• Omake
    2.5k
    u Augsburgu je bila između 500-600k. Imao je ugovor još tri godine. Ako je raskinio ugovor i došao u Dinamo za slična ili manja primanja to puno govori o njemu.
  • Klenx
    5.6k
    Mbuku je potpisao za Dinamo uz tzv. buyback opciju. To znači da je za njega Dinamo platio određen iznos (navodno oko 500 tisuća eura), ali Augsburg ga ima pravo otkupiti na kraju sezone. Kao i što Dinamo može 'kontrirati' tom iznosu i onda če on biti 100 posto Dinamov igrač. Dakle, nešto slično kao posudba s otkupom.

    Germanijak
  • dinon7
    849

    Dragi moj Germanijak. Ovo nema smisla. Ako je navedeno da je potpisao višegodišnji ugovor
  • NitkoBitan
    17k
    Inace sportski direktor Augsburga je Marinko Jurendić. Vjerujem da je komunikacija bila na vrhunskoj razini bez ikakvog nerazumijevanja :joke:
  • DrawTube
    4.7k
    SD Marić prijelazni rok - petica
  • Crni86
    3.5k
    Kao i što Dinamo može 'kontrirati' tom iznosu i onda če on biti 100 posto Dinamov igrač.Klenx

    Nije mi jasan ovaj dio. Kontrirati cemu? Ako augsburg aktivira opciju, mi ih mozemo isplatit s nekim iznosom i da im ponistimo tu opciju otkupa? Ako je tako, iskreno nisam cuo jos za tako nesto.

    Edit. Lazem, zvone mi neke uplate kako bi se ponistila otkupna klauzula.
  • Daliban
    1.6k
    Nije mi jasan ovaj dio. Kontrirati cemu? Ako augsburg aktivira opciju, mi ih mozemo isplatit s nekim iznosom i da im ponistimo tu opciju otkupa? Ako je tako, iskreno nisam cuo jos za tako nesto.Crni86

    Valjda su nam ga poklonili da ga skinu s plaće, ali u slučaju da proigra i nametne se žele si osigurati i nekakvu odštetu. Ako ne, barem im se neće više vraćati i skinuli su ga s grbače. Da je obična posudba s opcijom otkupa onda bi im se vraćao nazad ako se ne nametne kod nas, ovako su se osigurali protiv toga.
  • Crni86
    3.5k
    ma pohvatao sam, al ovaj dio me bunio oko otkupljivanja i da je onda 100% nas. Tko god je pisao to za germanijak je kriminalno napisao.

    Edito sam bas gore post iznad da sam pohvatao
  • Samurai
    103
    ne postoje mladi igrači..postoje dobri i loši igrači…jesu li Pavić i Mikic dobri ili loši igrači je pitanje samo.
  • Nogo
    3.6k
    Mbuku muče da nas spriječe, spriječiti nas nikad neće! :fire:
    Aajmooooo! :ok:
  • Krizy
    43.1k
    Ne govorim o tome. Govorim da Dinamo u Europi ne može nositi 5 mladih igrača iz akademije jer je gotovo nemoguće imati takvu generaciju. To je uspjelo samo Salzburgu i Monacu.
  • skener
    873
    Kaze tironi

    Međutim, detalji posla neobični su za uobičajene okvire u nogometnim transferima. Naime, Augsburg je obvezan na kraju sezone aktivirati povratnu klauzulu, ali Dinamo joj može kontrirati i time zadržati 22-godišnjaka u Zagrebu!

    Jednostavnije rečeno, ako se Mbuku pokaže kao pravim pojačanjem za Dinamo, onda će ostati na Maksimiru i nakon ove sezone. U suprotnom će se vratiti u Augsburg.
  • hardek
    2.8k
    Ja nikad čuo za nešto ovakvo. Znači šta platili smo recimo 500 000 eura, Augsburg će ga na kraju godine otkupiti za 500 000 eura ali mi ga možemo ponovno otkupiti od njih za recimo 2 milje eura? :lol:

    Zasto ga jednostavno nismo posudili sa opcijom otkupa?
  • Nogo
    3.6k

    Naš Mbukku će zabiti hat trick ajduku! :fire:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions