• blubach
    230
    Još jedan tamnoputi, odličan posao.
    Ne sviđa mi se da ako Nijemci aktiviraju opciju buy - back mi gubimo odličnog igrača i ne možemo tu ništa.
    Mislim da je to loš posao po pitanju načina kako je došao.
    Lik eksplodira i moraš ga pustiti za 1-2 mil eura.
    Marquis Manners

    Pitanja je sad je li buy-back fiksan ili ne. Morao bi vrijediti samo za njih, a ne za nekog trećeg ako ga netko želi.
    A ako je fiksan (recimo 2m eura)...
    Ako bude loš, ovi moraju (po Tironiju) platit Dinamu 2m eura - Dinamo je zaradio 1.5m eura i izgubio lpšeg igrača
    Ako bude dobar - Dinamo plati tih 1.5m eura i dobiva dobrog igrača za 2m eura.
  • Keyser Soze
    10k
    Sad smo naprijed popunjeni kao nikad prije, usudio bih se reći. Imaš Baturinu, Hoxhu, Pjacu, Cordobu, Mbuku, Kuleta i kad jednom neće ići drugi će uskočiti.
  • Mr Anderson
    7.9k
    Nadam se da ce Jakir jednom imat onu stvar pa isprobat sa Mbukuom na jednom krilu i Cordobom na drugom, pa nek ih Petko hrani loptama.NitkoBitan

    Oba su lijevonogi, sumjam da će ikad biti istovremeno na krilima pošto imamo i tri krila dešnjaka.
  • Marquis Manners
    53
    Sad bi valjalo Špikića prodsti da se riješimo plaće, pa čak i posudba je ok. Ako bude odličan - ne dobar, nego odličan na posudbi, dati mu ponovo šansu, ako ne isplatiti ga i dati mu papire. Sumnjam da bi ga netko kupio.
  • Mr Anderson
    7.9k
    Morao bi vrijediti samo za njih, a ne za nekog trećeg ako ga netko želi.blubach

    Ako je buy-back onda ne može vrijediti za nekog trećeg.
  • Mr Anderson
    7.9k

    Treba ga prodati, a sumnjaš da bi ga netko kupio? Daj se odluči više.
  • blubach
    230
    Mislim da je dogovorena klauzula u fiksnom iznosu. Za primjer, nek je 2 milijuna.

    Na kraju sezone Ausburg ima pravo zatražiti igrača nazad, a mi biramo hoćemo im isplatiti 2 milijuna ili vratiti igrača.
    veselko tenžera

    Ovo ima najviše smisla.
  • Toni90d
    388
    Je li to nije isto kao kod Vidovica? Mi ga otkupimo za 3.5 milje€ a Bayern ga može vratit za 12 milja€? Samo je Vidovic prvo došao na posudbu, a ovaj u direktnom transferu?
  • don
    5.5k
    Sad smo naprijed popunjeni kao nikad prije, usudio bih se reći. Imaš Baturinu, Hoxhu, Pjacu, Cordobu, Mbuku, Kuleta i kad jednom neće ići drugi će uskočiti.Keyser Soze

    i zaboraviš najvećeg spomenuti
  • Jaro
    7.3k
    meni se cini logicno:

    1. Kupili ga za X novaca
    2. Ovi ga mogu vratit za Y novaca
    3. Mi mozemo ponistiti vracanje za Y novaca

    Recimo da amo ga uzeli za 0,5 M
    Ovi ga mogu vratit za 1M
    A mi im mozemo odkupit to pravo za milju, dvije, tri kolko je vec dogovor...


    Kao da smo za Vidovica dali 4, oni ga za godinu otkupili za 10, al mi ga zadrzali za dodatne 4...
  • blubach
    230
    Mislim da nije isto kao za Vidovića - Bayern da je platio 12m buy-back, tu se nas ništa ne pita, a ovdje ako je buy-back npr 3m, mi im možemo isplatit 3m i zadržat igrača

    EDIT: čak bih rekao da ovaj deal ni nije buy-back ako je ono po Tironiju istina jer buy-back podrazumijeva da smo mi kupili igrača i da ga stari klub može vratit ako Dinamu isplati fiksnu cijenu.

    Ovo je praktički posudba s mogućnošću otkupa ugovora (ponavljam - ako je vjerovati Tironiju)
  • Omake
    2.5k
    Nadam se da postoji Saudijski klub koji će dati tri mil za Špikića
  • Mr Anderson
    7.9k
    Nadam se da postoji Saudijski klub koji će dati tri mil za ŠpikićaOmake
    Pita se i Špikića nešto.
  • Blueshadow86
    1.6k
    Nadam se da postoji Saudijski klub koji će dati tri mil za ŠpikićaOmake

    Može i s jednom nulom manje.
  • Toni90d
    388
    Mislim da je to isto pakiranje. On je sad plaćen primjerice 500 000€. FCA ima fiksno klauzulu od 4 000 000€. Netko nam može ponudit 8 000 000€, dolazi FCA i aktivira klauzulu. Ili igrač je loš i mi smo popusili 500 000€. Samo je pitanje koliko se igrača pita, je li on ima pravo odbiti transfer nazad, unatoč klauzuli jer želi sa nama i sljedeće sezone igrati LP, a ne se boriti za opstanak u Bundesligi. Ja sam prilično uvjeren da mi više nemamo obaveza plaćanja ičeg prema FCA (osim možda nekih % koji su dogovoreni u sadašnjem transferu). Jer sve te opcije da mi udaramo kontra ponudu nemaju smisla radi trajanja ugovora igrača, mislim da je onda do igrača šta on želi.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions