• AS86
    1
    Parcela koju je otkupio grad je veličine 865 m2, prema onome što se vidi sa slika iz članka to je katastarska čestica br. 776, k.o. Trešnjevka koja i je te kvadrature.
  • Geonosis3
    41


    tako je, 776 k.o. Trešnjevka.
    evo slike sa e-katastra. Nije mi jasno zašto bi grad otkupio ovu žuto označenu parcelu... :/
    Možda je to samo jedna u nizu parcela koje se otkupljuju.
    Crveno na slici je taj restoran koji se ruši.

    ekatastar-kranjca.png
  • NitkoBitan
    17k
    Nije mi jasno zašto bi grad otkupio ovu žuto označenu parcelu...Geonosis3

    Parking?

    Btw. gdje gledas te katastre i cestice, na kojoj stranici? Ako moze link...
  • Geonosis3
    41

    na E-katastru:
    https://oss.uredjenazemlja.hr/map
    samo meni na mobu to nikako ne radi dobro. moram na kompu
  • scooniepenn
    3.3k

    Ovo sto se vidi je nekadasnji restoran Zagrebacki bijeli i tu je jos koliko vidim neki dodatan objekt. Ovo sto se spominje da su isplatili vlasnike je mislim nesto drugo. Ovo sto je sad stavio kolega @Geonosis3 je ova druga parcela.
  • jedan u nizu
    8.2k
    To je zapadna tribina, ne istocna, a to najvjerovatnije je ta parcelaTresnjevkaZG

    ma nemoj zezat.
    Jos uvijek znam raspoznati strane svijeta. :sweat:

    naravno da mislim na istocnu tribinu koja nije na slici, a mislio sam da je parcela ona ispod te istocne tribine, gdje bi trebao biti onaj plato sa igralistima.

    Ovo sto se spominje da su isplatili vlasnike je mislim nesto drugo.scooniepenn

    kao sto sam gore odgovorio, mislio sam na ovaj dio iza istoka. Ali evo savili su broj cestice tamo izmedu zgrada koje su zapadno od stadiona pa mi to nema bas smisla.
    Ako je 9 vlasnika bilo na cestici vise vjerujem da je to ova livada iza istoka.
    Takoder zato jer se spominje parcela, a ne objekt ili nesto drugo.

    Ma mislim da je totalno i nebitno, glavno da se radi nesto.
    Daleko je to od onih pravih bagera koje zelimo vidjeti, ali bolje ista nego nista
  • scooniepenn
    3.3k

    Da, malo je cudno sto sto su kupili parcelu koja ide okomito na zapadnu tribinu, ali valjda ce se uskoro razjasniti. U svakom slucaju cinjenica da su se pokrenule predradnje koje bi mogle stvoriti preduvjete za planirani pocetak radova mene vesele.
  • jedan u nizu
    8.2k
    Da, ne znam odkud info o toj cestici, da znamo da je ta cestica i da je ta kvadratura, ja ju u clanku niam vidio. Ima neki drugi izvor osim onog clanka koji je tu stavljen?
  • AS86
    1

    Evo link na članak, tu su slike tih zapuštenih objekata, to je ta kvadratura, a i članku se spominju upisane osobe iz Srbije i Austrije, a u posjedovnom listu se vidi da su na toj čestici 776 upisane osobe (osim Hrvatske) koje žive u Austriji i Srbiji.

    https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/zagreb-kupuje-nekretnine-u-okolici-kranjceviceve-za-rekonstrukciju-stadiona-evo-i-cijene-foto-20240904
  • Geonosis3
    41


    Malo sam si dao truda i pronašao dnevni red sjednice gradskog vijeća za 05.09.2024.

    Pod točkom 29. Ima dosta dokumentacije vezano za otkup ove čestice. Kao što sam i pretpostavio otkup ove čestice je zaista velik projekt i tu ima brdo suglasnosti, dopisa, izjava procjena.... izgleda da se stvarno ozbiljno radi na projektu stadion. Ali se malo o tome govori.

    https://web.zagreb.hr/sjednice/2021/sjednice_skupstine_2021.nsf/sjednice_skupstina_1.xsp#predmeti

    Stadion se spominje tu i tamo:
    "Gradonačelnik predlaže Gradskoj skupštini Grada Zagreba razmotriti Prijedlog i donosi
    Zaključak o kupnji nekretnine (70/72 dijela z.k.č. 776, dvorište, kuća i 3 zgrade, Zagreb,
    Ulica Huga Badalića 11/2, 11/3, voćnjak, ukupne površine 865 m2, upisana u zk.ul . 12128
    k.o. Trešnjevka nova), u predloženom tekstu...

    Naime, budući da je predviđena rekonstrukcija stadiona u Kranjčevićevoj ulici, a z.k.č. 776 k.o. Trešnjevka nova nalazi se neposredno uz parcelu stadiona u interesu je Grada Zagreba steći predmetnu nekretninu."
  • Geonosis3
    41
    točka 29 sjednice gradskog vijeća - "akti u privitku" - tu je među dokumentaciju grad ubacio i ovo:
    kranj-a.jpg
    po čemu bi se moglo zaključiti da će grad otkupiti i ovu rozu česticu 778 koja srećom ima samo jednog vlasnika.
  • Patak
    2.9k
    Dobro je napisao @db-izbjeglica Lokomotiva će dobiti vrhunski stadion, bolji nego im treba a za Dinamo i reprezentaciju će biti premali...
  • scooniepenn
    3.3k

    "Dobit" će ga primarno Lokomotiva po normalnim tržišnim uvjetima jer igra 1. rang natjecanja, ali će tu moći igrati i još jedan klub koji će plaćati najamninu ako u tom trenutku bude igrao SuperSport HNL. Ovo za reprezentaciju baš i nije najtočnije jer se utakmice sa slabijim protivnicima igraju i u Osijeku, Rijeci i Puli na stadionima koji su malo veći ili malo manji od nove Kranjčevićeve, tako da će biti prilike. Da ne govorimo o U21 ili U19 primjerice za koje otvoriš zapad i istok, a ako bude veći interes otvoriš još jednu tribinu.
  • jedan u nizu
    8.2k
    Ako nece biti prilaza stadionu sa sjeverne strane, a kako je najavljeno, i nece, onda ce i dalje ulaz na zapad biti iskljucivo iz Kranjceviceve ulice. Ovdje se vjerovatno radi o tome da se prosiri taj koridor, sto za potrebe tribine, sto za bolji prolazak ljudi, autobusa, kamiona, opreme i slicno. To mi je logicno ako se nece otkupljivati ostale parcele iza cijele zapadne tribine.

    Kako sam vec spomenuo parceli iza istoka, misleci da se radi o tome, zna li se u cijem je to vlasnistvu i da li tu treba nekih rijesavanja otkupa ili je to vec rijeseno?
  • mali M
    5k
    Kako sam vec spomenuo parceli iza istoka, misleci da se radi o tome, zna li se u cijem je to vlasnistvu i da li tu treba nekih rijesavanja otkupa ili je to vec rijeseno?jedan u nizu

    pa na slikici gore od su plave te parcele (gradsko) pa mislim da tu neće biti problema...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.