• ShanKu
    733
    u Varaždinu je par ljudi iz MUPa nas snimalo s mobitelom... u Koprivnici isto :brow: ne branim policiju, daleko od toga, ali realno gledam na to..
  • cibona
    2.9k
    Mi pod Jakirom imamo protiv tovara ovo:

    Hajduk Dinamo 1-0
    Dinamo Hajduk 0-0
    Hajduk Dinamo 0-1
    Hajduk Dinamo 0-1
    Dinamo Hajduk 0-1
    marcio amoroso

    Nadodao bih ovdje još i njegov posljednji derbi kao trenera Rijeke gdje je na poljudu pao bez ispaljenog metka.

    Rezultat je, pogađate, 1-0 za Hajduk, s tim da je rijeka zaslužila još barem dva komada u vlastitoj mreži.
  • Maksim Maksimirski
    5.4k
    Stanite! Ako sam dobro ukalkulirao, Dinamo je u prošloj godini na plaće igrača i stožera trošio nekih 20 milijuna dok je Hajduk trošio 12 milijuna. Mi smo maknuli Drmića koji je imao 1,2 milijuna, Emrelija koji je imao 750 tisuća, Bulata koji je imao 500 tisuća, Boška Šutala koji je imao 500 tisuća, Bočkaja koji ima približno isto, Brodića, Vidovića....Snizili smo trošak plaća na maksimalno nekih 17-18 milijuna unatoč dolascima novih igrača koji nemaju astronomske plaće. Hajduk je ostao bez Perišića (kojeg je plaćao jedan euro) i Mikanovića a doveo je Rakitića.

    Znači plaće igrača su negdje 12 milijuna (Hajduk) naspram 17-18 milijuna (Dinamo). To su usporedive cifre. Hajduk je ispao od Ružomberoka a mi smo ušli u LP i zaradili automatski 30 milijuna eura. Mene zanima kako to da Dinamo nema novca da plati ozbiljnije igrače? Kako to da je omjer 12-17 ili 12-18 na plaće igrača između Hajduka i Dinama? Omjer bi trebao biti barem 12-25 nakon ulaska u LP. Tih 7-8 milijuna je 7-8 igrača sa plaćom od milijun eura. Zašto ne trošimo novce i ne dovedimo igrače ''koje ne moramo guglati''?

    Jesam li izrekao neku neistinu? Jesu li troškovi klubova na plaće koje sam naveo netočni? Jesmo li ušli u LP i zaradili 30 milijuna u startu? Imamo li zmiju u džepu?

    Jebeš ovu utakmicu, ovo govorim u širem kontekstu. Nevjerojatno je da su tako male razlike u plaćama igrača između kluba koji ima tolike novce od Europe i od transfera te kluba čiji sportski direktor po vlastitom priznanju mora ići u obližnju poslovnicu Tommya i tamo žicati novce za plaćanje Rakete.
  • Maksim Maksimirski
    5.4k
    Pardon! Zaboravio sam Gattusa i njegov stožer na kojeg po svim izvorima troše barem oko 2 milijuna što bi značilo da je omjer plaća nekih 14 naprema 17-18 u korist Dinama. Uistinu je čudno kako smo se doveli u takvu situaciju da klub koji ima novce od lige prvaka i od transfera ima vrlo usporediv budžet za plaće sa klubom koji nema ni Europe ni transfera.
  • don
    5.5k
    u pm 4:30 ujutro ja i dalje ne mogu prebolit ovaj poraz.. pogotovo kad vidim ovo sakrivanje lopte ispod dresa i namjerno ubacivanje druge lopte u teren..

    ovako općenito nevezano za situaciju iznad napisanu, stvarno se nadam da će prevladat razum kod ljudi u klubu i da će se prestat sa bilo kakvom gospodštvinom prema ovima. :vomit:
  • Big Daddy
    1.1k
    Ja samo kazem, veselite se tovari, veselite se, poletite opet, nemate pojma kaj vas ocekuje, neka ste sad na samom pocetku sezone dobili, neka ste nas sada potakli na jos jaci rad, veselite se, poletite visoko, pad ce vam biti jos bolniji! Mi smo Dinamo, i kad sredimo neke stvari, kad neke igrace razbudimo jer im tribina prijeti, e onda cete vidjeti tko je Dinamo, sad ste dobili, ali ce vam sezona biti bolna! Prvak ce biti samo Dinamo, zapamtite to!
  • Batigol
    59
    Samo da ne bude"veselje"sto nas Jakirovic vodi....sve vise mi se cini da ipak nema tu kapacitetu...
  • db-izbjeglica
    15.3k
    To sa plaćama je prije dokaz da magarad troši puno previše na plaće igrača s obzirom na rezultate, nego što govori to da dinamo plaća premalo.
  • Danko
    1k
    Što sezona dalje odmiče sve više je očito da se mi u prijelaznom roku nismo realno gotovo nimalo pojačali.
    Uzmimo ovu utakmicu za primjer , nikakav upgrade u odnosu na prošlu sezonu.
    To što je odigrao mmae mogao je komotno odigrat bernauer.
    Pjaca i cordoba? Kaneko, hoxha , vidović, špikić, tu smo negdje.
    RPG nije više dominantan kak je bio kad je došao. Petković ni blizu lanjskih izdanja.
    lijevog beka nismo doveli a Ogiwara izgleda nije "taj"
    Zamjenu mišiću nismo doveli.
    Trećeg napadača nemamo a često igramo s 2 u napadu, meni nevjerovatna situacija obzirom na broj utakmica.
  • The Undertaker
    5.1k
    Greška je što uspoređuješ iznose za plaće iz različitih godina. Tek će na fin. izvještajima za 2024. viditi pravo stanje a vjerovatno ni to neće biti 100% usporedivo jer dio plaća nekim igračima Hajduka pokrivaju sponzori. Ja bih rekao da će ove godine biti i veća razlika nego prošle zbog naših bonusa za LP.
  • mali M
    5k
    Ma nije istina, daj zbilja ne drvite bezveze! Imamo prejak kadar, treba samo skupit svoje pikule i staviti one čije se ime ne spominje al im se nadimak rimuje sa seratori, na klupu. Ima dovoljno utakmica u sezoni s obzirom da igramo na tri fronta da Ademi bude najluđi, da Rile drapa majcu sa sebe, da Petko digne kragnu i kaže "Au revoir" i bude frajer. Stavljati Ademija ispred Roga u trenutnoj situaciji je baš baš bila iznimno glupa odluka.
    Al da prokomentiram i ja to, ovo cigansko, jadno, smećarsko ponašanje od Hajduka mi je dno i svaki baš svaki klub mi izgubi i ono malo minimalno respekta koji im dajem. Livaja se došeće iz auta i onda baci na pod u terenu, duple lopte, valjanje po nekoliko minuta... Takav prikaz nemoći i mi ostanemo pasivni i Jakir ne uzme sve tim glumcima...
  • Orc123
    7.8k
    Rpg da igra slabije nego kad je dosao? Stvarno? Decko je jedini prava konstanta i jos k tome mora zatvarati suprotnog beka a ne igra na svojoj prirodnoj poziciji. Jel itko igrao kad nogomet da zna koliko je razlicito i neprirodno kad ko desni bek zavrsis na lijevom?? On je i takav jedini uz Pjacu i rsdio nesto protiv Hajduka....najveca je sramota da za njega nema mjesta na prirodnoj poziciji gdje je najbolji igrac lige i to daleko....
  • Jurki
    11.6k
    u 2024. smo se tek rijesili balasta.. i morali smo isplatiti puno sporazumnih raskida ugovora.. tak da ni ove godine nebumo vidli realno stanje.
    Racunaj da su ti sporazumni raskidi pojeli nekoliko milijuna eura.
    Jbg grijesi stare uprave su veliki i skupi.
    S tim da se jos nismo rijesili kompletnog balasta.
    Plus da dodamo i premije za ligu prvaka.. idemo i prek 20 milja eura za place.
    Tek 2025. bumo vidli koliko igraci realno popapaju budgeta.
  • Big Daddy
    1.1k
    RPG je zrtva senatora, a ima ih u Dinamu dvojica barem. Ne igra na svojoj poziciji, a igra fenomenalno, a kaj bi tek bilo da imamo trenera s jajcima kod kojeg ne igraju igraci sa starim zaslugama ili su najglasniji, di bi RPG-u bio kraj…
  • Big Daddy
    1.1k
    Tko je po tebi jos balast?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.