• Daliban
    1.6k
    Uh, hm, hmmm, ne bih Messija zvao stat padderom, to mi je malo previše. Imao je svojih manjkavosti, ali da je najbolji svih vremena - jest. Nije najveći, ali najbolji da.Paggini

    Apsolutno se slažemo za Neymara. Da nije dajver i da možda nije otišao u PSG (iako tu osobno ne vidim problem), bio bi baš totalna romantika. I ovako je ostavština nekih prošlih vremena, ali da je imao još tih nekoliko, više narativnih nego igračkih, elemenata, ne bi mu bilo ravnog.

    Slažem se dijelom i za Messija, ali mislim da je Ronalda i njega, kao i Barcu i Real, dosta odredilo to rivalstvo. Previše se toga podređivalo njihovoj statistici i mislim da su bili bolji igrači u svojim mladim danima kada su igrali neopterećeno takvim glupostima. Ronaldo iz Uniteda je šou, ali nakon prelaska u Madrid je promijenio cijeli stil igre samo da bude efikasniji strijelac. Messiju je za to teže prigovoriti jer je uvijek bio plemenitiji igrač, ali mislim da je i on previše forsirao učinak kako je vrijeme odmicalo. Zato mi je Neymar top, nikada se nije podredio takvim glupostima.
  • Paggini
    19.6k
    Da nije dajverDaliban

    Mislim da je ova mekanost primarno oblikvala cijeli narativ, pogotovo ako gledamo da nam nogometne narative kreiraju više manje englezi zbog jezika, koji se prenemažu s tom tvrdom igrom, a čak bih rekao da nije bio dajver koliko je bio flambojantan dok je padao.

    S obzirom da broj duela u kojima je bio, broj faula nad njim je bio proporcionalan. Drugo, problem je bio što je i bio teen idol, pa te frizurice, pa te gluposti, pa ovo pa ono, iste stvari koje su se pričale za Beckhama dok je igrao...

    Neka, treba proći period od 5 do 10 godina da ljudi shvate kakav je igrač Neymar bio.

    Što se Kikija tiče, nikad ga nisam gotivio jer je ko stroj na terenu bio, baš svaki korak mu je bio do ibera izvježban, što mi nije "magično", kao kod Dinha, Pirla, Zidanea, Maradone i sličnih genija. Svaka mu čast na tih kvintilijun golova, ali nije moj đir jbg.
  • Daliban
    1.6k
    Imamo slično viđenje nogometa kao igre općenito.

    Meni su Ronaldo i Messi na vrhuncu svog rivalstva prebacili previše na klonove iz one kultne reklame. Gol je rezultat, nogomet je ono što golovima prethodi i događa se između njih. Jedina iznimka tome su oni stari šmekerski egzekutori koji su golove znali izmišljati ni iz čega ili zabijali s klasom i finesom. Ronaldo i Messi su se podredili tome da budu vrh strijele, a volio bih da su bili više. Messiju se teže može prigovoriti, ali i za njega mi to vrijedi. Bili su mi hladni i drago mi je da okrećemo novu stranicu.
  • miro
    4.4k
    Ronaldinho iznad svih, mađioničar, a sve je osvojio
  • don
    5.5k
    mislim da vi malo puno miješate šta čini dobrog odnosno najboljeg igrača a šta igrača kojeg je bilo lijepo gledati.

    zato postoje kompletni igrači (Ronaldo, Messi) i dobri (španeri) u Neymarovom slučaju.
    Neymara kao igrača obožavam ali govoriti da je bolji igrač od spomenute dvojice gore, čisto jer ga je lijepo vizualno gledati je u najmanju ruku smiješno. Isto kao i za igrače koji su 20 godina vladali nogometom reći da su razvikane statt paddere. To se može sezonu, dvije, par... Ali to ponavljati u kontiniutetu su mogli samo njih dvojica i zato će vjerujem ostati do kraja ove igre na vrhu, neprikosnoveni. To je ujedno i razlog zašto malo tko Ronaldinha smatra najboljim ikad, upravo zato jer nije imao taj kontiniutet koji su imali Ronaldo i Messi, jednostavno je prekratko trajao.
  • Paggini
    19.6k
    Pa ne mislim da je Neymar bolji igrač od Kikija i od Messija, ali meni će uvijek biti draži
  • don
    5.5k
    Pa ne mislim da je Neymar bolji igrač od Kikija i od Messija, ali meni će uvijek biti dražiPaggini

    znam znam, referirao sam se na Dalibana koji je to rekao.
  • DrawTube
    4.7k
    ovaj video je gorio prije 12 godina

  • Eduardo
    19.9k
    Gol je rezultat, nogomet je ono što golovima prethodi i događa se između njihDaliban

    Upravo si na jedan lijep način opisao Messija, nogometnog virtuoza. Ono što je Messi radio na terenu to je magija uz dužno poštovanje ostalima.
  • Dzoni
    616
    Možda će sad njegov sinčić dobiti minute nakon moljakanja po portalima
  • xavier
    12k
    Teoretski može ga još uvijek trener zeznuti, ali ako se postavi za trenera, e onda mali ima zagarantirane minute. Ma zapravo nek mali bude trener i stavlja se točno gdje i kako želi.
  • Krizy
    43.1k
    :rofl:
    1641603c-107b-4e7f-b6f9-556936fc63dc.jpg
  • Big Daddy
    1.1k
    Tako je. Uvijek sam rekao da je Ronaldinho najveci svih vremena. Covjek je jednostavno s uzitkom igrao nogomet, igrao se s protivnicima, radio nevjerojatne stvari na terenu, jednostavno GOAT
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.