• Neki tip
    21.3k
    taman tako kako si napisao.
  • Kwedi
    3.8k
    Lucho Ibanez prema izboru B92 u najboljih ciganskih 11 svih vremena od svih stranih igrača

    https://www.b92.net/sport/teme/djindjic.php?yyyy=2020&mm=04&nav_id=1674266
  • SAS1987
    14.7k
    Prema 24ur, Arsenal i neki spanjolski klubovi navodno zainteresirani za Cekicija.
  • Eduardo
    20.1k
    Arsenal :sweat: tko je od španjolskih, Real i Barca?
  • SAS1987
    14.7k
    najprije sam mislio da ukrajinski Arsenal :rofl: izgleda da ga Olimpija želi prodati pa pisu gluposti :grin:
  • Kwedi
    3.8k
    Tomo Delija trener Inkera
  • deda
    32.6k
    Nemreš ti dečec biti devetka ni u Dinamu II
  • Baneki
    745
    Pa ima 19 g, neki su late bloomeri...Pričam napamet, nisam ga gledao nikad...
  • marcio amoroso
    36.4k
    By @deda

    Ovaj tekst odlučio sam posvetiti posebnom igraču, Hillalu Soudaniju, alžirskom reprezentativcu i igraču Dinama. Znam da će me zbog teme mnogi kritizirati, a posebno moji kolege s kojima već godinama dijelim rov u borbi za demokratski, transparentni, gospodski, naš Dinamo. Motivacija za tekst bio je jubilarni post na jednom forumu koji sam želio posvetiti nekoj iznimnoj osobi. Izbor mi je donekle olakšala izvjesnost kako će nas sljedećih dana napustiti nakon pet godina staža u dinamovom dresu.

    Mnogi ga hvale i obožavaju, još više je onih koji ga mrze i ne vole. Ta emocija protivnika na terenu ukazuje da je doista riječ o veličini nesvakidašnjoj u našem HNL-u. I oni koji ga mrze, rečeno sportskim rječnikom, iznimno ga cijene, poštuju i drhte pred njim. Kažu da je prgav, kažu da je grub, kažu da je glumac, kažu da ne respektira fair play i protivnike. Drugi kažu da je izvrstan nogometaš, dribler, strijelac, a mnogi, koji ga osobno poznaju, kažu da je izvrstan čovjek. Dapače, rijetki su oni koji ga poznaju, a da za njega imaju ružnu riječ.

    Dugo će ga pamtiti golmani na hrvatskim stadionima; svojim škaricama, driblinzima, volejima, lobovima, nepredviđenim potezima sijao je strah brojnim protivnicima. Riječani će ga posebno pamtiti jer im je 14 puta uvaljao bubamaru u mrežu, ponekad i na vrlo bezobrazan način poput škarica na Rujevici, ali slamao je on srca i Splićanima ludim golovima u sudačkoj nadoknadi. Zabijao je on svima kome je stigao, pa ćemo ga pamtiti i kao čovjeka koji je dvaput za redom Dinamu donio Ligu prvaka. Sam je praktički pobijedio albanski Skenderbeu 2015., a godinu poslije svojim golom u produžetku utakmice u Salzburgu rastužio i bogate Austrijance.

    Nabrojene trenutke će rijetko koji dinamov navijač zaboraviti, ali ono što mene uvijek posebno veseli, je njegov pristup. Profesionalac do kosti, igrač koji ne štedi ni sebe, ni protivnika, igra za sebe, ali i za momčad. Dinamo je često imao dobre, kvalitetne, fine igrače, ali često i mlačne, s nedostatkom energičnosti, hrabrosti i ustrajnosti. Ovaj nije takav. Jednostavno se ne mogu sjetiti više od pet utakmica za koje bih rekao da nije dao sve od sebe.

    Osobno ga smatram najboljim strancem koji je ikad igrao u Dinamu i držim kako je dotaknuo status legende Dinama, što ću probati potkrijepiti s nekoliko brojki. Za njega se može reći i da je jedan od najisplativijih igrača u povijesti kluba. Vjerujem da primat najboljeg igrača HNL-a već niz godina, također nitko ne dovodi u pitanje.

    Hillal Soudani

    Statistika u Dinamu (2013.-2018.):
    132 nastupa u prvenstvu, 69 pogodaka
    18 nastupa u kupu, 4 pogotka
    46 nastupa u eurokupovima, 13 pogodaka
    1 nastup u superkupu
    Ukupno: 197 nastupa - 86 pogodaka
    S Dinamom je osvojio 4 prvenstva, 3 kupa i 1 superkup.
    Najbolji strijelac HNL-a u sezoni 2017./2018. sa 17 pogodaka.
    14. na vječnoj ljestvici strijelaca HNL-a sa 69 pogodaka.
    Za Dinamo je postigao 4 hattricka.

    Sljedeće pozicije zauzima na vječnoj listi igrača Dinama i Građanskog:
    48. po broju nastupa - 197 ( u društvu Gašpara, Marića i Šimića)
    12. po ukupnom broju pogodaka - 86 (dijeli s Dragutinom Babićem)
    13. po broju ligaških pogodaka - 69
    7. po broju euro nastupa - 46
    3. po broju euro pogodaka - 13 ( sa Sammirom)

    Volio bih da je igrao u neko sretnije vrijeme za Dinamo jer bi njegov značaj i priznanje bili neizmjerno veći, žao mi je što nije osjetio i doživio pravu energiju Maksimira i huk sjevera. Nadam se kako će ovaj rat kompromitirane uprave s navijačima jednom završiti i da će mnogi, koji sad govore isključivo kritički o njemu, postati svjesni koliko smo dobrog igrača, a prema mojemu mišljenju i čovjeka, imali u plavom dresu.
    Onima koji će ga optužiti za kojekakve nepodopštine koje sam već i naveo, reći ću samo jednu stvar: da je moja malenkost ikad imala priliku igrati i pet minuta za Dinamo, vidjeli biste da je Soudani mala beba za ono što bih bio spreman napraviti za plavu majicu s Dinamovim grbom. I zato ga cijenim i poštujem. Isto tako, vjerujem da bi većina suparničkih navijača bila sretna da su ga mogli gledati u bojama svojega kluba.
  • Eduardo
    20.1k
    ovo slobodno može i kao blog post, da se ne zagubi kao što će se dogoditi ovdje
  • Bosna86
    11.6k
    Imam jedno pitanje za sve vas koji malo detaljnije znate Dinamovu povijest... Juce se u Podcastu potegla rasprava tko je veći trener za Dinamovu povijest Bukovi ili Zebec? Zanima me vaše mišljenje?
  • deda
    32.6k
    Bukovi bez ikakve dileme
  • deda
    32.6k
    Marton je izgradio momčad koja je osvajala prvenstva 37., 40., 43. I 48. Da nije bilo rata vjerojatno bi bila još uspješnija. Po meni najbolja generacija purgera ikad. Zebecov je utjecaj puno manji. On je vodio momčad Dinama u samo dva navrata. Može mu se pripisati uspjeh 1967. svakako.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.