• ZrnTSCHeZ
    86

    "Rade vani" kao kriterij ili pokazatelj stručnosti?
    Ne u mojoj glavi...
  • Efes Pilsen
    8.3k
    Leko je odlican trener, vec sam ranije pisao da mi je zao sto je tovar. Znam dosta navijaca Club Bruggea i svi ga zele nazad (kao i mnogi ovdje Bjelicu), Hajduk je s njim izgledao spremnije nego ikad u ovih 20 godina, a uz to ekipe mu imaju defanzivnu disciplinu i fizicki su spremne.
    Standard je ekipa koja nema prebijene, lik je uzeo Sutala i Bulata i kod njega izgledaju kao igraci.
  • Jaro
    7.4k
    ma zato ih se vodi kao "ozbiljne" al kao sto rekoh, ni blizu nisu oni jednog Jurica, Kovaca, pa cak ni Bilica koji je zavrsio s ozbiljnim nogometom...
  • Daliban
    1.7k
    Gledao sam jučer Leku u velikom HNL derbiju.
  • ZrnTSCHeZ
    86

    O taktici i nogometnoj igri navodno zna sve, ali su mu ljudske karakteristike tanke i zato se često svađa s klubovima i lako gubi svlačionicu u vrlo kratkom razdoblju

    Trener na toj razini koju tražimo, za ozbiljan europski klub kojem težimo, treba imati i socijalne vještine svakodnevnog rada i handlanja grupe od tridesetak osoba svakakvih kataktera, ega i taština

    A ne da on sam prvi bude taj koji je najproblematičniji po svim tim pitanjima
  • jedan u nizu
    8.3k
    A isto mi je prejako kada svi žele top trenera a navijački ga se smjenjuje nakon manje od godine dana. Di je strpljenje? City Guardiolu drži od 2017 ja mislim. Arteta je već 5 godina u Arsenalu.

    A nama je uspjeh ako trener bude 2 godine. Di je strpljenje? Di je kontinuitet? O čemu pričamo?
    Majki2111

    svi ti treneri su digli svoj klub na vecu razinu od dolaska.
    O Pepu ne trebamo puno govoriti.
    Arteta je dosao i napravio najozbiljniji konkurent Cityu vec par godina, a titula im je izbjegla za dlaku. Igra im je odlicna, sve se diglo na vecu razinu, a njegov peh je sto je s druge strane Pepov City.

    Arsenalu nije imperativ titula, vec cilj. Pa nece dobiti otkaz ako ne osvoji titulu, ali ce ostati ako to ide na bolje, jer od Wengera nisu ni bliu tituli.

    Dinamu je titula imperativ, a ne cilj, to nije mjerilo ostanka trenera. Nama je cilj europa. Ne moras biti siguran ako osvojis titulu jer je to 'normalno', ali ako ti igra igleda losije nego prijasnjih godina, onda je to znak za promjenu.

    Ali se večina navijalča valjda čim krene kriza rezultata kako neko nije za Dinamo i odmah se traže alternative.Majki2111

    Mi smo imali krize rezultata. Vise njih.
    Nije presudilo to nego kriza igre. Totalna druga stvar
  • Tongo Doumbia
    4.2k
    Gledaj, nisam rekao da želim da on bude trener Dinama. Dapače, ne dao Bog i majka Božja.

    Samo sam odgovorio na rečenicu da je prevara.
  • ZrnTSCHeZ
    86

    Standard je ekipa koja nema prebijene, lik je uzeo Sutala i Bulata i kod njega izgledaju kao igraci.

    Osobno to pripisujem slaboj belgijskoj ligi...jer budimo realni, dinamo ih je redom sve pobjeđival i ima pozitivan score kontra pola njihove lige počevši od Beverena, Genka, Anderlechta, Bruggea...
  • Mr Anderson
    8.2k
    Svašta se ovdje može pročitati. Leko je vrhunski trener, imao je tu neku aferu radi koje je otišao iz Belgije pa je malo usporio u usponu., ali išao je i za dobrom lovom. Za nas bi bio idealan, čvrste je ruke, ekipe su mu top spremne, zna složit igru u više sustava. I u našim platežnim gabaritima je.
  • Zagreb1992
    1.7k


    Belgijska liga je 3 koplja iznad HNL-a po kvaliteti nogometa i svemu
  • Efes Pilsen
    8.3k
    ne razumijem logiku. Kakve veze ima kvaliteta lige s poslom koji neko odraduje. Upravo sam ti napisao da je Standard u okvirima te lige SIROTEK.
    Uzeo je klub pred ispadanjem, u financijskim problemima, procijenio kadar, izbetonirao obranu i fokusirao se na prekide i brzu tranziciju. Sve stima. U Bruggeu je uzimao bodove u LP. Covjek je njihov Bjelica i glavni problem je sto je njihov
  • Kaktus Car
    561
    Osobno to pripisujem slaboj belgijskoj ligiZrnTSCHeZ

    Belgijska liga je 8. u Europi. Svih 5 klubova im je i dalje u igri u europskim kupovima ove sezone. Ako je belgijska liga slaba, kakav je onda HNL?
  • ZrnTSCHeZ
    86

    Belgijska liga je 3 koplja iznad HNL-a po kvaliteti nogometa i svemu



    Infrastrukturno apsolutno, u odnosu na HNL u cijelosti također, ali mislim da niti jedan njihov klub nije iznad dinama

    A "mi" tražimo trenera (i igrače) za dinamovu razinu, ne za HNL/Belupo/Gorica razinu pa onda i gledam iz te perspektive.

    Zahtjevi i očekivanja u dinamu su na znatno većim razinama pa je samim time i teže funkcionirati i dokazati se nego u "casual stress free" okruženju manjih ekipa
  • vjeko1701
    8.4k
    Ne, nitko se ne približava mentalitetu tovara. Nije stvar da je bitna samo ova sezona. Ne treba dva zrna soli u glavi da se vidi na koje načine određene struje podmeću klipove.

    Trenutno na račun Bote, Copitelija, Gattusa novinari općenito pucaju po "strancima". Dalje, pro-Mamić struja, menadžeri itd pucaju po "pojačanjima iz druge francuske" jer im se nisu htjele plaćati neke stvari za njihove pulene.

    U ovakvom trenutnom ozračju, strani trener bi imao neki mir samo ako bi bio ogromno ime. I tu mislim daleko iznad realnog da dovedemo. Sve ostalo se bojim da bi ga pojeli sa svih strana iz raznoraznih interesa i da taj dugoročni potencijal ne bi ispunio.

    Pa jbm već sam valjda 50ti put po internetu pročitao "Sad će štedljivi Marić dovest nekog Francuza iz 3. francuske za 200k umjesto da plati Kovača ili Terzića".

    U ovakvim okolnostima jedino Bjelica ima dovoljno jako ime u široj javnosti i među kibicima da dobi poštenu šansu i dovoljno je upućen u cijelu situaciju da u relativno kratkom roku napravi neki rezultat s kojim bi si osigurao određen mir. Recimo nekih 7 bodova u LP i +5 do zime.
  • db-izbjeglica
    15.4k
    Infrastrukturno apsolutno, u odnosu na HNL u cijelosti također, ali mislim da niti jedan njihov klub nije iznad dinamaZrnTSCHeZ

    kak onda club brugge ima osjetno veći koeficijent od dinama i na ždrijebu LP ove godine je bio u drugom potu? :confused:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.