• Eduardo
    20.3k
    Rekao ti je gore netko da je Nikin brat Robert igrao u Dinamu i kaj mislis da on ne voli Dinamo?!Big Daddy

    Kovač u dinamo nije došao zato što je dinamovac. On je u par navrata izjavljivao kako "želi" u Hrvatskoj završiti karijeru, ali nikad nije precizirao da to želi napraviti u dinamu. Sumnjam da bi i došao da je u Dortmundu bio u prvom planu - ne samo u dinamo nego u HNL općenito.
  • Big Daddy
    1.3k
    Upravo to velim. A pogotovo ove nase ljude koji su rodjeni u Njemackoj, s koji su i repku vodili
  • Captain America
    17.7k
    Pa to je potpuno nebitno , pa kaj mislite da će neki trener reć ekipi igrajte loše i da neće dati sve od sebe jer eto ne navija za dinamo?Danko

    Štoviše, možda bi bilo i bolje da trener bude neki nedinamovac ako se odlučimo na domaće rješenje. Bjelica je puknuo u Osijeku, a Leko i Tudor dvaput u Hajduku. Kod nas su redom zadnjih 5 godina brzo letili Jovičević, Krznar, Bišćan i Jakir. Ljudi su "ostarili" 10 godina u godinu, dvije što su provodili na klupama "svojih klubova".

    S druge strane su 2 najvoljenija Dinamova trenera u zadnjih 15 godina, Bjelica i Vaha, došli sa strane. Dambrauskas je nakon 10 godina donio trofej dolje. Kek je osvojio naslov s Rijekom.
  • modri7
    138
    Traži se karakteran trener koji će izvući najbolje od trenutnog sastava i koji će unaprijediti ekipu. Morate shvatiti da imamo problema sa infrastrukturom, da igramo u ligi koja nije ugledna i da nemamo novca za neka top pojačanja. Spominjanje Edina Terzića, pa čak je netko spomenuo i Tuchela je iznenađujuće jer ti treneri nisu realni, ali nikako. Isto tako, nadam se da je prošlo vrijeme kad su raznorazni pomoćnici sjedali na klupu. Znamo kako je se to završavalo. Je li čovjek Dinamovac ili nije, je li star ili mlad, to je sad manje bitno. Sezona je tek počela, prvenstvo je imperativ ali nije kasno niti u LP uraditi nešto.
    Imam dojam kako su neki digli ruke od Lige prvaka. Zašto? Ne igramo svaku utakmicu protiv Bayerna niti je ono realno stanje ekipe. Na kraju krajeva, zato i mijenjamo trenera.

    Dosta se spominje stranac. Ja recimo smatram da bi u ovom trenutku baš trebali dovesti nekog domaćeg trenera. Nekoga tko poznaje okruženje, zna gdje dolazi i zna kakva su očekivanja. Netko kome nije potrebno upoznavanje. Matjaž Kek, ukoliko je voljan doći, je idealan kandidat. Ima karakter, ima znanje i zna šta je Dinamo. Nenad Bjelica vuče neke repove, ali takve stvari ne bi smjele biti nepremostive. Pitanje je je li to onaj stari Bjelica s obzirom na promjene u njegovom stožeru, ali se u prvom mandatu dokazao. Vahid Halilhodžić je karakteran čovjek koji sigurno ne bi podilazio Petkoviću i Ademiju. A znanje je dokazao da ima.

    Nadam se da se ostanak pomoćnog trenera, povratak Bišćana ili dolazak nekog od HNL trenera ne razmatra.
  • Noel
    6.4k
    Zvonimir Boban novi trener Dinama.

    Tolko stranica tolko ne realnih i glupih imena a da ovo nitko nije napisao baš me iznenadilo.. Kolko su realni Tuchel ,Kovač tolko je realno da i Boban krene u trenersku karijeru..
  • Bosskovitz
    12k
    Mislim da vecina ovdje grijesi u samom pristupu temi, razmisljajuci “stranac ili domaci”. To je posve nebitno i siguran sam da ta dilema uopce ne postoji. Treba nam moderan i perspektivan trener koji ima nekog iskustva, ali mu je ono što Dinamo pruža i dalje izazov. Treba biti autoritet u svlačionici, znati i juriti rezultat i razvijati mlade igrače, i iznad svega treba razumjeti klupsku viziju te prepoznati svoju ulogu u njoj. I jos uza sve to - trebamo ga moci platiti.

    Posve je nebitno je li nas ili stranac, iako se iz ovoga meni namece logika da je vjerojatnije kako ce se raditi o strancu.

    Dojma sam da se trazi dugorocno rjesenje i da se, kao i mnoge druge stvari unazad 6 mjeseci, promijenila i praksa mijenjanja trenera dvaput u sezoni. Ako je tako, imam potpuno povjerenje u sportski sektor.
  • IceMan
    2.1k
    Kolko je to sve realno i istinito neznam, al poprilično bude uzburkalo nogometni svijet ako Favre bude trener Dinama.


    Veliko Bundesligaško ime, čak je ove godine bio kandidat za preuzimanje Bayerna.

    Trener svakako dobar za mlađe igrače, na njegov mlin je Monchengladbach stvorio taj sustav gdje svake godine imaju popriličan broj talenata, uostalom pokušali to i kopirat u BvB-u (možda manje više neuspješno) gdje se zadržao dvije godine samo. Neuspješno kažem jer nije uspio u naumu da sruši Bayern, al rijetko tko i je.
  • Peškaman
    4.4k
    Meni je sasvim normalno da se ljudi nude Dinamu.
    Dinamo je prerastao 'Balkan' i birtijske priče,Dinamo se dokazao u Europi,za Dinamo je svako čuo u Europi.
    Ako je istina da nam se Favre nudi,to bi bila samo potvrda rečenice iznad.
    Normalno,pitanje je financija,koliko smo mi voljni potrošit' i koliko je njima dovoljan financijski kolač koji mi nudimo.
  • Noel
    6.4k

    Lucian Favre je ozbiljno trenersko ime. Ovi ostali više manje hoštapleri bez zapaženog rezultata..
  • Big Daddy
    1.3k
    Hvala lijepo, ali Boban moze rado u Upravu, ali nema trenerskog iskustva i DINAMO NIJE VIŠE POLIGON ZA PRAKSU POCETNICKIH TRENERA.
  • Noel
    6.4k

    Stari mirno diši ,sarkazam..
  • Zvone92
    61
    Prije 20 stranica sam spominjao Luciena Favrea, daj Bože da je to istina i da klub razmisli o tome..

    https://www.youtube.com/watch?v=NltcZckGmwE
  • Zagi
    7.7k
    Auh, nadam se da Favre nije patka.
    To bi bio takav no-brainer...
  • tp1997
    411
    Pitanje je možemo li mi platiti Favrea, odnosno je li uprava voljna izdvojiti dovoljno novca
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.