• Neron53
    589

    Pa radio se za 12, 13 soma....moze se uzeti barem kao neko mjerilo.
  • Dudu9
    812
    Ako već radimo stadion za klub koji je najbolji u državi igra LP igrat će i reprezentacija na njemu najveća bi bila glupost radit neki jeftini stadion eto reda radi da ga imamo, ne mora bit stadion ko od real Madrida ali ne treba ni stadion montažnog tipa ko da ga rade za slaven belupo
  • NitkoBitan
    17k
    Jel jos stoji pocetak gradnje pocetkom 2025. godine?

    Nekako cisto sumnjam u to. Rujan je a natjecaja za izgradnju ni na vidiku.
  • Neron53
    589

    Prije 2 godine se spominjala cijena od 60ak miliona.
    Ali opet ponavljam....samo na prodaji poslovnih prostora kojih ce vjerojatno biti dosta u krugu stadiona te loža (unaprijed placanje visegodisnjeg najma) bi se bez problema zatvorila financijska konstrukcija.
  • Papastrumf
    12.2k
    .samo na prodaji poslovnih prostora kojih ce vjerojatno biti dosta u krugu stadiona te loža (unaprijed placanje visegodisnjeg najma) bi se bez problema zatvorila financijska konstrukcijaNeron53

    Ne bi.
  • Dudu9
    812
    Pa ako kranjčevićeva od 11k stolica koja će bit jeftin stadion i cijena 30mil, tako da moderniji stadion sa ložama itd I kapacitet 30-35 mora bit puno skuplji
  • ZgDLions
    395

    Jel postoji mogućnost reketarenja Dinama od privatnog investitora ili se to unaprijed dogovara?
    Ono sitnim slovima ko kod banaka, zbog radi najam je puno skuplji ili progresivan, pa za koju godinu ko Arena.
    Ja sam za model grad-država, a ne privat, to mi se čini da bi najbolje prošli.
  • Neron53
    589

    Koliko ce kvadrata poslovnih prostora biti u okviru stadiona?
  • Neron53
    589

    Ne moze pod istim trzisnim uvjetima , na istoj lokaciji..... trostruko veci objekt biti vise nego trostruko skuplji.
  • The Undertaker
    5.1k
    Mislio sam da će uz to graditi i stanove , shoping centar, hotel...Dobro, kad sad stavim ovo na papir jasno je da je samo za stadion.

    Kolika je procjena ukupne investicije?
  • Bosskovitz
    11.7k
    Jel postoji mogućnost reketarenja Dinama od privatnog investitora ili se to unaprijed dogovara?ZgDLions

    Teško. Ako se ide u shemu privatnog investitora, on nema kome taj stadion dati u najam nego Dinamu. Dinamo, iako govorimo o radikalnim opcijama, ipak tehnički ima izbor i ne mora biti na Maksimiru ako se ne može dogovoriti oko cijene.

    No to je sve vrlo hipotetski i nije vrijedno rasprave u ovoj fazi. Ne znamo ni model kojim bi se radilo, a ne može li netko prevariti klub ili ne. U klubu je danas sasvim dovoljno vrlo pametnih, iskusnih i sposobnih, a poštenih ljudi, da oko takvih stvari ne treba razbijati glavu.
  • Papastrumf
    12.2k
    Kao sto sam vec pisao, radi se o studiji koji je narucio grad i nije na meni ili klubu da iznosi podatke van. Rekao je gradonacelnik da se strpite jos koji tjedan pa ce izaci van s vise informacija.
  • Facke
    3.6k
    Jedva cekam kaj bude Senfic rekel.
  • masacusec
    3.5k
    Maksimir s 30.000 mjesta ni na koji nacin ne moze biti manje od 120. Samo rusenje i odvoz postojeceg je 10-15.Papastrumf

    Ljudi zaboravljaju/ne znaju da pri svakoj rekonstrukciji građevine, 10ak% ukupne vrijednosti investicije jest upravo odvoz građevinskog materijala i otpada na deponij.
  • Dudu9
    812
    Pa nije isto radit nešto skuplje ili jeftino pod stadion kranjčevićeva vjerojatno nikakvog sadržaja neće bit samo osnovno, pa ne možeš usporediti da ložama restorani klubske prostorije muzej itd
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.