• Mali Zeus
    12.1k
    A isti vrag kad ne može ostvariti ozbiljan rezultat niti na jednim izborima. Luta sa stavovima i ne može ju podržat niti desno niti lijevo biračko tijelo, marginalna političarka koja se ističe samo zato jer voli puno laprdati.Tundra

    A ne bih se baš složio. Bumo vidli. Ako uđe u drugi krug predsjedničkih sve je moguće.
  • Bosskovitz
    11.5k
    Jedino će joj falit ili lova, ili podrška nekih stranakaMaki85

    Jedino će joj faliti skoro sve što joj treba za kampanju :D

    Slobodno uključi i nju u listu ovih koji se kandidiraju za gradonačelnika znajući da nemaju šanse, ali nadajući se da će na krilima toga upasti u skupštinu i biti jezičac na vagi.

    HDZ će sigurno htjeti Zagreb imati pod sobom i uvijek mogu izvući iz rukava nekog nezavisnog, a bliskog stranci poput Primorca.Captain America

    Primorac je žrtveno janje. To je svima koji aktivno prate političke trendove jasno. HDZ-u je za predsjedničke izbore trebao netko dovoljno poznat da nije anonimus pa da bude preočito kako računaju na poraz, a opet dovoljno naivan da pristane biti kandidat koji gotovo da nema nikakve šanse pobijediti. Tako da se tu slažem s tobom, HDZ može opet iskopati nekog takvog i za lokalne izbore, ali takvi ne dobivaju izbore.

    Ne smatram Primorca kvalitetnim političarem, ali bi pobijedio na lokalnim izborima Tomaševića bez većih problema.Captain America

    Ne bi imao šanse protiv njega. Jedini tko bi mogao pobijediti Tomaševića je tip s centra ili desnog centra - dovoljno desno da desnica glasa za njega u drugom krugu, dovoljno umjeren da se svidi umjerenim biračima i ne otjera lijevi centar koji manje voli Tomaševića. I još mora biti politički profiliran, ne netko tko sad nema nikakve veze s politikom. Takav kandidat ne postoji. Donekle je to Marić, ali osim ako se nešto nije drastično promijenilo u njegovom životu, on u to sigurno neće ići.



    Nit se reklo da se ne smije željeti smjena, nit ćeš ti glasati za lijeve, nit je ovo najnesposobnija vlast, nit ima ikakvih naznaka da bi mogla postati najkorumpiranija... baš nepotreban komentar jer jasno nam je svima da ti Tomaševića mrziš kao samog vraga, ali ne moraš baš svaki put ispucati cijelu tiradu svojih osobnih dojmova popraćenu uvredama za ogroman broj građana ovog grada samo zato kaj razmišljaju drugačije od tebe.

    U redu je da se ljudi politički ne slažu, ali ajmo se suzdržati od vrijeđanja i tendenciozne patetike.
  • mali M
    5k
    Nit se reklo da se ne smije željeti smjenaBosskovitz

    tako je, nije se reklo nego se malo ismijalo ljude koji ne navlače vodu na mlin vladajućima. Nemaš ti pojma o meni nego samo lupaš meni kontru. Kad me već povlačiš za jezik. Glasao bi ja za lijeve bez problema (i nebi bilo prvi puta), jer meni na apsolutno svim izborima u životu jedino mjerilo bude kompetencija i kolko je moguće moralno ispravna osoba. JEDINO to! Ako se ispostavi da ima i iste svjetonazorske poglede, to je samo velik plus. Samo ti mene pokušavaj ugurati u svoje male ladičice ali nemožeš biti više u krivu pa da se i trudiš. Onaj tko tvrdi da su trenutno vladajući kompententni i sposobni, i da su to pokazali u zadnjih 3 i pol godine, ne želi dobro svojim sugrađanima.. Apsolutno ne mrzim Tomaševića nego ne podonsim njegovu nesposobnost. Teško ćeš ti shvatiti da ja ne osuđujem čovjeka nego njegova djela. Tebi je to isto pa zato nemožeš razumjeti. Zapravo me nije briga za politiku, briga me za ljude. Za mene i za ljude oko mene i za ljude koji će ovdje živjeti nakon mene..
  • db-izbjeglica
    15.1k
    HDZ će sigurno htjeti Zagreb imati pod sobom i uvijek mogu izvući iz rukava nekog nezavisnog, a bliskog stranci poput Primorca. Ne smatram Primorca kvalitetnim političarem, ali bi pobijedio na lokalnim izborima Tomaševića bez većih problema.

    Zdravko Marić ostaje kandidat iz snova za gradonačelnika Zagreba.
    Captain America

    HDZ, odnosno vodstvo HDZ-a, ne želi vlast u zagrebu, jednostavno ne želi gradonačelnika zagreba iz svojih redova.

    Takva pozicija je golema prijetnja trenutnom vodstvu stranke i nitko ne želi hraniti opciju koja će ti vrlo vjerojatno prvom prilikom postati prijetnja za preuzimanje stranke, a samim time i gubitak vlasti na nacionalnoj razini.

    Nitko od njih nije glup da kopa jamu ispod sebe.

    Možemosi su hrpa budala, sve beta do bete, kao nelakva "osveta idiota uživo"... ali nisam najoptimističniji po pitanju njihovog odlaska s vlasti. Glavni igrači imaju stav "ne bi se štel mešat". SDP je zauzet unutarnjim preslagivanjima i borbama, desne opcije u zagrebu ionako nemaju pretjerane šanse, tko treći?

    Ja ću glasati za bilo koga (DOSLOVNO), samo ne za njih, ali ponavljam... nisam optimist!
  • Captain America
    17.5k
    Takva pozicija je golema prijetnja trenutnom vodstvu stranke i nitko ne želi hraniti opciju koja će ti vrlo vjerojatno prvom prilikom postati prijetnja za preuzimanje stranke, a samim time i gubitak vlasti na nacionalnoj razini.db-izbjeglica

    Ali su i projekti u kojima se vrti najveća lova na razini države, a znamo da HDZ voli lovu daleko više od Hrvatske.

    Možemosi su hrpa budala, sve beta do bete, kao nelakva "osveta idiota uživo"... ali nisam najoptimističniji po pitanju njihovog odlaska s vlasti. Glavni igrači imaju stav "ne bi se štel mešat". SDP je zauzet unutarnjim preslagivanjima i borbama, desne opcije u zagrebu ionako nemaju pretjerane šanse, tko treći?db-izbjeglica

    Vidit ćemo ko će bit u pravu. Na zadnjim predsjedničkim izborima smo također imali karikaturu na vlasti kakvu imamo sad u gradu za koju se mislilo da će uzeti novi mandat s lakoćom zbog manjka konkurencije pa je bio dovoljan do tad većini antipatični Milanović da ju skine s vlasti.
  • Bosskovitz
    11.5k
    pa je bio dovoljan do tad većini antipatični Milanović da ju skine s vlasti.Captain America

    Milanović je tada imao mesijansku ulogu za ogroman dio hrvatskih građana koji su primarno protiv HDZ-a. U moru nekarizmatičnih i, iskreno, dosta jadnih lidera stranaka od centra na lijevo, on je ujedinio gotovo sve birače do mjere da su za njega glasovali mnogi koji se s njim nisu slagali ni približno dovoljno da bi inače glasovali za njega, ali tada jesu.

    Slično se Tomaševiću dogodilo na izborima u Zagrebu - nisu zagrepčani preko noći postali većinom ljeviji od SDP-a i užasno zeleno osvješteni, u moru beskarakternih likova, on se istaknuo kao netko tko zaista ima šanse srušiti Bandića da bi ovaj umro, a kasnije više nitko nije mogao uhvatiti dio kolača.

    Ja bih se danas kladio na to da Tomašević ostaje, ali Možemo osvaja osjetno manje mjesta u Gradskoj skupštini i možda čak gubi mogućnost stvaranja većine, a sigurno gubi moć kakvu je imalo u ovom mandatu.
  • Captain America
    17.5k
    Milanović je tada imao mesijansku ulogu za ogroman dio hrvatskih građana koji su primarno protiv HDZ-a. U moru nekarizmatičnih i, iskreno, dosta jadnih lidera stranaka od centra na lijevo, on je ujedinio gotovo sve birače do mjere da su za njega glasovali mnogi koji se s njim nisu slagali ni približno dovoljno da bi inače glasovali za njega, ali tada jesu.Bosskovitz

    Pitanje je što bi bilo da Škoro nije upao unutra i pokupio dobar dio desnih glasova na koje je KGK računala. Predizborna anketa je u rujnu 2019. davala Zokiju 25% potpore.

    Ja bih se danas kladio na to da Tomašević ostaje, ali Možemo osvaja osjetno manje mjesta u Gradskoj skupštini i možda čak gubi mogućnost stvaranja većine, a sigurno gubi moć kakvu je imalo u ovom mandatu.Bosskovitz

    Tomašević je pokupio glasove na valu euforije koju su generirali prvenstveno mediji. Stvorena je slika čovjeka koji se cijelo desetljeće pripremao za ulogu gradonačelnika. Mediji su prodali priču kako će nam grad voditi student Cambridgea, iako je dotični odletio s Pravnog fakulteta u Zagrebu nakon godinu dana. Za prave studente s Cambridgea se bore najjače firme i institucije, a ovome su jedini poslovi bili ležanje na cesti i vođenje udruge za političku ekologiju.

    Jedino pitanje koje će si neutralni glasači (kojih je najviše) postaviti je koliko je nama život postao kvalitetniji u ove 3 godine. Problem smeća (za koje bi isprika za gradonačelnika trebala biti najstručnija) nije ni izbliza rješen. Sve o njegovoj stručnosti govori činjenica da je bio rezolutno protiv spalionice otpada pa je ipak pristao na gradnju iste. Promet nam je i dalje u groznom stanju. Jarunski most se više i ne spominje. Parkinga kronično nedostaje i opet je aktualizirao 10 godina star Bandićev projekt garaže kod Pete. Danas najavljuje da ćemo plaćati sva parking mjesta u gradu. Javni prijevoz je još gori nego u vrijeme Bandića. Grad je zmazan i smrdi. Divljač se kreće gradom kao da je u pitanju šuma. Imamo daleko najviši porez u državi. Moji kolege iz npr. Osijeka dobiju skoro 100 eura višu plaću u odnosu na mene u Zagrebu. Naši dragi socijalno osviješteni gradonačelnik uz najskuplji život je odlučio oderati sugrađane i s najvišom stopom poreza u državi. Problemi s mjestima u vrtićima su i dalje prisutni, a naš susjedni grad Velika Gorica je osigurala besplatni vrtić za svu djecu. Dostupnost stanova za mlade je i dalje gorući problem. Senf je pričao o gradnji socijalnih stanova, ali nikakve konkretne korake nije poduzeo. Meni su Zajecove riječi oko gradnje stadiona zabrinjavajuće.

    Tomašević jedino što zna reći je: "Bandić nam je ostavio nered." s tugaljivim glasom. Povuci usporedbu s ljudima koji su sad u Dinamu. Jesi li ijednom čuo vapaje preko medija novih članova uprave i predsjedništva da je ostao kaos u klubu te da oni tu ne mogu ništa poduzeti, iako se ovdje svašta moglo pročitati? To će mu neutralni glasači zapamtiti kako su zapamtili aktivistici koja je preuzela Rim i odletila odmah na idućim izborima.
  • Nino Bule
    13.3k
    Po meni se vec trebo isprofilirat kandidat ako mislis dobit izbore u zg, jedino se petek svugdje gura al njemu dajem male sanse, jedina druga opcija je izvuc neko jako ime iz šešira, sdp to ne moze, hdz isto sumnjam da ce potrosit jako ime na zagreb, opcenito kod nas nema ozbiljne stranke (neovisno o svjetonazoru) koja ima jake podruznice, ljude koje profilira i priprema za izbore nego je sve stihija.
  • puxigadjurdja
    1.6k

    Zdravko Marić bi, znam ponavljam se, bio jackpot za HDZ kad bi ga uspjeli nagovorit kao nestranačkog kandidata. Takvu personu želim na mjesto gradonačelnika odnosno nekoga koga bi sutra bez razmišljanja zaposlio da mi vodi firmu.
  • ZgDLions
    393
    Kad vidim da je Ledo partijski novinar vodio godinama zg, a zamijenio ga ulični performer i onda se priča o kandidatima, pa tu na zoni bi našli deset boljih od zadnja dva.
    Slučajnim odabirom bi našli boljeg, tako da imamo vremena do izbora nekog prepoznati.
    Jedino ako Tomica poludi i do izbora napravi neka čudesa bi bilo dilema, ali nije baš najbolji koeficijent na kladionici da će se stvari odjednom početi drastično popravljati.
  • Nino Bule
    13.3k
    Slučajnim odabirom bi našli boljeg, tako da imamo vremena do izbora nekog prepoznati.ZgDLions

    Imamo mi ovdje, al bitni su biraci grada zagreba, ako se ne isprofilira netko ko ozbiljan protukandidat tomicini glasaci ce izac odradit svoje a ostalo stihija i eto ti ga opet gradonacelnik. Naravno da ima i vise nego dovoljno vremena za dobru kampanju i kandidata al poucen iskustvom s nasim strankama ne ocekujem nista i mislim da tomasevic ulazi ko blagi favorit
  • ZgDLions
    393

    Pa ona, Nina Skočak ih je skoro razbucala, samo neko novi i ima moj glas.
    Još da je iz Dinama.
    :heart:
  • Bosskovitz
    11.5k


    Neću ulaziti u raspravu ni ispravljati ono što si pogrešno napisao ili s čim se ne slažem, otići ćemo u krivom pravcu.

    Slažem se, doduše, da ga je par medija dosta poguralo, no to je nešto što je relativno često u Hrvatskoj: nove, mahom moralno čiste (jer još nisu bile na vlasti pa nisu imale priliku ni zaprljati se) političke opcije kod nas su redovito dobivale poguranac od medija zato što narod voli mesijanske likove, prinčeve i princeze na bijelim konjima, te super sposobne i genijalne ljude koji se tobože nisu htjeli petljati s prljavim političarima ali je kap prelila čašu i ipak su odlučili ući u ring da bi nas spasili. Tako se guralo i Most na prvim izborima, guralo se Možemo, guralo se Centar, uzdizalo se u nebesa Zurovca, Hrebaka, Zoričića... ljudi to vole. I ne bi to bilo loše kada se tako ne bi podgrijavao mit o tome da politika nije umijeće mogućega nego my way or the highway pa umjesto da mediji potiču razvijanje zdravog demokratskog društva u kojem stranke surađuju, oni potenciraju priču da je koaliranje i suradnja s drugima kako bi ostvario svoje ciljeve izdaja birača.

    I tu ne govorim o žetončićima, ljudima koji su se doslovno odrekli svega za što su stajali radi osobne koristi - što bi Srbi rekli prodali veru za večeru - nego o tome da su svi uzdizali Most i onda ih satrali kad su ušli u koaliciju s HDZ-om, hvalili su Hrebaka pa ga iznazivali žetonom iako je čovjek izašao na izbore s HDZ-om i slično. A povijest nas uči da svi oni koji su stubokom bili isključivi i govorili da će biti po njihovom ili nikako (što nije politika, nego aktivizam) - poput Centra ili Fokusa - mrtvi su ili odumiru stagnirajući.

    Opet sam se malo preraspisao, ali nama baš kronično nedostaje demokratske kulture - ne samo zato kaj smo mlada demokracija, nego zato kaj ni mediji ni političari nikada nisu radili na tome da se ona razvije jer su shvatili da i jednima i drugima više odgovara ovako.

    Po meni se vec trebo isprofilirat kandidat ako mislis dobit izbore u zgNino Bule

    Upravo to. Do izbora je tek nešto više od pola godine, ozbiljnog protukandidata nema, a nema više ni vremena da se izgradi. Može uletjeti samo netko od postojećih političara ili kvazi-političara, ali tu puno potencijala za otići do kraja ne postoji.
  • ZgDLions
    393

    Pa političari moraju prvi uspostaviti neku tablicu vrijednosti.
    Nemre onaj Dabro biti ministar (ne samo on), to je zbilja uvreda svima, nije da Plenki misli da je on nebrušeni dijamant pa mu samo treba dati šansu, i on vidi valjda bolje od nas njegov potencijal.
    Dok te rošade prolaze u najmanju ruku je glupo, dajte nekog iz stranke sposobnijeg jer ovako zbilja nema smisla.
    Doktorati Vice i Banožića je glupo komentirati, nešto je za Benčićku pisalo da je studirala sto godina, Drele, Urša, onaj vjeroučitelj iz Mosta… i onda bi mi kao trebali biti demokratični i razumni, a takvi su nam nametnuti.
    Još mi i super plovimo koja nam ekipa vesla.
    Matematički je nemoguće da u zg nema pametnijih i sposobnijih od ove Možemo sekte.
    Na primjeru Dinama se vidi da se može promjenama i u kratkom roku puno napraviti.
    Sigurno nije bajno bilo nakon Mamića, mumije i Perasice pa se ne mantra stalno o kosturima iz ormara.
  • Bosskovitz
    11.5k


    A gledaj, nisu ni Dabro ni Banožić pali s neba - mi smo ih izabrali. Hocemo li ih kazniti na sljedecim izborima? Na ni jednim proslima nismo.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.