• Captain America
    17.7k
    I sa jednom pobjedom u LP ti isplatiš cijelu godinu trenera sa takvim ugovorom.don

    Uprava je u ljetnom prijelaznom roku pokazala veliki oprez prije velike potrošnje. Sumnjam da će se kockati s takvom plaćom stranom treneru i uzdati se u sigurnu pobjedu u LP gdje ćeš biti favorit jedino protiv Slovana. Tu je i pitanje iduće sezone jer možeš lako završiti u EL, a imaš trenera s plaćom od 3 milijuna eura.

    Takvog trenera je imalo smisla platiti na ljeto kada si imao dobre šanse za upasti u LP. Trener stigne upoznati ekipu, procijeniti što mu treba od pojačanja i odraditi pripreme. Usred sezone dovoditi takvo ime je velika kocka koju ne očekujem od uprave.

    Sad zamisli kako tamo nije ostvario neki rezultat, nije dugo trajao i godinu dana je bez posla.
    Ako on u sljedecem mandatu uzme vise od 2mil onda je carobnjak
    jedan u nizu

    Favre ima 67 godina i dosad je zaradio sasvim dovoljno. Nije uzimao poslove u Švicarskoj nakon što je došao na veliku scenu, a ne da će pristati doći u Dinamo.
  • Kaktus Car
    561


    Novinarska naklapanja tvrde da je Favre ponuđen Dinamu, a ne da se Marić raspitivao o Favreu. Ako je to istina to bi sugeriralo da je spreman doći u Dinamo, a onda su valjda i on i njegov agent svjesni da Dinamo ne plaća 3-4 milijuna Eura po sezoni, već da možda može dobiti 2.

    Malo klubova plaća trenere 3+ milijuna Eura po sezoni i oni koji čekaju isključivo takve klubove mogu čekati godinama.
  • don
    5.7k
    Uprava je u ljetnom prijelaznom roku pokazala veliki oprez prije velike potrošnjeCaptain America

    i na presici je rečeno ako se ukaže prilika za dobro strano ime da će se odriješit kesa, tako da na sve ostalo nema potrebe odgovarati.
  • ElDorado
    184
    Ja ne znam koliko treba ljudima objasnjavati probleme i troskove koje je Dinamo imao zahvaljujuci krimosima. 10-20 igraca na posudbama svi s rikverc placama 200k i vise. Bolesni ugovori raznih poluigraca sve opet naravno s rikvercima. Pa se ljudi cude kak je npr Šutalo pusten gotovo besplatno. Sve je to vise manje rijeseno ovo ljeto i uopce ne cudi da se nije htjelo odmah ici opet u neke dubioze nego se stedilo. A potpuno je jasno da je trener iznimka.
  • Daliban
    1.7k
    Meni je Favre rizik. Mid table trener kojeg je teško suditi iz našeg konteksta. Ligu zadnji put osvojio prije skoro 20 godina, a u cijeloj karijeri ima dvije sezone s PPG otprilike na razini koja je nama potrebna: 2,24 u Dortmundu i 2,17 u Zurichu.

    S obzirom na ultra visoku plaću, ako se ne bi pokazao dobrim fitom za nas jednostavno bismo zapeli s njim do kraja sezone. Moguće da bi čovjek apsolutno razvalio, ali jednostavno nije puno trenirao klubove koji bi bili ekvivalentni Dinamu u HNL-u. Slična priča kao s Gattusom dolje. Veliko ime i sigurno može ispasti apsolutno top, ali ako ne ispadne tako onda si zaglavio.

    Nije mi to racionalan rizik. Mislim da je Schmidt jedini trener kojeg se na Zoni spomenulo, a da je stvarno blizu ziceru za takve pare ako bi bio zainteresiran.
  • Sajla
    5.1k
    Takvog trenera je imalo smisla platiti na ljeto kada si imao dobre šanse za upasti u LP.Captain America

    Čekaj, logičnije je sklopiti ugovor sa skupim trenerom kad ćeš tek možda ući u LP i zaraditi lovu, ali možda i nećeš pa si vezao uteg oko vrata - nego sad kad si već ušao u LP i osigurao taj novac?
  • Orc123
    8.1k
    Joj ajde pustite da rade. Ako nađu provjereno ome, platit ce ga.....
  • Maksim Maksimirski
    5.6k
    Čekaj, logičnije je sklopiti ugovor sa skupim trenerom kad ćeš tek možda ući u LP i zaraditi lovu, ali možda i nećeš pa si vezao uteg oko vrata - nego sad kad si već ušao u LP i osigurao taj novac?Sajla

    Mislim da je pričao o stranim skupim trenerima. Takvog trenera sada nema velikog smisla dovoditi jer Favre, Mazzari i slični sigurno nisu godinama pratili HNL i trebalo bi im vremena da pohvataju stvari. Mi najvažnije utakmice sezone igramo u sljedeća 2 mjeseca i bilo bi blesavo ta dva mjeseca dati stranom treneru da se uhodava.

    Skupi trener u ovom trenutku ima smisla jedino ako se radi o domaćem skupom treneru, recimo Bjelici koji sigurno prati ligu i koji bi evo sada mogao doputovati u Koprivnicu i za sat vremena voditi utakmicu.
  • GOAT
    1.3k
    sigurno nisu godinama pratili HNLMaksim Maksimirski

    bas su i imali sta popratit
  • Purgeri
    829
    Ovdje se mogu pročitati nevjerojatno glupi kriteriji za novog trenera. Od poznavanja jezika do poznavanja HNL-a.
  • Efes Pilsen
    8.3k
    Da se uhodava za sto tocno? Istru, Goricu, Rijeku, Hajduk? Dajte najte.. tko zna svoj posao odradit ce ga i u Bangladesu, a ne u Hrvatskoj.
  • Paggini
    21.2k
    Jel mi može netko točno pojasniti zašto je problem što strani trener neće pohvatati ili shvatiti HNL?

    Sta se tu točno ima shvatiti? Ima par loših terena, tovari koji laju, suci koji ne znaju sudit, nije baš da igramo košarku u HNLu...
  • Zvone92
    61

    Mid table trener koji je s Gladbachom od dna lige došao do Lige prvaka s prepoznatljivom igrom sa presingom i visokim brojem golova , te nakon toga otišao u Borrusiju Dortmund u kojoj je u sezoni nadmašio xg za 24 gola sa Haalandom, Sanchom, Bellinghamom i ekipom..

    slažem se i za Rogera Schmidta da je dobra opcija..
  • Sajla
    5.1k
    Drugim riječima, izbor niti nije izbor jer postoji samo jedno ime koje odgovara navedenim kriterijima. Ne slažem se. Kvalitetan strani trener se ne dolazi u HNL nadmudrivati s Guardiolom, Kloppom, Mourinhom koji će ga taktički iznenaditi i imaju kadar za tako nešto. Ako se ne može u tom roku upoznati s mogućnostima Lokse, Gorice itd. onda i nije fit za nas.
  • Captain America
    17.7k
    Čekaj, logičnije je sklopiti ugovor sa skupim trenerom kad ćeš tek možda ući u LP i zaraditi lovu, ali možda i nećeš pa si vezao uteg oko vrata - nego sad kad si već ušao u LP i osigurao taj novac?Sajla

    Maksim je napisao što sam ja mislio.

    i na presici je rečeno ako se ukaže prilika za dobro strano ime da će se odriješit kesa, tako da na sve ostalo nema potrebe odgovarati.don

    Vjerojatno se mislilo na odrješavanje kese za oko milijun, milijun i pol godišnje, a ne na 3 milijuna.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.