• db-izbjeglica
    15.3k
    A ni ovo ostalo nije loše. Srušiti Maksimir, na tom mjestu napraviti atletska staza koje postoje na mjestu gdje bi se gradio novi stadion. Dostao zgodnoMali Zeus

    Ma apsolutno!
    Puno bolje je ulupati 30-40 000 eura na stadion gdje će igrati lokomotiva i rudeš!

    !!!!!!!!!!!!!
  • Mali Zeus
    12.5k
    Puno bolje je ulupati 30-40 000 eura na stadion gdje će igrati lokomotiva i rudeš!db-izbjeglica

    Imaš pravo!!!

    Slažem se!!!

    Puno je to bolje!!!
  • Neki tip
    21.3k
    Evo njega opet s uskličnicima. :grin:Mali Zeus

    Natjecanje između db i orca ko ih može više natrpat u rečeniciTom Hanks

    4dxemw5zyiid1.jpg
  • Mathiasovi Chageri
    2.5k
    Nakon što se napravi novi stadion, na mjestu sadašnjeg maksimira se može napraviti atletska staza, teniski tereni i što god treba za atletičare, paraolimpijce, kog god treba.db-izbjeglica

    Znači, ako sam te dobro shvatio, na mjestu gdje je atletska staza bi se trebao graditi stadion, koji je sad par metara dalje, na mjestu gdje će se graditi stadion. Atletsku stazu koja je sad tamo, treba premjestiti sa ovog mjesta, par metara dalje gdje bi se rušio stadion da se sagradi atletska staza. Odlično.

    Puno svrsishodnije od nove kranjčevićeve.db-izbjeglica

    Opet ponavljam. Stadioni nisu samo za nogomet. Nogomet nije jedini sport. Kranjčevićeva se ne gradi za Dinamo ili za Rudeš ili za Lokomotivu. Kranjčevićeva se gradi za grad Zagreb. Glavni grad države članice Europske unije koja nema niti jedan moderan stadion, pa makar sa 10.000 kapacitetom. Na tom stadionu, osim nogometnih, npr. ragbi i kojih god još klubova, mogu igrati i npr. ragbi reprezentacija i ostali manji sportovi. Također, grad može održavati koncerte, ceremonije, kulturne manifestacije. Nova Kranjčevićeva ima itekako smisla za grad Zagreb.

    Pitanje kao: gdje studenti zagrebačkih fakulteta imaju nastavu za vrijeme obnove zgrada fakultet? osigurale su se zamjenske lokacije, logično! (uskličnik)db-izbjeglica

    Pa u tome i je stvar. Fakultet političkih znanosti trenutno obnavlja zgradu od potresa, smješteni su u stare VERN-ove prostorije na Iblerovom trgu. Tek kad se VERN preselio u novi kompleks, mogli su se prebaciti u njihove stare prostorije, a obnova je bila na čekanju dok se nisu stekli svi uvjeti. Pravni fakultet još nije ni započeo zgradu sveučilišta i nastavu jedva održava na 11 lokacija u gradu, a studenti se sele sa kolegija na kolegij s jednog kraja grada na drugi. Neki od fakulteta ni ne mogu pronaći zamjenske lokacije.

    Sportski klubovi u gradu Zagrebu pucaju po šavovima, jedva uspiju ugurati na malo termina klince, po meni, potpuno je nepotrebno gurati još klubova na tuđe termine. Maksimir će se graditi na tom istom mjestu, pretpostavljam povučen malo južno, Kranjčevićeva će se graditi na tom istom mjestu. Gradu su potrebna oba stadiona.
  • db-izbjeglica
    15.3k
    Gradu su potrebna oba stadiona.Mathiasovi Chageri

    Koji je potrebniji?
    Zašto se za jedan može izdvojiti 30-40 milijuna eura, a za drugi točno 0 eura?

    Ovo o premještanju atletske staze neću ni komentirati, pričamo o nečemu što košta par stotina tisuća eura u sklopu projekata od par desetaka i preko 100 milijuna eura.
  • Mali Zeus
    12.5k
    Znači, ako sam te dobro shvatio, na mjestu gdje je atletska staza bi se trebao graditi stadion, koji je sad par metara dalje, na mjestu gdje će se graditi stadion. Atletsku stazu koja je sad tamo, treba premjestiti sa ovog mjesta, par metara dalje gdje bi se rušio stadion da se sagradi atletska staza. Odlično.Mathiasovi Chageri

    Dobro si shvatio. Ja sam pročitao par puta već i svaki put me oduševi ideja.
  • xavier
    12k
    Opet ponavljam. Stadioni nisu samo za nogomet. Nogomet nije jedini sport. Kranjčevićeva se ne gradi za Dinamo ili za Rudeš ili za Lokomotivu. Kranjčevićeva se gradi za grad Zagreb.Mathiasovi Chageri

    Moram priznati da ne razumijem baš ovu logiku. Kažeš da se stadion "ne radi samo za nogomet nego za grad Zagreb". Bio on klupski, gradski ili nacionalni, to ne mijenja činjenicu da je stadion nogometni.

    Koji to drugi sportovi? Ako je puno prevelik za Lokomotivu, Rudeš i slične, onda je svakako prevelik i za ragbi i slične sportove.

    Nitko ne kaže da Zagrebu treba samo dinamov stadion nego da bi puno racionalnije bilo sagraditi stadion za Dinamo, bez obzira imao on 25 ili 40 tisuća mjesta, te uz njega nekoliko manjih od 2, 3 ili 4 tisuće mjesta. Činjenica je da je u ovom trenutku suludo graditi stadion od 11.000 mjesta kao drugi gradski stadion. Da već imaš prvi napravljen, onda ajde. Ovo je kao da nemaš adekvatnu kuću, ali ti ne kreneš raditi kuću nego ćeš prvo graditi sjenicu s roštiljem i urediti dvorište.
  • Zdravko Maček
    143
    Ovo je kao da nemaš adekvatnu kuću, ali ti ne kreneš raditi kuću nego ćeš prvo graditi sjenicu s roštiljem i urediti dvorište.xavier

    ...pa da, da ima ekipa gdje brijati dok ti dovršiš kuću :cool:
  • Mathiasovi Chageri
    2.5k
    Ovo o premještanju atletske staze neću ni komentirati, pričamo o nečemu što košta par stotina tisuća eura u sklopu projekata od par desetaka i preko 100 milijuna eura.db-izbjeglica

    Zato jer jedno ovisi o drugome, zato jer će 6 klubova ostati beskućnici na dvije godine dok se ne izgradi i ne sruši Maksimir. Neće se magično atletska staza preseliti sa Svetica na područje stadiona Maksimir za tri mjeseca, nego će to biti proces koji će trajati. Za to vrijeme (za koje ne znamo koliko će trajati), imamo šest sportskih klubova bez doma, koji moraju biti prebačeni na lokacije drugih klubova.

    Trenutno je u Zagrebu 9 atletskih klubova, AK Agram, AK Dinamo Zrinjevac, AK Maksimir, AK Sljeme, AK Mladost, AK Svetice, AK Zagreb, AK Ultra Zagreb i HAAK Mladost. Od njih 9 čak 4 trenira na Sveticama u dvije smjene. Sad ćemo im naći zamjenski teren kod ovih ostalih jel da? Vrlo jednostavno. Znači da ćeš u pet klubova koji treniraju btw na dvije lokacije trpati još klubova. Zato kažem, nije to tako jednostavno, sruši ovdje sagradi ovdje, to je parsto tisuća eura, neš ti.

    oji je potrebniji?
    Zašto se za jedan može izdvojiti 30-40 milijuna eura, a za drugi točno 0 eura?
    db-izbjeglica

    Ovisi kog pitaš, potrebna su oba, ali to je pitanje za gradonačelnike i gradske vlasti u zadnjih 20 godina. U gradu ima više korisnika Kranjče nego Maksimira. Maksimir je Dinamov, dok su Kranjču koristili Lučko, Rudeš, Lokomotiva, Hrvatski dragovoljac, ragbi repka Hrvatske, plus koncerti, ako se ne varam, mislim da sam u zadnjih 10 godina bio na dva koncerta Prljavaca na tom stadionu. Pa postrojavanja, manifestacije.
  • mali M
    5k
    ma tu je čisto inačenje.. dobro se razumije što želi reč @db-izbjeglica.. samo se pravimo grbavi.. okej nečemo se složiti svi oko potreba grada, mada je meni najbliže razmišljanje od .
    Kao prva stvar, ako će na tom stadionu u Kranjči igrat Dinamo, ne želim da ga svako malo devastiraju ragbijaši, polaši, hokejaši, koncerti i manifestacije. Zato Kranjča i ima jedan od najgorih terena u ligi jer dopuštaju takve gluposti. Nadam se da onda kad će tamo biti Dinamo neće biti tih "terena za sve" jer to je za jednu visoku razinu koju treba Dinamo nedopustivo. Najbolje da nam se ozljede igrači od desetke miliona eura jer će mi svako malo ragbijaši sa kramponima razrovati travnjak. Baš me zanima kako će se to iskoordinirati...

    i btw za ove kakti gramar nazije bilo bi dobro da znaju šta komentiraju. Uskličnik je pravopisni znak (!) koji obilježava kraj rečenice kojom se izražava osjećaj ili poticaj. Ne deranje kako si vi to tumačite. Deranje u internetskoj komunikaciji se označava VELIKIM ŠTAMPANIM SLOVIMA. Dosadni ste s tim glumatanjem o uskličnicima nije db ništa krivo napravio osim što je htio naglasiti nešto u rečenici a ne se derati.....

    ajde molim te mi demistificiraj koji to silni klubovi treniraju na sveticama. Tamo prolazim svaki dan nekoliko puta i koristi se 2% sadržaja u bilo kojem trenutku. 4 likova se pumpa na štangama, par turbanaša igra kriket, 4 ih trčkara po atletskoj stazi... doslovno je tako.. neznam kad su ti silni atletski klubovi na terenu al ne vidim razlog da im grad ne pruži drugo mjesto dok se radi ovdje stadion.. i uzmi u obzir da je cijela ova priča hipotetska prije nego se zapalite..
  • Zdravko Maček
    143
    Trenutno nema nekog drugog zg kluba koji bi bio dostojan Kranjče od 11k, ali ja ne bi imao ništa protiv da kroz koju godinu (ili njih 10, stadion će još biti tu) neki zg klub se digne na potrebnu razinu. Blizu tome, ali ne previše, je bio Zagreb koji je imao i tradiciju i dio kibica, ali njega su raskomadali.
    Također, tekme ostalih zg prvoligaša protiv "velike četvorke" su bliže nekoj iskoristivosti takvog stadiona + biti će sigurno više ljudi zainteresiranih za otići na tekmu na normalan stadion bez atletske staze sa natkrivenim tribinama, i to je skoro pola domaćih tekmi u ligi 10
  • Mali Zeus
    12.5k
    i btw za ove kakti gramar nazije bilo bi dobro da znaju šta komentiraju. Uskličnik je pravopisni znak (!) koji obilježava kraj rečenice kojom se izražava osjećaj ili poticaj. Ne deranje kako si vi to tumačite. Deranje u internetskoj komunikaciji se označava VELIKIM ŠTAMPANIM SLOVIMA. Dosadni ste s tim glumatanjem o uskličnicima nije db ništa krivo napravio osim što je htio naglasiti nešto u rečenici a ne se derati.....mali M

    Hvala na pojašnjenju!!

    Btw nisam znao da Kranjča ima loš teren jer ju devastiraju ragbijaši. Isto tako nisam siguran na koji način oni to devastiraju.
  • Zdravko Maček
    143
    Ovisi kog pitaš, potrebna su oba, ali to je pitanje za gradonačelnike i gradske vlasti u zadnjih 20 godina. U gradu ima više korisnika Kranjče nego Maksimira. Maksimir je Dinamov, dok su Kranjču koristili Lučko, Rudeš, Lokomotiva, Hrvatski dragovoljac, ragbi repka Hrvatske, plus koncerti, ako se ne varam, mislim da sam u zadnjih 10 godina bio na dva koncerta Prljavaca na tom stadionu. Pa postrojavanja, manifestacijeMathiasovi Chageri

    Upravo tako, na to sam još zaboravio, tu isto ima potencijala za jedan lijepi moderan stadion skoro pa u centru grada....(dodao bi još i mlade repke recimo)
  • mali M
    5k
    Hvala na pojašnjenju!!Mali Zeus

    nema na čemu, drago mi je da sam pomogao.

    Btw nisam znao da Kranjča ima loš teren jer ju devastiraju ragbijaši. Isto tako nisam siguran na koji način oni to devastiraju.Mali Zeus

    oprosti prevario sam se, nisam uzeo u obzir da igraju u baletnim šlapicama obloženim spužvom.. moja greška. I btw, nemoj te fore sa izvlačenjem jednog djela što sam napisao. pobrojao sam ti poprilično sadržaja. Zanimljiva je paralela da još jedan teren u hr dopušta igranje američkog nogometa na sebi i proglašen je na samoj zoni jednim od najgorih terena koji je koštao skoro karijere jednog od Dinamovaca...

    ali to je pitanje za gradonačelnike i gradske vlasti u zadnjih 20 godinaMathiasovi Chageri

    molim vas maknite se više sa pozivanjem na mrtvace! imamo vlast skoro 4 godine, oni planiraju i sadašnje i buduće sadržaje, prestanite više sa prozivanjem "zašto nisu ovi zadnjih 50 godina"... zanima me samo što će napraviti ovi sada i oni isti ili drugi nakon njih.. nemogu plakati zašto mom djedu nije napravljen novi stadion nego mogu zašto nije meni ili mojoj djeci...
  • Ijayi Atiemwen
    1.2k
    Nadodajmo još da Kranjča može ugostit reprezentaciju, mlađe uzraste repke, finale kupa ili superkup.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.