manje od prvaka. Prosjek im bio 1,76 boda. Dakle, i Bjelica bi, siguran sam, dosao na taj prosjek do kraja sezone.

    Union Berlin... Prva utakmica odmah LP i gostovanje u Bragi gdje je Union odigrao 1:1 s Bragom. Zatim pobjedio Mönchengladbac 3:2 i prva pobjeda Uniona nakon 16 utakmica. Utakmica odigrana u prosincu, zadnja pobjeda bila u kolovozu. Zatim odlicna odigrana utakmica protiv Reala i nesretno izgubio 2:3 golom u 90toj. Jedini veci kiks u Unionu mu je poraz od Bochuma u gostima 3:0 i doma 4:3. Izgubio od Bayerna u Münchenu samo 1:0, zatim porazi od Leipziga, Stuttgarta i BvB-a te Leverkusena se ne mogu uzet za kiks jer su to barem duplo kvalitetnije momcadi od Uniona. I kada se pogledaju rezultati od ove sezone, mogu se vidjet slicnosti s rezultatima Bjelice u Unionu (Main 1:1, Hoffenheim 2:1, St. Pauli 1:0) jedino su uspjeli izvuc bod u Leipzigu (0:0). Uvjeren sam da je Bjelica dobio otkaz u Unionu samo zbog onog ispada na Allianz Areni gdje se vec tada zazivao otkaz Bjelici zbog njegovog ponasanja.

    Sve u svemu... Da, htio sam stranog trenera. Ali kada covjek ide dublje u analizu Bjelicinih rezultata sa klubovima u kojima je bio i koje je vodio, covjek je svugdje isporucio uspjeh. Union je digao doslovce iz pepela i izvukao ih iz zone ispadanja (i nakon odlaska Bjelice su izgubili u Kölnu i zadnje kolo osigurali ostanak) i Union je ostao u ligi zahvaljujuci Bjelici. Osijek je digao na takvu razinu u 2 sezone, na koju ce Osijek gotovo nemoguce vise doc. Trabzonspor- rezultati su bili u skladu s momcadi koju je imao. Nerealna ocekivanja su ga maknula od tamo ali to je tako i tako svijet i liga za sebe. Dinamo- ne treba trosit rijeci.

    Ali, ne ide nista preko noci niti ce to odmah u subotu izgledat onak kak Bjelica hoce a vjerojatno jos par kola, ali u svakom slucaju ocekujem borbeni, cvrst Dinamo posebice protiv Monaca, a protiv Lokomotive... Tipicnih 1:0 koje bi odmah potpisao.

    Mislim da je Uprava sve u svemu izabrala jako jako dobro rjesenje za Dinamo i da su doveli trenera koji poznaje i klub i navijace i ligu.

    I zato, nema velikih i ogromnih ocekivanja (prolazak grupe LP), ocekivanja su osvajanje HNL-a, skupo prodat kozu u LP i nastavit jos veci rast Dinama kao kluba. Sa svih aspekta (navijacki, rezultatski pa samim time i financijski).

    Jedino sto bi htio da Dinamo i Uprava da Bjelici vremena. Kao sto su dali Jakiru. Jednostavno pustit covjeka da radi, da suraduje s Maricem, pa da vidimo na koju se razinu moze Dinamo dovest pod Nenadom. Kada su se odlucili za Bjelicu, neka bude onda Bjelica nas dugorocni trener s kojim cemo ic u buducnost i da se sve radi za napredak i boljitak kluba. A ova Uprava mi, zasad i dokazala, da teze stabilnosti i dugorocnom radu.

    I NAPRIJED PLAVI...
  • Jos-Optimus
    2.2k
    Sramotiš se, pročitaj članak
  • Bosskovitz
    12k


    Možda tebi, ali definitivno ne i ljudima koji ismijavaju tu poziciju u timu.
  • Noel
    6.4k

    Ali on jasno kaže:Idemo odigrati dobru utakmicu, dati sve od sebe i pokušati POBIJEDITI.
  • DiddyGuela
    2k


    Krcata istocna tribina. :heart:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.