• Dalibor
    10
    Hodza iz Rijeke otpada
  • Hrc-Vg
    346
    Rijeka meni i ovakva bolja od Hajduka, još da dopeljaju trenera…
  • Omake
    2.5k
    I meni je Rijeka bolja i mislim da je glavni konkurent. Hajduk je svaki dan sve bliže unutranjem kaosu
  • Dalibor
    10
    Mislim da Hajduku ozbiljno prijeti bankrot. Treba im za proracun 30mil E, a nisu prodali skoro nikoga. Odkuda ce oni to namaknuti, ja ne znam.
  • Paggini
    19.6k
    Odkuda ce oni to namaknuti, ja ne znam.Dalibor

    rH2JdWB.jpeg

    Daćeš mi dugi žuti Camel i 10 milijuna eura za popunjavanje proračuna
  • Simpatizer
    270
    Mislim da Hajduku ozbiljno prijeti bankrot.Dalibor

    To sam i ja mislio od onog trenutka kad nisu ušli u Europu niti prodali ikoga ali eto, uvijek odnekud pronađu novac i idu dalje tako je i sad nažalost
  • Dalibor
    10

    Idu, ali nisu ni blizu osigurali sredstva za predstojece razdoblje, a vuce im se i dugovanje od prije. Bit ce zanimljivo vidjeti kako ce rjesavati obaveze u narednih 6 mj
  • Jurki
    11.6k
    Daćeš mi dugi žuti Camel i 10 milijuna eura za popunjavanje proračunaPaggini

    Ma koji Camel.. stoša je zakon.

    Kak god bilo da bilo, nitko nije tolko lud trpati pare u vrecu bez dna. Tak nebu ni Tommy, Babo ili neko treci.
    Isto tak mislim da je sve to na dug, nikako geschenk.
    Taman da iza njih stoji Amerika, nemru se zaduzivati do u nedogled.

    Da Dinamo posluje na taj i takav nacin, bil bi jako zabrinut za klubsku buducnost, bez obzira na ove "velikodusne sponzore".

    Vidjeli smo da su mnogi "bogati" klubovi iz Španjolske (Deportivo, Malaga), Engleske (Leeds), Škotske (Rangers), Italije (Parma) pa i mnogih drugih bankrotirali bas zbog takvog poslovanja.
  • Neron53
    589
    Brijem da ekipa koja to daje , za uzvrat im se posudbe pretvaraju u dionice
  • Simpatizer
    270
    https://sportske.jutarnji.hr/sn/nogomet/transferi/hajduk-preoteo-dinamu-talentiranog-napadaca-stroj-za-golove-nastavit-ce-se-razvijati-pokraj-splita-15500171

    Mladi Martin Tuksar zabio je prošle sezone u pionirskom uzrastu 39 golova u 16 nastupa, a to nikako nije prošlo nezamijećeno. Primijetili su to i stranci koji su na društvenim mrežama objavili taj podatak, a primijetili su i oni od kojih se to očekuje da prvi vide - Dinamo i Hajduk.

    Već u selekcijskom procesu primijetili su 15-godišnjeg Martina skauti Dinama, no ovog puta Hajduk je bio brži. Napadača rođenog 2009. godine doveli su u Dalmaciju, a namijenili su mu i sredinu u kojoj bi se trebao razvijati.

    Tako su stasitog centarfora, 1.90 metara visokog ‘parkirali‘ u Solin gdje će igrati prvu hrvatsku ligu kadeta, a uz to biti bliže oku Hajduku koji će pratiti njegov razvoj. Po prvim komentarima mogao bi se razviti u zanimljivog napadača.
  • Efes Pilsen
    8.3k
    Klinjo visok 1.90, pa stvarno cudno otkud mu toliko golova .. Mali dominira kao Afrikanci u mladim uzrastima, a Hajduk mu ni stipendijski ne moze ponudit pa ga "parkira u Solin"
  • rioda
    4.8k
    Ma smiješno, bitno da se piše... Dečko je zabijao na smiješnoj razini i protiv smiješne konkurencije, recimo u utakmici gdje su pobijedili 13:0 je zabio 10 golova. Još jedan koji dominira jer se fizički razbio brže od vršnjaka. Neće dominirati ni u Solinu
  • Peškaman
    4.2k
    Spominjalo se već par puta po forumima da Tommy,tj. vlasnik Mamić želi 'preuzeti' Hajduk,a koliko im daje novaca posljednjih godina,vrlo lako moguće.
  • Klenx
    5.6k
    Brijem da ekipa koja to daje , za uzvrat im se posudbe pretvaraju u dioniceNeron53

    Gotovo sam siguran u neki ovakav ishod događaja u budućnosti.
    Hajduk je prošlu godinu završio sa minusom od 11,8 milijuna eura. Oni to pravdaju na način da je to blizu nule kada se proknjiži transfer Vuškovića (iako ni blizu jer im Zahavi sigurno nije odradio taj transfer za džabe nego sa bar 20% provizije, ali ajde nek im bude).
    Međutim oni su u 2023.prodali još Mlakara, Grgića i Dolčeka za jedno 4 milijuna eura iz čega nije teško zaključiti da im godišnje s ovim budžetom treba 15ak milijuna eura iz kombinacije Europa + transferi kako bi bili na nuli.

    U 2024.godini će sigurno uprihodovati više na polju ulaznica (ponajviše zbog cijena godišnjih), sponzora i dresova (Perišić, Rakitić) što će s druge strane pojesti Brekalo, Gattuso, Kleinhesler i ostale skupe investicije.
    Znači da im opet transferi + Europa moraju pokriti bar 11-12, ako ne i više milijuna eura. Na tom polju nisu prihodovali skoro ništa od Europe, i skoro ništa od transfera (samo Sahiti).
    Ne treba biti vrsni matematičar niti ekonomist da bi se zaključilo kako će i 2024.godinu završiti s 10ak milijuna eura minusa.

    Tu dolazimo do srži moje teze s početka posta. Koliko god svi ti imućni poduzetnici imaju novaca, niti jedan od njih nije toliko lud da iz dobre volje ukucava puste milijune eura u rupu bez dna. Neki sponzorski Rakitić, malo povećani sponzorski ugovor i slično okej, ali toliko bogati fanatik voljan iz svoje ljubavi i dobre volje krpati rupetine u budžetu jednostavno ne postoji.

    Godine rezultatskih neuspjeha i sramoćenja kao posljedicu imaju sve veće i veće prozivanje uloge Našeg Hajduka u svemu tome. Ta udruga i njeno djelovanje je sigurno osinje gnijezdo svima uključenima u djelovanje Hajduka. Ako se ne varam prije nekog vremena Tommy je htio preuzeti Hajduk pa mu se na svakakve načine objasnilo da to ne radi.
    Skroz mi realno djeluje scenarij gdje u budućnosti Hajduk ide u financijski kolaps, te nakon toga dolazi Tommy i kaže “posudio sam Hajduku 5-10-100-XXX milijuna eura, pružam priliku ostalim vlasnicima (NH kao jedan od njih) da mi vrate moje pozajmice, a ukoliko to nije moguće neka se dug Hajduka prema meni pretvori u paket dionica” te na taj način postane vlasnik Hajduka.
  • badjibadara
    3.1k
    Spominjalo se već par puta po forumima da Tommy,tj. vlasnik Mamić želi 'preuzeti' Hajduk,a koliko im daje novaca posljednjih godina,vrlo lako mogućePeškaman

    NAŠ HAJDUK – REDOVNA GODIŠNJA SKUPŠTINA
    6. Tommy - ugovor
    ZABRANA STJECANJA VEĆINSKOG PAKETA DIONICA
    ✓ Tommy se obvezuje da neće, bilo osobno, bilo preko povezanih društava ili trećih
    osoba, steći udio u vlasništvu nad HNK Hajduk Split š.d.d. veći od 50%.
    ✓ Za slučaj da Tommy protivno odredbi stavka 1. ovog članka stekne veći udio u HNK
    Hajduk Split š.d.d. od dopuštenog, dužan je udruzi „Naš Hajduk“ prenijeti u vlasništvo
    odgovarajući dio dionica kojima je on vlasnik i koje će steći ubuduće.
    ✓ Tommy se također obvezuje da u slučaju dokapitalizacije u istoj može sudjelovati
    sukladno članku. 1 i st.1 ovog članka (do 50 posto).
    PRAVO PRVOKUPA I OBVEZATNE PRODAJE
    ✓ Tommy se obvezuje da će u slučaju prodaje/otuđenja dionica HNK Hajduk Split š.d.d.
    koje mu pripadaju, iste prvenstveno i isključivo ponuditi na otkup udruzi „Naš Hajduk“
    PRIJENOS UPRAVLJAČKIH PRAVA, ODNOSNO PRAVO KORIŠTENJA I RASPOLAGANJA
    DIONICAMA TOMMY-a
    ✓ Udruga „Naš Hajduk“ ovlaštena je od Tommy-ja u određenom razdoblju preuzeti
    upravljačka prava (Tommy-eva kvota u nadzornom odboru)
    ✓ Tommy-ju pripada ovlaštenje da u svako doba i prema vlastitoj procjeni prebaci svoja
    upravljačka prava na udrugu „Naš Hajduk''.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.