• mlinchica
    1.8k
    Ako je netko gledao Slow horses do sada, 4. sezona je u tijeku i kažu najbolja do sada.
    3 ep prošle, još 3 ostale, ja čekam isto da završi sezona pa gledam sve odjednom.


  • Eduardo
    20.3k
    kad smo već kod Batmana recite mi isplati li se gledati seriju Gotham? Dugo je već imam na listi, a nikako da se bacim na gledanje.

    dobra je, čekam da izađe svih šest epizoda pa gledam.
  • Paggini
    21.1k
    recite mi isplati li se gledati seriju Gotham?Eduardo

    Ne, ok je premisa al krene u sapunice i jeftine trikove.

    Kad smo kod Batmana, opet sam poceo gledati Batman Animated Series uz 90ih, iznenadujuce izvrstan crtic.
  • Tongo Doumbia
    4.1k
    Meni skroz okej, ovisi što tražiš. :smile:

    Ali mislim da će ovo biti puno jača priča.
  • puxigadjurdja
    1.6k
    Kome se da istraživat i čitat tu imate masu besplatnih PDF knjiga: https://mega.nz/folder/te5jTaqT#R-k6-AKB7HssFH87Bi3m0A/folder/dSwlgQiC
  • Noel
    6.4k

    Taj crtić serija je remek djelo. Sjećam se nekad se vrtio svaki dan na HRT-u.
  • Droljo
    8.1k

    Ti si to pomješao sa dankom banankom banana manom
  • Jaro
    7.4k
    Kako sam gledao Batman, a nema smisla gledati nastavak sage bez da se prođe serijaTongo Doumbia

    ovo se pretpostavljam veže na ovaj "sumrak saga" betmen?
  • Paggini
    21.1k
    Aj da malo zakuham temu, ima super prijedloga ovdje, zanimljivih mišljenja i ukusa, pa ću dati neki kratki osvrt na neke poznate i malo manje poznate recentnije i malo nerecentnije filmove, da se piše, neka se piše!

    Dosta toga sam gledao zadnjih mjesec i kusur dana, dok me Dinamo nije potpuno uništio emocionalno i nisam baš pretjerano sposoban pratiti išta kompleksnije na TVu od Love is Blind jer samo razmišljam kako su mogli protiv Belupa tako izgubiti.

    Prvo sam počeo s malo Altmana, jer mi je to jedan od redatelja od kojega sam malo što pogledao, pa reko ajde da mi to vidimo šta kuva taj bradati alkoholičar. I bome ga kuva dobro.

    Long Goodbye
    Ovo sam gledao prije desetak godina, ali kako je ovo sjajan film. Ukratko, Elliot Gould istražuje smrt svoga najboljeg (jedinog?) prijatelja. I Elliot Gould je stvoren za ovu ulogu, tog nekog šmuljavog detektiva kojeg nitko ne shvaća ozbiljno, ali sve kuži zapravo. Kraj filma je za anale, baš ima dušu tog Hollywooda 70ih, ciničnog, bez ideala, samo postojanje bez neke svrhe.

    Nashville/Short Cuts
    Ovo sam stavio skupa jer je dosta sličan koncept – desetak povezanih priča koje dočaravaju i raskrinkavaju sjaj i blještavilo Nashvillea, odnosno Los Angelesa. Short Cuts je tu svakako draži od dueta, briljantne uloge, briljantni trenuci, tri sata mi je prošlo kao 10 minuta, apsolutna preporuka svakome kome je Magnolia vrhunski film, a hoće nešto jednako dobro.

    I još sam pogledao Playera i Gosford Park, oboje su ok, ali ništa ozbiljno naspram ova tri remek djela.

    Onda sam se malo bacio na Villeneuvea, ono što sam propustio od njega i što sam htio ponovno pogledati. Inače imam strahovito, ali strahovito visoko mišljenje o njemu, mislim da je jedan od zadnjih auteura današnjice, koji ima što za reći, koji zna kako to reći i koji ima jedinstven pogled na film. Doduše, kad je izvrstan je nevjerojatan, ali kad je bezveze, fkt je bezveze. Inače, njegov Sicario i Blade Runner su mi u top 20 filmova koje sam ikad gledao, toliko je dobar.

    Polytechnique
    Ovo nisam bio gledao još, film o masakru na sveučilištu u Kanadi krajem 80ih. Spektakularan film, granično remek djelo. Strašnije od 99 posto horora na tržištu, način na koji Villeneuve snima film, kako smiruje kameru, kako naglašava najjednostavnije i nastrašnije emocije je nevjerojatno. Ono što obožavam kod Villeneuvea je što često pušta filmove da dišu, da miruju i to je ovdje fenomenalno napravio. Jako organski napravljen film s najslađom glumicom svih vremena.

    IncendiesOvo također nisam gledao prije, a vidim da ima ekstremno visoke ocjene, pa rekoh ajde da i to vidimo. Radnja se događa nakon smrti majke koja svojoj dvoje djece u zadaću da dostavljanje dva pisme – jedno njihovom ocu, kojeg ne znaju i bratu kojeg također ne znaju. A da bi to napravili, trebaju otkriti povijest njenog života kojeg također nisu poznavali jer je iz neke usrane države po uzoru na Libanon. I film je fakat fantastičan do twista na kraju, koji je apsolutno jedan od najkretenskijih i najnavučenijih twistova koje sam vidio u dugo vremena. Fascinantno s obzirom koliko je film fantastično koncipiran, da dva i kusur sata drži osobu na rubu srčanog udara od tempa i onda sve zasere na kraju lol, ali eto jbg, svejedno prekrasno snimljen film sa sjajnom pričom i jednim od najlegendarnijih kadrova – kad kršćanske falange pucaju na autobus pun muslimanskih civila a na kalašima imaju krunice i slike bogorodice i Isusa. Jako jebeno tvrd kadar.

    Prisoners
    Gledao kad je izašao, potpuno ga zaboravio… Likovima otmu kćeri i oni traže tko je šta je… Ovo je tako bezveze film, ne poštujem mišljenje osobe o filmovima općenito ako misli da je ovo dobro. Twist je bezveze, motivacija je još gluplja, atmosfera je baš nakaradno depresivna, može ga se skratiti za pola sata komotno, iritantan film. Hugh Jackman je dobar doduše, ali ovo sve ostalo baš smor smorova.

    Enemy
    Isto gledao, imao loš dojam, pa reko ajd da vidim jesam se u 10 godina malo promijenio po mišljenju. I još uvijek je bezveze, baš ne znam, kao neki arthouse osobe koja baš ne kuži dobro arthouse, promašen film koji je cijeli neka bezvezna i glupasta analogija. Dobro je snimljen, dobro odglumljen, ali baš bezveze film.

    I onaj zadnji kadar je toliko glup da sam urlao. Prvo sam brijao da nisam skužio na čeg misli i onda pročitam kao „OBJAŠNJENJE“ i urlam još više koliko je glupo.

    Da ne spojlam sad sve, učinilo mi se dosta slično Mulholland Driveu, samo što se osjeti razlika u skillsetu između Lyncha i Villeneuvea jebiga.

    Dune i Dune 2
    Oba izvrsna, jbg slab sam na Zendayu šta da radim. Jako je zanimljivo njegovo kadriranje svijeta, čini mi se ko da je dosta fotki od Fan Hoa gledao za inspiraciju, baš ima momenata kad sjene su toliko savršeno uklopljene u taj prazan prostor, baš teški eye candy za gledati u kinu, pogotovo drugi dio.

    Aj sad kad sam s redateljima završio, evo malo i pojedinačnih filmova.

    Open Your Eyes
    E sad, ne znam jeste gledali Vanilla Sky, ali to je doslovno precrtan ovaj španjolski original. I nemam šta pretjerano za kritizirati, ovo je briljantno na toliko razina, jedino mi je žao što sam američku verziju gledao prvu pa si spojlao sve. Uglavnom, lik je jako bogat i doživi prometnu nesreću koja mu sjebe lice i onda mu se krene događati niz sranja. Twist je antologijski, može se prokužiti ako osoba iole pažljivo prati film, ali glavni zaključak nakon gledanja ovog filma je taj da je Penelope Cruz apsolutno najsavršenija žena koja se ikad rodila uz Monicu Belluci, ajd.

    Cure
    Ne znam ni sam koliko sam filmova pogledao u životu, možda 2500 filmova kad se sve skupa uzme. I kad se pogleda toliko filmova, jebiga, jako rijetko me išta iznenadi, ostavi bez riječi, pogodi, devastira i slične grandiozne emocije. Ali ovaj film me iščupao iz cipela, nikad nisam gledao ništa ni slično ovome. Događa se niz jako sličnih samoubojstava koja imaju isti motiv, i policija istražuje što se sad tu događa jebemu mater. Nisam ni blizu očekivao ovakvo remek djelo, ne znam ni odakle početi. Atmosfera je toliko gusta, mučna, a opet na granici nekog sna. Apsolutna preporuka, 10/10, sve valja, remek djelo, gledajte ovo.

    Oppenheimer
    Nolan je bizaran redatelj – ili snimi apsolutno remek djelo ili snimi najbezvezniju i najbanalniju glupost. A meni je ovo potpuna glupost od filma, film ima duše kao čitanje jebenog wikipedia članka o Oppenheimeru, samo svi idu negdje i pričaju i objašnjavaju šta se događa, baš kriminal od scenarija. Bezveze potpuno, i najgore od svega što je tih kvintilijun oscara koje je Nolan pobrao enabliralo Nolana da nastavi snimati ovakve gluposti lol, baš možda i najgori njegov film uz Tenet…

    Rebel Ridge
    Glupost od filma, ne da mi se ni trošiti riječi koliko je bezveze, ako se nekome svidio možemo raspraviti…

    Killers of the flower moon
    Gle Scorsese je jeben, sve pet, ali majku mu dragu jel njemu netko ne može reći da skrati svoje mrtve filmove. Da je ovo skratio za sat vremena, bio bi briljantan film, a ovako ide na sve strane i baulja, gubi se. Tempo je fakat na sve strane… Dicaprio također EKSTREMNO iritantan u ovom filmu, lik skoro 4 sata glumi kao u onoj sceni kad proguta qualudese u vuku s wall streeta i čeljust mu se izobliči…

    Friends of Eddie Coyle
    Fantastičan film koji prati borbu ostarjelog kriminalca da skupi neke pare, najbolja uloga Roberta Mitchuma. Prljav, depresivan svijet jadnih šibicara i kriminalaca bez imalo sjaja, bez imalo para, puko preživljavanje bez nekih ideala, odličan film – preporuka.

    Everything Everywhere all at once
    Kakva je ovo mrtva glupost od filma, pa jel vi mene jebete? Mislim, pohvalit ću ideju, super je snimljeno, Michelle Yeoh je fantastična, soundtrack je dobar ali ovo je takva glupost hahahah, pa dajte molim vas, ekipa nabrala košaru oscara za ovo? Hahahahhaha

    Hereditary
    Ovo je kao kontroverzan film, ili ga se voli ili ga se ne voli. Pa ja ga, evo, OBOŽAVAM. Inače nisam fan horora jer su mi često smor i svi su na isti kalup kad ih se pogleda dovoljno, ali ovo je apsolutno iznenađenje i osvježenje. Do samog kraja ne znaš jel ekipa luda ili se ozbiljno nešto događa, a cijeli film prije tog spektakla na kraju ima jako snažne Ibsenovske/Bergmanovske vibre rasturene obitelji i nordijskim tempom razvijanja radnje.

    Uz jednu od najšokantnijih scena u povijesti koju fakat nisam očekivao – znat ćete koja je kad budete gledali. Šokantno dobar film, nakon The Vvitch najozbiljniji horor u zadnjih 10-15 godina.

    Iron Claw
    Ekipa mi se razvezala o ovome filmu, da je beskompromisno remek djelo kakvo se nije vidjelo od ne znam kada. I kao, dobar je film, daleko od toga, fantastična priča koju su još umanjili tragičnost jer je istina još zapravo puno gora lol. Radnje se događa oko Von Ericha, stvarne familije koja je bila sva u kečerima u osamdesetima. I obitelj puna tragedije. Ali dobar film, ima dušu, vidi se da je ljudima stalo dok su snimali film, ali se i vidi da nije to ta razina ni režije ni scenarija jer često luta i gubi fokus, malo bi ovo, malo bi ono. Pohvaljujem scene u ringu, fkt su prekrasno snimane.

    Aggro Drift
    E sad ne znam koliko ste upoznati s Harmony Korineom, ali lik koji je režirao Gummo i Kidse prije skoro trideset godina. I ja ne znam na koju jebenu foru on još uvijek dobiva pare za ove filmove. Mislim, lik je notorni debil i obožavam ga. Ima ona prispodoba kad je lik bio u gostima kod Lettermana pa su ga uhvatili da krade u garderobi pa ga izbacili, tolika razina debilizma. Ali ovaj film je, ne znam kako da ga opišem. E pa zbog okolnosti na koje sam itekako imao utjecaj, bio sam često u društvu ekipe koja udara bijelo. Ovaj film je doslovno kad ti netko na gro šlapi bijelog u tri ujutro priča u uho – „E buraz al pazi ideju za film, slušaj me sad ovo, nisi ovo nikad čuo. Znači glavni lik je ubojica, ali u svijetu postapokalipse i on je kao vrag, sotoni prinosi svoje žrtve. Ma slušaj me buraz, čekaj, nisi čuo najbolje slušaj, znači i to sve, ali snimamo infracrvenom kamerom“. Točno znam da je pitch za ovaj film nastao na taj način jer jako je snažna kokainska energija.

    A šta mislim o filmu – mislim da je apsolutno čudesan, nisam upoznao osobu kojoj je ovo dobro, ali meni je čudesno. Ima energiju, ima VIBRU, ima glazbu, ima neku kafansku filozofiju introspekcije, ima besmislene duboke citate, ma ima sve. Nema supstance previše, ali stila zato ima previše, baš je vibe. Recimo, usporedio bih sa Miami Vice filmom od Manna iz 2006., one scene kad oni samo stoje negdje i gledaju u prazninu dok ih kamera snima, e cijeli film tih scena. Fantazija, a glazbu radi Araabmuzik što je također super rendom,a glavna tema je teški hajp.

    Obavezno pogledajte trailer.

    The Zone of Interest
    Da, ne znam, nije mi se fkt gledao ovaj film jer Jonathan Glazer me smorio sa Under my Skin (iako je Sexy Beast bolesno remek djelo), a isto tako me smori gledanje filmova o holokaustu jer svi su na sličnu foru tog nekog graničnog fetišizma u prikazivanju zla.

    Radnja se vrti oko obitelji upravitelja Auschwitza koji živi sa svojom obitelji doslovno pored, prema istinitoj priči i doživljajima ljudi.

    Ovo me potpuno uhvatilo nespremnog u svojoj briljantnosti. Očekivao sam neki „ha joj vidi kak je to zlo zapravo banalno, ja sam čitao Hannu Arendt, ja ti znam sve o tome“ đir, ali način na koji je Glazer predstavio to zlo ili izostanak istog je stravično. Nema nijedne scene unutar logora, ali težina stvari koje se događaju unutra se prelijeva konstantno na ekran, na svaku sekundu filma.
    Tome pomaže i nevjerojatno dobar sound design. Ne znam tko ga je radio, ali zaslužuje sve nagrade ovog svijeta, od Sound of Metal me sound design nekog filma nije toliko izuo iz cipela.

    Svakako preporuka ako ste za malo arthouse prikaz holokausta.
  • miro
    4.4k
    Pogledao Longlegs jučer, razočaran sam skroz. Atmosfera isforsirana, a i radnja meni osobno bezveze
  • Nino Bule
    13.8k
    I još sam pogledao PlayeraPaggini

    Nedavno prvi put gledao playera i oduševio se, ako se ne varam izašao iz mirovine napravit taj film i posro se po hollywoodu, ne znam jel postoji ciničniji film o filmskoj industriji od ovog
  • Paggini
    21.1k
    ne znam jel postoji ciničniji film o filmskoj industriji od ovogNino Bule

    A meni malo smeta što je preizravan, nije mi imao te neke finese kao Nashville, gdje se osjeti da Altman jako voli Nashville, ali mu se i gadi dio toga, ovdje samo mrzi svaku osobu u Hollywoodu hahah.

    Meni recimo adaptacija je možda malo zanimljiviji i nišniji prikaz tog Hollywooda, ali Sunset Blvd apsolutno najdrazi film o Hollywoodu i trulosti koje je unutar njega, ni 70 godina poslije se nista nije promijenilo...
  • Nino Bule
    13.8k
    ovdje samo mrzi svaku osobu u Hollywoodu hahah.Paggini

    Vrlo razumljivo haha

    Ne znam, meni film funkcionira na svakom nivou, vrlo dobar triler a istovremeno se posro po ljudima koji ga nisu jebali godinama pa kad je postao kultni redatelj odjednom dobili interes da radi filmove, cijeli milje taj menadzerski koji tamo dominira i koji je i nastao tih godina, a sve prezentirano u najekstremnijem mogucem obliku za hollywoodski film.
    Nije mi cilj bio uspoređivanje s nashvilleom naravno
  • Paggini
    21.1k
    Nije mi cilj bio uspoređivanje s nashvilleom naravnoNino Bule

    Ma ne, naravno, ja sam samo napomenuo da je meni više sjeo taj pristup u Nashvilleu, kojeg voli ali i kritizira jer ga toliko voli, nego u Playeru, gdje sipa litre žuči po svemu...

    Kao da, slazem se, potpuno je u pravu da to radi, ali eh meni nije toliko sjeo. Ali jako dobar Altman, svejedno, da ne bi bilo.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.