• Simpatizer
    270
    Znaci prvo treba biti sve dogovoreno oko financijske i svake druge strane, pa se tek onda stadion rusi te Dinamo seli na Maksimir.NitkoBitan

    Misliš seli se na kranjču?
  • jedan u nizu
    8.2k
    Da li se zna koliko kvadrata poslovnog prostora bude u okviru stadiona/kompleksa??Neron53

    Dobro ljudi jel vi citate sa razumijevanjem ili sta?

    Na ovo pitanje bi se moglo odgovoriti jedino kada bi imali gotov projekt i svu papirologiju, pa bi znali tocne gabarite koliko cega. Koliko kvadrata poslovnih prostora, koliko zarulja, prskalica protiv pozara, koliko pisoara i da li ce biti odijeljeni pregradom ili cemo si moci gledati i usporedivati pimpeke na poluvremenu.

    Jos se ne zna kako ce stadion izgledati, gdje ce tocno biti (u metar lokacija, ne mislim na kvart), ne zna se tko ce graditi, tko ce financirati, a vi stalno ponavljate ista tehnicka pitanja kao da ekipa ovdje ima nacrte ispred sebe pa jedva cekaju vama iscitati sve detalje.
  • Boycie
    1.1k


    To bu BBB Kozari Bok i Pešča odradili.
  • rioda
    4.8k
    zar nije u odboru za stadion?Dudu9

    Je, ali to nije nikakva službena funkcija koja bi predstavljala sukob interesa u ovom slučaju
  • Dudu9
    812
    nije službena funkcija ali opet neko ko vodi razgovore u vezi stadiona, pa da na kraju dobije posao malo nezgodno zar ne
  • db-izbjeglica
    15.3k
    Ako već radimo stadion za klub koji je najbolji u državi igra LP igrat će i reprezentacija na njemu najveća bi bila glupost radit neki jeftini stadion eto reda radi da ga imamo, ne mora bit stadion ko od real Madrida ali ne treba ni stadion montažnog tipa ko da ga rade za slaven belupoDudu9

    Ti trolaš s tom riječju "montažno" ili što?

    Jer ono, stadion od real madrida je također napravljen od montažnih elemenata, kao i praktički bilo koji drugi stadion na svijetu.

    Odavno nisam vidio da čovjek toliko koristi neku riječ, a očito nema pojma što ona uopće znači.
  • građanin
    18
    Momci, kaj se pjenite, sve je pod kontrolom...

    Kranjča kreće jer je to u interesu grada. Stadiončić se financira lovom od grada i to će sve bit odrađeno tako kako je planirano pod zadnje, početak radova cca 1. kvartal 2025., dovršetak radova 3.-4. kvartal 2026.
    + olakotna okolnosti - izbori za novog gradonačelnika, počet će kopat 1. kvartal 2025. da ga j...

    Maksimir je skroz odvojena priča jer tu grad jedino šta daje je koncesiju na zemljište na XY godina nekom privatnom investitoru koji će dalje to rentat isključivo Dinamu jer će Dinamo imat zaštićeno pravo korištenja XY godina. Maksimir mi je puno lakše još za odradit jer kad se privatnjak primi posla, to će i napravit jer mu u interesu što prije to odradit jer on radi za i isključivo, jedino lovu od rente. Tak da, bezveze se pjenite svi... iako nam pune glave već godinama, ja sam dosta optimističan glede svega. Jedino bi rok za sve ovo prebacimo tamo u 2029. da krenemo igrat tamo., a ne 2028. kak su najavljivali. I to bi potpisao odma.

    :wink:
  • Bosskovitz
    11.7k
    Stadion košta cca 150 milijuna eura i nije najvažnija stvar u ovom gradu, ali niti ne mora ni biti najvažnija jer grad ne stavi projekte na stol pa kaže "e ovo je najvažnije, to ćemo raditi" - grad paralelno radi na stotinama, a ako brojimo male komunalne zahvate i na tisućama projekata, i samo mora odlučiti da to želi.Bosskovitz

    Samo da se nadovežem na ovaj svoj komentar od prije par dana: čuo sam sad na radiju da grad kupuje još novih tramvaja za 200 milijuna eura. Kao sto sam rekao, radi se samo o političkoj volji: novi tramvaji definitivno nisu najvaznija stvar u gradu i kostaju osjetno vise od novog Maksimira, ali je vlast odlucila da su potrebni i da ce ih kupiti. Vrlo jednostavno, bez nekih repova i preračunavanja u vrtiće.
  • Pop corn
    8.1k
    Dinamo bi trebao preuzeti dio financijske konstrukcije na sebe. Mozda nepopularno misljenje...NitkoBitan

    Preuzeo je svojim uspjesima. Samo ovaj ulazak u Ligu prvaka u Hrvatsku će donijeti preko 60 milijuna eura love. Kao što će financijski se vraćati kroz PDV, radna mjesta, prireze, potrošnju i slično
  • Bosskovitz
    11.7k


    Upravo ono o čemu sam pričao: načini na koje država i grad ostvaruju izravnu i neizravnu korist od stadiona nadilaze sve mogućnosti zarade koje privatni investitor može ostvariti. Naprosto nije ni fer ni održivo da se tako nešto ignorira.
  • deda
    32.5k
    Celtic, Milan i BVB. To je minimalno 10.000 ljudi koji će potrošit u prosjeku 500 eura u Zg. Dakle, to je ziher 5m eura prometa hotelima, restoranima, kafićima, pizerijama, trgovinama, parkingu, gradskom prijevozu. Ne trebate reći hvala.

    Ovdje govorim samo o gostujućim navijačima.

    Plus znači svi dinamovi navijači koji će doći na tekme iz grada, okolice, ali dobrim dijelom i provincije.
  • flexXy
    2.3k
    načini na koje država i grad ostvaruju izravnu i neizravnu korist od stadiona nadilaze sve mogućnosti zarade koje privatni investitor može ostvaritiBosskovitz

    Tako je, imas stadion sa karikiram 2000 gostujucih mjesta. Vecina gostujucih klubova koji ce doci ovdje zbog Dinamovih uspjeha ce imati i navijace iza sebe koji ce ti posjetit grad i ostvariti i odreden broj nocenja, popijenih pivi, placenih ulaznica za muzeje, tramvaje, itd. Naravno da zelis imat reprezentativan stadion a ne ovu rugobu di ce ti se turist zgrazati di je dosao, samo bacamo losu sliku o nasem gradu. Rekao bih da je glavni problem sto nitko ne gleda siru sliku, a drugi da su ljudi tolko jalni i samo traze probleme oko nicega. Ne znam jel bi se itko tako bunio i racunao kolko je to vrtica da grad odluci obnavljat bilo koji drugi landmark Zagreba.

    edit: taman me deda preduhitrio sa slicnim postom :smile:
  • mali M
    5k
    mislim da u životu i na oba foruma nisam više puta stisnuo like na Bosove upise! :lol:
    Davno sam pisao to što kažu i Deda i Boss, ali to nam nažalost nitko neće pribrojati. Mislim na dio, koliki novac Dinamo dovlači u HR tj u Zagreb i koliko će se novaca zaraditi od njegovih euro utakmica, od plaćanja PDV-a na novac koji troši a koji je zaradio tom europom ili transferima... Možda, kažem možda, ova garnitura novog vodstva u sebi ima i dobre i snažne govornike koji će znat isprezentirati to sve državi i gradu i pobrojati zašto je ne isplativo, nego obaveza ulaganje grada u stadion.. Ako ne ove trenutne vlasti onda iduće.. Dobro veli Boss, idu novi tramvaji za 200mil, stare ćemo samo baciti u smeće jer za drugo ne vrede, one "među" polovne tramvaje isto možemo hititi kroz koju godinu.A tramovi su nam bespovratna investicija... to samo ide u minus..
  • K3p
    167
    Mislim da jako jako grijesite s ovom paralelom na tramvaje. Pa javni prijevoz je jedna od najvećih rak rana ovog grada i nasušno mu je potrebna investicija i nadogradnja. I to se tiče svih građana grada, a ne samo nas. Svi koji idu na posao autom ili javnim prijevozom to osjete svaki dan. Tako ako je išta obveza grada uz komunalije to je javni prijevoz.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.