• dinon7
    849

    Meni je ta fama oko trećeg napadača poprilično nejasna. Da ne kažem glupa. Znaci dovodimo nekoga koga cemo plaćati da sjedi zacementiran na klupi, da odigra protiv Gorice koju minutu i da mu je motivacija nakon mjesec dana na nuli?
    Zašto taj famozni treći napad nebi mogao biti bolji od Kuleta? Ili od Petka? Šta smo stvarno toliki idioti da tražimo nekoga kome ćemo dati 200.000 eura godišnje da u ligi prvaka grije mjesto na tribini a u HNL-u klupu za rezervne igrače?
    Ako dovodimo napadača, onda dovodimo napadača. Koji će imati svoje prilike dokazati da može biti bolji od spomenute dvojice.
    Opet ću reci, imamo dovoljno širok roster da netko tko je već sada tu, odigra tu poziciju kada je potrebno. Jer iz svega gore navedenog, mi imamo svoja dva asa koja su nedodirljiva. Čemu onda plaćanje nekoga ako protiv Gorice možemo odigrati s Cordobom Ili nekim drugim u vrhu napada
  • Crni86
    3.5k
    iskreno ne znam za koliko novaca u ovom trenutku mozes pronaci nekog tko je veca klasa i bolji igrac od petka, pogotovo u vecim utakmicama u europi.

    Tako da od petka ne mozemo dovesti boljeg jer apsolutno nemamo tih para. Lako moguce da se mislilio ic u tom smjeru da se dovede neko klase izmedu kulena i petka, al je kulen onda zasjao.

    Pa jel bolje onda placat kulena, koliko ga vec placamo (dobio je povisicu novim ugovorm ne znam koliko zaraduje ali sigurno 400k +) da sjedi na klupi i ude tu i tamo protiv gorice?

    Opet ću reci, imamo dovoljno širok roster da netko tko je već sada tu, odigra tu poziciju.dinon7
    To je na struci da procijeni. Mozda se planiraju jos kakvi izlazni transferi, mozda za nekog misle da ne moze to odigrati. Ako ce se dovodit igrac, to svakako nece biti iz razloga jer je Maricu dosadno.
  • Nino Bule
    13.4k
    Čemu onda plaćanje nekoga ako protiv Gorice možemo odigrati s Cordobom Ili nekim drugim u vrhu napadadinon7

    Pa nit cordoba moze solo odigrat spicu nit ima smisla trošit ga tako ako je zacrtan kao prvo desno krilo, dakle morat ce se i njega odmarat, trenutno u kadru jedino pjaca moze odigrat spicu opet imamo problem da je on prvotimac kojeg cemo morat rotirat dakle ni on nece bit rjesenje za treceg napadaca
  • Dani Olmić
    222
    eto jos jedan mojeg misljenja

    tocno tako i ja mislim
  • NitkoBitan
    17k
    trenutno u kadru jedino pjaca moze odigrat spicuNino Bule

    Hoxha je igrao spicu u Slavenu.
  • Nino Bule
    13.4k
    Misljenje vam je glupo, bez treceg napadaca mozemo u ozbiljne probleme upast u ritmu srijeda nedjelja zbog ozljeda i kartona, mi imamo ja mislim do pauze u prvenstvu mozda 2 tjedna di igramo jednu utakmicu, ostale imamo ili europu ili kup usred tjedna. Ako potpisu ovog iz augsburga i on je to rjesenje onda smo pokriveni dobro
  • Dani Olmić
    222
    Bumo vidli. Naše misljenje je glupo, vaše je kraljevsko. Svaka cast.
  • Nino Bule
    13.4k
    Hoxha je igrao spicu u SlavenuNitkoBitan

    Hoxhu bi prije u europi stavio u spicu za nuždu zbog brzine i tranzicije, u hnl-u i kupu na postavljenu obranu bi bio igrac manje, mozda se varam al mi je riskantno to sad isprobavat
  • dinon7
    849

    Dokle god igramo 3-5-2 Cordoba neće biti krilo. A kad i ako Cordoba bude desno krilo u sistemu 4-2-3-1 Kule ili Petko će moći startati kao istureni napadači. Jedan od njih će odmoriti drugi će igrati.
    Još je sad tu očigledno dovedeno novo pojačanje koje može pokriti poziciju isturenog napadača. Uostalom imamo i par darovitih klinaca koji mogu odigrati koju minutu protiv jedne Gorice ili Belupa.
    Netko tko zna i može sigurno neće doci da bude fiksni treći napadač.
  • Nino Bule
    13.4k
    Kule ili Petko će moći startati kao istureni napadači. Jedan od njih će odmoriti drugi će igrati.dinon7

    Pa to je malo, dakle ozljedi ti se jedan i nema ti tko igrat u hnlu i kupu niti zamjene imas tokom utakmice, to bi bas bio ogroman rizik.

    Još je sad tu očigledno dovedeno novo pojačanje koje može pokriti poziciju isturenog napadačadinon7

    To se slazem, nije jos decko potpisao, dakle treba nam to jedno novo pojacanje da imamo dubinu na pozicija napada, eto ocito se samnom slaze covjek
  • dinon7
    849

    Ukoliko on potpise, da. Onda dijelimo isto mišljenje. On može biti taj koji će nam pokriti i krila po potrebi i špicu.
    Uz njega ne vidim potrebu za još jednim “trećim napadačem”
  • tp1997
    269
    Problem je dilema oko formacije.

    3-5-2 formacija ima očiti nedostatak u tome da žrtvuje krila na wing-back poziciji - Pjaca, Hoxha, Cordoba, sve potentna krila ali nitko od njih nije wing-back, čak i ako povremeno dobro odigra na toj poziciji...ALI 3-5-2 je jedina formacija u kojoj se može akomodirati Kulenovića.

    Ne postoji svemir u kojemu u 4-3-3/4-2-3-1 formaciji istureni napadač nije Petković, pa u kako god lošoj formi on bio a u kako god svemirskoj bio Kulenović.

    Koliko ćemo igrati 3-5-2, sa svojim manama i vrlinama, ovisit će dakle o tome koliko visokom Kulenović može držati svoju formu.
  • Nino Bule
    13.4k
    Necemo igrat u europi 3 5 2 osim ako takticki ne odgovara specificnom protivniku, ocekujem 4 2 3 1 ili 3 4 3, u hnlu bi mogli cesto gledat 3 5 2
  • tp1997
    269
    Ne bi me čudilo da u Europi i češće gledamo 3-5-2, ne samo radi potencijalne akomodacije Kulenovića, nego iz istog razloga iz kojega je to igrao Čačić - da se dobije čovjek više u zadnjoj liniji. Nije mi nezamisliva varijanta Max-KTC-Mmaee na stoperima, pa WB lijevo RPG, desno Rile

    Ne tvrdim da je to nešto što bismo trebali igrati, ali je samo potez koji me ne bi začudio ako ga Jakir povuče, pogotovo protiv Bayerna/Milana/Arsenala
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions