• Kwedi
    3.8k
    nek se nitko ne naljuti, al kad čujem "obrazovan kadar" dobijem sračku.

    voditi dinamo je isto kao voditi i obrt, doo ili d.d.

    koliko god to nekom možda bilo banalno, ali uspješan menadžer/poduzetnik/obrtnik/seljak zna prepoznati prednosti i nedostatke; kako vlastite tako i tržišta u kojem djeluje, a rdg na kraju godine otkriva koliko je uspješan.

    neke osnovne poslovne postulate upravljanja moraju se znati, to podrazumijeva pravnu i financijsku pismenost.

    kao što predsjednik uprave podravke ne zna napamet formulu za vegetu ili tedeschi za cedevitu ili predsjednik plive forumulu za sumamed ili predsjednik uprava valamara koliko zvijezdica ima njegov hotel u baškoj ili nenad bakić koliko metaka ide u šaržer asortimana proizvoda đure đakovića - tako ni predsjednik uprave dinama ne mora biti savršen.

    ne mora biti lijep kao goran ljubojević ili pametan kao nikola nikić.

    dovoljno je to da zna prepoznati okruženje u koje dolazi te da zna postaviti tim kompetentnih ljudi za uspješno poslovanje u sportskom i poslovnom segmentu.
    Kwedi

    da sam sebe nadovežem.

    kakav god da je - odgovarat će. pred članovima koji su ga odabrali i koji daju :up: ili :down:

    tko će se javiti, kakav bude - ne bitno.

    da se pojavi jedan kandidat i da ga odabere na izborima samo jedan član to je u odnosu na ovo danas korak od svjetlosne godine.


    moj osobni uvjeti prema bilo kojem kandidatu danas-sutra su:
    1. nema dosje
    2. nije član političke stranke
    3. nije član drugog nogometnog kluba
  • The Undertaker
    4.1k
    Čak i da je točno ovo što kolega Kwedi tvrdi, a nije, opet imaš tvrtke koje rade dobro i one koje rade loše ili propadaju.
  • Kwedi
    3.8k
    Svi ti obrti, D.O.O i slični nemaju forume, nemaju tribine, ne moraju slušati o sebi u svakoj birtiji i svakoj novini... Sve to razlikuje klub pogotovo veličine Dinama od gore navedenihBosna86

    istina, nije ista situacija.

    al to opet ovisi koliko rezultat dolazi do izražaja, odnosno koliko se poslovanje kluba vodi razumno i stabilno.

    ne trebamo se zavaravati, al većina nas dok je bila prošla i pola pretprošle godine nije baš preveć diskutiralo o vlatki, amri, mirku, kreši i plavku.

    to kaj imamo shizofrenu situaciju i manjina nas nažalost bolje zna sastav skupštine i IO-a je jebiga splet okolnosti i usranog vremena u kojem živimo.
  • Gelipter
    3.5k
    Hrvatska povijest puna je razmišljanja ajmo zadržat status quo u strahu od dolaska još goreg, biranja navodnog "manjeg zla". I ja se slažem da od ovog teško gore može kaj se tiče autokratkog vođenja kluba, ipak realna je i opasnost nakon ove pošasti u klub da pokušaju doći razni Pripuzi, Naguzi, Bandićeva mafijaša klika koja i njega već godinama drži u šaci. Ti bi onda zabili zadnji čavao u lijes klubu. Upravo je zato važna provedba demokratskih procesa u klubu gdje bi vodeće strukture odgovarale članovima. U svakom slučaju očekuju nas nova turbulentna vremena za naš klub.
  • Bosna86
    11.6k
    Izbori nisu neka taboo tema o kojoj se ne treba pričati.... Prosječan Hrvat je još uvijek u glavi u komunizmu i doslovno mu treba crtati sta to znaci demokracija... Cijelo moje društvo zaziva izbore (kao i ja), ali sta poslije njih? Realna je situacija da 3 mjeseca nakon prvih izbora ispadnemo iz Europe i zaostajemo za prvim 10 bodova... Hoćemo li onda koristiti svoje članski pravo i ići rušiti ili ćemo pustiti 4 g da rade? Prosječan navijač Dinama nema pojma sta je to demokratski ustroj kluba i zato se treba pričati i educirati o tome. Bez edukacije i jasne vizije, vrlo brzo će brat na brata udarati, ovdje na zoni će se štampati 30 stranica dnevno kako ništa ne valja, Sportske će udarati svoje spinove i sta smo onda dobili? Znaci li ovo sve da skidanje Mamica nije prioritet? Ne znaci... Ali ajmo jednom kao navijači Dinama razmišljati 5/10/20 g unaprijed sa jasnom vizijom Dinama kakvog želimo, a ne da se učimo demokraciji u hodu.... Postoji mogućnost da sutra padne Mamić i cijela uprava, a da ćemo mi ostati negdje izmedju sa sloganom hoćemo izbore... Nužnost je bar neka priprema, neki nacrt dokumenta sa nekakvim planom kakav mi to klub želimo prije nego sto se stvari zakotrljaju, a sad nek svatko procijeni jel to status Quo, bušenje ideje o rušenju Mamica i slično...
  • Baneki
    728
    A je li postoji mogućnost da se Z.M. ili njegova ekipa javi na izbore i da dovedu svoje članove koji će nadglasati one druge?
    Npr., na izborima u Futsal Dinamu se pojavi stotinjak članova, mislim da za nadglasavanje tog broja, pa i puno većeg broja članova njemu to ne bi predstavljao nikakav problem.
  • SAS1987
    13.5k
    baš zbog takih pitanja je važno da postoji kvalitetan statut koji definira sva pravila. Kao što kaže Bosna86, moglo bi se teoretski dogoditi da uprava kluba pade vrlo brzo (a može trajati još godinu, dvije) a tada trebamo imati pripremljen kvalitetan statut.
  • Cosey
    435
    Postoji mogućnost da sutra padne Mamić i cijela uprava, a da ćemo mi ostati negdje izmedju sa sloganom hoćemo izbore...Bosna86

    To je suština i mog razmišljanja.

    A je li postoji mogućnost da se Z.M. ili njegova ekipa javi na izbore i da dovedu svoje članove koji će nadglasati one druge?
    Npr., na izborima u Futsal Dinamu se pojavi stotinjak članova, mislim da za nadglasavanje tog broja, pa i puno većeg broja članova njemu to ne bi predstavljao nikakav problem.
    Baneki

    Moguće je.
  • Majki2111
    2.6k

    Bit će bomba
  • runtothehills
    382
    Prosječan Hrvat je još uvijek u glavi u komunizmu i doslovno mu treba crtati sta to znaci demokracija... Cijelo moje društvo zaziva izbore (kao i ja), ali sta poslije njih? Realna je situacija da 3 mjeseca nakon prvih izbora ispadnemo iz Europe i zaostajemo za prvim 10 bodova...Bosna86

    https://en.wikipedia.org/wiki/2015_FC_Barcelona_presidential_election

    There were 7 pre-candidacies: Josep Maria Bartomeu[4], Agustí Benedito, Jordi Farré[5], Toni Freixa[6], Joan Laporta[3], Jordi Majó[3], and Joan Batiste[7]. Even when the club has more than 140,000 members, the only people who could vote were the 109,637 members who had the age to do so
    With the final participation of 47,270 socis (43,12% of the census), Josep Maria Bartomeu got 25,823 votes (54,63%) and won the election, Joan Laporta got 15,615 votes (33,03%), and finally Agustí Benedito with 3,386 votes (7,16%) and Toni Freixa with 1,750 votes (3,70%).

    o8qjzia152v5rdrm.jpg

    Ovakve stvari mislim da imaju jaku i jasnu poruku, bez obzira na financijsku moc koju na primjer jedna Barcelona ima. Birali su se predsjednici, nekada se gubilo, nekada se pobjedivalo.
    Sjecam se da je Zajedno za Dinamo, ako se ne varam, prikazivao snimke sa glasovanja Barcelone i ostalih klubova koji su ustrojeni prema demokratskom nacelu.
  • xavier
    11.1k
    Ne da postoji opcija da Zdravkova ekipa dobije izbore nego je to na žalost čak realno ako se ne aktiviraju svi oni koji su "protiv Mamića, ali ne bi se u oni previše miješali".

    No poanta je da kako god izbori prošli, oni moraju biti cilj. Koja je uopće alternativa izborima?

    Ja tu ne govorim o nekom budućem ustroju nego od prvom koraku. Bez obzira bio klub za 10 godina i dalje udruga ili imao neki drugi ustroj, o tome mora odlučiti vodstvo izabrano u skladu sa zakonom, a kako je klub u ovom trenutku udruga, onda to vodstvo mora biti izabrano na izborima na kojima pravo glasa imaju svi članovi.
  • Tradicija bunta
    5.5k
    Taj „socios“ nije ništa drugo nego alat za smjenu Mamića i njemu sličnih. Da su stvari funkcionirale barem upola normalnije vjerojatno se nikad o tome ne bi pričalo. Tragedija je da se o tome počelo razmišljat kad se dotaklo dno, umjesto prije 20 godina.

    Samo što se sad pojavljuju i oni koji su drugi ekstrem pa ne žele ni čut za ništa drugo osim da oni sa svojih 60, 100 ili 200 kuna direktno odlučuju ko će bit šta u klubu i ništa osim toga nije dovoljno dobro.

    Novi statut treba bit alat kojim će klub štitit sam sebe od ovakvih anomalija, a ne da tzv. „socios“ bude svrha sam sebi. Klub treba unaprijedit kroz pozitivne strane demokratičnosti, uključivosti i kontrole, a ne da ga se i gurne u provaliju ako treba, samo da bi se dokazalo da neki sociološki eksperiment funkcionira.

    Može se klub voljet i bez sociosa nekakve Barcelone ili Benfice, ne počinje se navijat za neki klub u 35. godini života niti čovjeku treba pravo glasa da razvije navijačku pripadnost klubu. Nijedan model po kojem raznorazni Mamići legitimno preuzimaju upravljanje klubom ne valja, pa makar to bilo na papiru najidealnije moguće rješenje.

    Imamo u gradu socios na malo većoj razini, pa već 20 godina gledamo onu kreaturu. Model upravljanja Dinamom bi trebao bit nadogradnja pozitivnih strana i skrivanje loših, a ne svrha sam sebi.
  • Tradicija bunta
    5.5k


    I uz takav način biranja postoji nemali prostor za zloupotrebu. Ljudima je lako manipulirat čak i kad se radi o stvarima koje se direktno tiču njihove egzistencije, kamoli oko stvari koje su za velik dio od tih desetak tisuća članova čista apstrakcija.

    Jel pametno skočit iz mentalnog sklopa "krao je, ali je i nama dao" u direktnu demokraciju praktički preko noći? Ti ovdje pišeš da je realno da i kroz izbore nekakvi mamići dobiju u ruke legitimitet upravljanja klubom i sad bi takav model trebao bit najmanje loš? Naravno da je loš, svaki princip biranja koji dovodi do takve havarije je loš.
  • Tradicija bunta
    5.5k
    Ljudi često spominju statut FD kao vodilju, a ja mislim da je statut loš i da ga hitno treba mijenjat. Vjerujem i da ljudi koji vode klub sada vide da je loš i da bi ga trebalo mijenjat. O nekim tehničkim stvarima neću, nego samo o činjenici da je na izbornoj skupštini od 2 i pol tisuće članova došlo glasat njih 91. Devedeset i jedan.

    Prostora za zloupotrebu kolko hoćeš, sreća pa klub ne vrti ozbiljan novac i što je previše ovisan o članstvu pa nikome za sad ni ne pada na pamet da buši i kombinira.
  • Cosey
    435
    Kad pročitam neke komentare ovdje, ispada da je Mamić bio u pravu..."neka nam njega da klub ne bi preuzeo Pripuz ili neka druga mafija".xavier

    Ovo je dosta bitno (da ne bi bilo imputiranja); ako kažem/mo da može gore od Mamića, a ljestvicu su postavili jebeno visoko, to ne znači da stvarno ne može odnosno da ga se brani.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.