• Toni90d
    388


    Jbg, nekome bi bilo svejedno i da četnik Vucic bude na čelu kluba, a sotona nije nista bolja od četnika. Velikoj većini navijača to nije svejedno. Zašto ta ekipa nije punila onda Maksimir kad im je svejedno, radije su onda htjeli ići u München, Madrid, da bi se slikali.
  • Crusades1986
    11.9k
    klasično vrijeđanje i podcjenjivanje većinskog dijela navijača od strane manjineZrnTSCHeZ

    Većinski dio navijača je svoje rekao kad je na LP u "zlatna doba" faraona na LP bilo manje ljudi nego šta se zna sad skupit na manjoj HNL utakmici.

    A i većinski dio navijača je svoje rekao na izborima.

    Da se omogućilo izbore na početku svih sranja možda ne bi imali 10 godina gađenja atmosfere oko kluba.


    Tak da te fore možeš prodavat negdje drugdje i nekim drugim ljudima koji nemaju veliki kapacitet pamćenja.
  • Papastrumf
    12.2k
    klasično vrijeđanje i podcjenjivanje većinskog dijela navijača od strane manjineZrnTSCHeZ

    Ako navijace definiramo kao subkulturu onda je napisao cinjenicu. Ako pod navijace svrstavas sve one koji navijaju za taj klub onda to moze zvucati kao podcjenjivanje.
  • criticus
    2.2k
    2015.e su u Munchenu bili plaćenici te prijatelji i simpatizeri kluba koji nemaju nikakve veze s BBBmasacusec

    Bio sam 2015., bit ću i u utorak. Jesam li plaćenik ili BBB?

    Pa i nisi puno promašio prvi put.
    Zapravo prvi put si dobro napisao, a drugi put krivo.

    Ovaj put stižu NAVIJAČI DINAMA!
    95% ljudi koji idu u Munchen su PRETPLATNICI na Maksimiru!
    NORTE

    Bio sam 2015., bit ću i u utorak. Jesam li navijač dinama ili nisam? Jesam li možda Schroedingerov navijač?!

    Nikad nisam bio ultras, to što sam ponekad bio na sjeveru i navija me ne čini ultrasom. Većinu utakmica sam pratio sa istoka, a danas sa zapada. Nikada od Dinama nisam ni trazio nista ni primio nista, zašto bi?! A ako me prisustvo ana 90+% domaćih, i 50% gostujućih utakmica čini simpatizerom onda sam jako simpatičan. Ovo dijeljenje navijača i mirenje čiji je veći mi je prikipilo. Sad kad nema mafije, rezultati približavanja kluba ljudima su sve jasniji počelo je ovo unutarnje dijeljenje.

    Čestitke svima.
  • Papastrumf
    12.2k
    Jesam li plaćenik ili BBB?criticus

    Placenik vjerojatno nisi, ali nisi niti BBB jer su BBB tada bili u bojkotu. Ako se ne drzis dogovora grupe onda ociti nisi niti dio iste.
  • ZrnTSCHeZ
    59

    Upravo o takvim navijačima i pričam jer sam i sam dio njih koji smo počeli još na stajanju istok, pa selili na jug, pa godisnje za sjever dok se dobar dio ekipe još nije ni rodil zatim prirodni slijed na istok...

    I takvi su većina među navijačima dinama...
  • criticus
    2.2k
    Placenik vjerojatno nisi, ali nisi niti BBB jer su BBB tada bili u bojkotu. Ako se ne drzis dogovora grupe onda ociti nisi niti dio iste.Papastrumf

    Napisa sam da nikad nisam bio ultras, nikad nisam bio član BBB ni dio grupe. Jel to znači da nisam navijač Dinama?
  • Papastrumf
    12.2k

    Napisao sam gore. Ovisno o tome kako tko definira rijec “navijac”. Meni osobno navijac je osoba koja zivi navijacki 24/7. Tebe bih svrstao pod simpatizera, sto ne znaci da dinamo volis i pratis manje od nekog navijaca.
    Ti sebe mozda nazivas navijac, sto isto tako stoji. Kazem, sve ovisi o tome kako tko definira pojam “navijac”.
  • IstokKa96
    671
    Jos nedostaje anketa je li bolje '300 pravih' ili '3000 indijanaca sa croissant šalovima' i onda smo na pocetku nove sage u 346 stranica
  • Davieboy86
    212
    Uglavnom , posto zivim tu u Münchenu preko 10 god te s obzirom na vremensku prognozu i opcenito stanje
    prometa u Münchenu zelio bih svima koji putuju taj dan podijeliti par korisnih savjeta.

    München je na razini cijele Njemacke poznat kao „ glavni grad kolona i zastoja“ ! Dakle, taj dan je obican radni dan te u kombi sa losijim vremenom dobijes milijardu auta na cestama gl Bavarskog grada. Osobno , posto zivim 15 km van grada autom se tamo ide samo i samo u slucaju prijeke potrebe jer jednostavno bude totalni kaos. Pogotovo u dijelu gdje je glavni kolodvor tj uzi centar grada . Zato topli savjet svima : pronadjite si neku bazu van grada jer skoro sva mjesta su vrhunski povezana javnim prijevozom tj vlakovima. Ako vec bas hocete detaljno npr grad POING. Na istocnoj je strani od Münchena tj svima iz Hrvatske usput, mali gradic od 20k ljudi gdje je tona Hrvata. Od tamo imate vlak S2 u smjeru grada gdje ste za 20ak + min na mjestu gdje trebate preuzeti karte. Veliki parking , tj javna garaza na 5 katova je 5 m udaljen od stanice gdje se ceka vlak za München, besplatan je i uvijek ima mjesta kolko hoces. Dnevna karta za vlak tj sva Münchenska prijevozna sredstva ( Bus,Tram, Ubhan) je 10€ i vrijedi 24 sata.A ako bas zelite i pojesti neku domacu hranu vam je 300m dalje Hrvatski restaurant- Dalmatinski kao grill ( Onkel Ivo). Takodjer , za konzumante „ vesele biljke“ kao sto znate Marica je tu legalna. Sto to
    znaci? Mozes imati kod sebe do 25 g i naravno biti punoljetan. U blizini skola i slicnih ustanova je strogo zabranjena konzumacija iste. Tu vam moze pomoci app - Bubatzkarte koja vam tocno pokaze gdje smijete
    uzivati Maricu. Ja cu se isto mrdati taj dan u blizini Münchena tako ako netko ima bilo kakvo pitanje stojim mu na raspolaganju. Vidimo se u Minkenu!


    P.S. Bio sam i 2015 sa deckima koji nisu taj dan htjeli na stadion. Vrlo poznatim u navijackim krugovima.Gdje smo bili cijeli dan i noc u jednoj birtiji poznatoj gdje se skupljaju navijaci Bayerna. Neki drugi su pak bili na stadionu , zna se vrlo dobro imenom i prezimenom koji i to nas danas u 2024 nebi trebalo zanimati i zar vise nije vrijeme da ostavimo
    lose iza sebe i zajedno krenemo naprijed???
  • criticus
    2.2k
    Napisao sam gore. Ovisno o tome kako tko definira rijec “navijac”. Meni osobno navijac je osoba koja zivi navijacki 24/7. Tebe bih svrstao pod simpatizera, sto ne znaci da dinamo volis i pratis manje od nekog navijaca.
    Ti sebe mozda nazivas navijac, sto isto tako stoji. Kazem, sve ovisi o tome kako tko definira pojam “navijac”.
    Papastrumf

    Definicija je vrlo dobro znana.

    Ultras, navijač, simpatizer.

    Po tvome klub koji nema ultrasa nema ni navijača. Al zapravo me zaboli šta neko misli šta sam ja. Pogriješio sam što sam išta pisa. Moje isprike svima na zamućivanju teme. Pozdrav.
  • Papastrumf
    12.2k
    Po tvome klub koji nema ultrasa nema ni navijača. Al zapravo me zaboli šta neko misli šta sam jacriticus

    Ti sebe mozda nazivas navijac, sto isto tako stoji. Kazem, sve ovisi o tome kako tko definira pojam “navijac”.Papastrumf

    Pokušaj još jednom pročitati.
  • don
    5.5k
    Ovisno o tome kako tko definira rijec “navijac”. Meni osobno navijac je osoba koja zivi navijacki 24/7. Tebe bih svrstao pod simpatizeraPapastrumf

    :lol:

    a mogu li pitat, kako definiraš "ultrasa" onda?
  • Papastrumf
    12.2k

    Posebna tema o kojoj bi se dalo raspravljati, ali otisli smo u teski off.
  • don
    5.5k
    pitam jer razmišljam kako bi onda definirao ultrasa ako su ti navijači oni koji žive navijački 24/7..

    zapravo, nisi ni argumentirao šta znači "navijački 24/7". evo ja pratim Dinamo 24/7 i svaku moguću vijest oko kluba, pogledam cilu utakmicu po 2 puta posli gledanja uživo/na TV, idem na utakmice kad mognem s obzirom da sam iz dalmacije, šta sam ja onda, simpatizer?

    Simpatizeri su ljudi koji gaje simpatije za klub ali za isti i ne navijaju, neće tjedan posli utakmice razbijat glavu o tome kako i na koji način smo izgubili i da ne nabrajam dalje.

    ali ajde, slažemo se da je off topic.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.