• Sljeme
    2.4k
    znaci ministarstvo nije ukinulo pomoćnike?Dudu9

    Ne, nije. Nemaš pojma o čemu pričaš, pomoćnici u nastavi najnormalnije rade dan danas, osobno ih poznam nekoliko. Smanjen je jedino broj u nekim posebnim razredima ali nitko ih nije ukidao.

    Kaj se tiče ovog problema koji je objavljen u članku jasno piše da je Grad Zagreb vrlo kasno školama dao nalog da pošalju zahtjeve za taj poseban razredni odjel Ministarstvu, nakon toga piše da u petak, tri dana prije početka nastave, održan je sastanak u Ministarstvu gdje je rečeno da će ipak ispuniti sve zahtjeve roditelja, a sada je na Gradu da se nađu prostori i zaposle rehabilitatori. Sad je situacija u školama takva da su na nastavu došla djece s teškoćama u pelenama koja nisu jadna sposobna za redovnu nastavu jer prostori za njih nisu osigurani, a osigurat ih mora Grad. Roditelji zato najavljuju prosvjed ispred Gradskog ureda za obrazovanje.
  • Dudu9
    812
    To da grad može napraviti puno naravno i trebaju, ima grad svojih sranja puno di su sjebali a guraju te pederske udruge i povezane udruge sa svojim političkim strankama to su govnarski potezi i to bi trebalo mijenjati, a kod tih pomoćnika zajebala je država jedno obećala drugo napravila kod toga je krivnja drzave to sto sad grad moze preuzeti je drugo riješenje
  • mali M
    5k
    odgovorio ti je gore Sljeme.. Nemam više namjeru ići u daljnju raspravu oko ovoga.. Po meni netreba tražiti krivice dalje od grada ako grad ima sredstava i mogućnosti da to riješi. Briga me što se događa u Pušćoj Bistri nego me briga za našu zagrebačku djecu. Pa kakav je Bulj pacjent pa jako zorno prikazuje da može grad funkcionirati i mimo državnih uhljebničko lopovskih direktiva...
  • Mali Zeus
    12.5k
    Pa kakav je Bulj pacjent pa jako zorno prikazuje da može grad funkcionirati i mimo državnih uhljebničko lopovskih direktiva...mali M

    Na koji način?
  • Maksim Maksimirski
    5.3k
    odi na Twitter na profil https://x.com/NikitaStoja
    Redovito objavljuje i još objašnjava veze s možemo
    :ok:
    Brusa

    Koliko ja vidim ovdje ima dosta kriminalnih radnji u stilu ''dat ću bratu 100 000 eura gradskog novca za intelektualne usluge, prijatelju ću dati 50 000 eura jer ima udrugu za sjedenje na guzici i gledanje u nebo a tetki ću dati 20 000 eura jer se bori za očuvanje tratinčica na Medvednici...''

    Meni je bilo čudno što na svakon internetskom javnom mjestu postoje ljudi koji kao opareni skaču na svaku kritiku gradske vlasti. Bilo mi je čudno kako netko može biti toliko emocionalno vezan za par soroševih bezveznjaka duginih boja i grupicu agresivnih feministkinja koje kao da su izašle iz onih smiješnih SJW videića sa Youtubea. Ali sada mi je jasnije otkud branitelji Možemaša koji kao zapeti skaču da brane ove soy boyse, oni to očito čine jer jednostavno imaju financijski interes. Možda ne primaju ogromne svote ali dobiju par tisuća eurića godišnje za ''intelektualne usluge'' i onda okolo brane Možemaše za koje se sve više ispostavlja da nisu samo nesposobni nego su čini se i krimosi par exellence.
  • Maki85
    50
    Svi ovi koji dobivaju dio vraćaju kroz donacije stranci, redovite i za kampanje, onda se još hvale da imaju puno malih donacija od ljudi. Ne možeš im ništa jer je sve po zakonu, kradu puno efikasnije od Bandića i paze na svaki detalj.
    Ne znam kako ljudi mogu glasati za to, budiš se svako jutro i ideš krampat za svoj krvavi kruh dok netko dobije desetke, neki i stotine tisuća eura od tvog poreza doslovno za zajebanciju.
  • db-izbjeglica
    15.3k


    Hahaha tek sad ovo vidim :lol:

    Al pazite naziv radnog mjesta:

    Viši stručni suradnik za programe :lol:

    Da trebam izmisliti nepotrebno radno mjesto i za to imam 3 minute vremena, vjerojatno bi ga tako nazvao.

    Što radiš? Ma ja ti radim na PROGRAMIMA :rofl:
  • NORTE
    11.4k
    Megaskandalčina u OŠ u Zagrebu.
    Uzrok svemu je nasilni klinac od 9 godina.

    Definitivno smo država slučaj, pazite ovo:
    Riječi odvjetnice: "zakon koji je trenutačno na snazi ne omogućava rješavanje ovakvog problema i ove situacije"


    "nasilje je intenzivno trajalo od studenog. Radilo se tu o šakama u potiljak i guranju učenika.

    "Odgurnut je i učenik koji je udario glavom o stol i zadobio podljev ispod oka. Psihičko maltretiranje svodi se na najgore moguće uvrede poput 'lešinarko', 'kravo debela', 'začepi gubičetinu', 'kurvo'...

    Što se tiče seksualnog zlostavljanja, treba reći da dječak ne razlikuje vršnjake od vršnjakinja, to nasilje se vrši nad svima tako što ih pritisne uz zid i imitira seksualni čin te uzvikuje ‘one minute sex‘, guranje prstiju djevojčicama i dječacima oko genitalija, diranje svog spolovila pa zatim diranje djevojčica po licu... Dječak je mjaukao, lajao, bacao se po podu i nikad nije pokazivao žaljenje za tim što radi"
  • Jaro
    7.3k
    rjesenje je vrh, ostali se pokupili u druge skole, a ovaj dobio premjestaj, sad kad uleti opet nekome tko je pobjegao od njega. Ali i u toj novoj skoli ce biti odusevljeni pa ce bjezat dalje...

    Jbg, u SFRJ su zaprijetili prebacivanjem u specijalnu skoli i odmah su se izljecili ADHD i ostali alibi poremecaji za nesposobne roditelje. Al jbg segregacoja, inkluzija i ostale moderne izmisljotone dovode do toga da 1 debil maltra ostale...
  • serbus
    4.1k


    U moje doba jedan poziv doma je bio dovoljan da se ponašanje popravi drugi dan. Danas pedagog, psiholog, stručnjak ovaj, onaj a klinci sve nastraniji... Čudi me da ga ostali klinci iz razreda nisu nabili pa nije taj mali KingKong...
  • db-izbjeglica
    15.3k
    Čudi me da ga ostali klinci iz razreda nisu nabili pa nije taj mali KingKong...serbus

    Ja bi se začudio da je bilo tako!
    Društvo proizvodi mekušce, roditelji to potiču, ne znam zašto, tko želi da mu dijete bude beskičmenjak?

    Tragikomično je da njih 15 ili koliko već bježi od njega jednoga.
  • NORTE
    11.4k
    Tragikomično je da njih 15 ili koliko već bježi od njega jednoga.db-izbjeglica

    Jedino tragikomično je da cijeli pedagoški sustav nije s hdz-om svih ovih godina i nakon svih ovakvih afera donio zakon koji bi takve odmah eliminirao iz obrazovnog sustava za normalne.

    Čuj to da bi djeca od 9 godina trebala riješavati problem huligančine.

    U kakvoj državi živimo najbolje govori današnja izjava ministra:
    “Rješenje ispisa djece nije nešto što treba pozdravljati, bilo bi bolje da se to rješavalo tijekom vremena i nadam se da bi se našao odgovor”
  • NitkoBitan
    17k
    Čuj to da bi djeca od 9 godina trebala riješavati problem huligančine.NORTE

    Ne bi djeca, ali bi trebali njihovi roditelji. Da se od tih 10-15 oceva nije nasao jedan koji ce "popricat" sa roditeljima tog djeteta a i sa samim klincem...
  • Dino
    2.6k
    A sranje je kaj za to lako dobijes cuzu. Poznanik je odrzal lekciju klincu koji mu je maltretirao sina i na kraju se jedva izvukao s nekakvom novcanom kaznom i prekrsajem. Roditelja vec da, al problem je kaj su roditelji problematicne djece vjeojatno svjesni problema, samo kaj ga ili ne mogu rijesit ili ih nije briga.
  • jedan u nizu
    8.2k
    Da se od tih 10-15 oceva nije nasao jedan koji ce "popricat" sa roditeljima tog djeteta a i sa samim klincem...NitkoBitan

    Za ovaj skucaj se zna vec duze vrijeme. Vise mjeseci, a usudio bih se reci i godinu dana. Vec sam vidao neke priloge o tome.
    Siguran sam da su roditlji iscprili sve druge opcije i da su bili na gomilu razgovora sa ljudima iz skole, kao i sa roditeljima problematicnog ucenika.
    Kao sto je Dino rekao, ti roditelji uglavnom negiraju problem ili ih nije briga.
    A pozivati na nasilje ili neko drugo rijesenje nije bas opcija.

    Ja sam se zacudio kada sam saznao da su to djeca od 9 godina. Kada cujes o tome mislis da je netko tko ima 12-13 godina, pa je vec mali delikvent, ali ovo su bas djeca jbt.
    Dijete od 9 godina nauci fraze poput 'one minute sex' i gura prste prema genitalijama svima naokolo, ima neki dublji problem. Sumnjam da je to nauceno od roditelja, vec cijele internet kulture i pristupacnosti svemu zlome sto postoji online, a tu su dakako roditelji problem jer ne obracaju nikakvu na pozornost sto im dijete radi i kako to utjece na njegovo ponasanje.

    Kao sto su vec pisali, u nase vrijeme se to rijesilo izmedu klinaca. Problematicni bi dobio batina od nekoga i vjerovatno bi prestao ili barem smanjio s time. Posto je takav kakav je, nekako mislim da nije dio neke 'ekipe' tj da nema neke prijatelje. A kada naraste i ostane takav, sigurno ce naletiti na vrsnjake na kojima to nece moci raditi.

    Takvih problematicnih klinaca je bilo i u nase vrijeme, samo je pristup rijesavanju problema bio drugaciji, pa slucajevi nisu bili ovako ekstremni, dugotrajni ili zavrsavali po medijima.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.