• Daliban
    1.6k
    Nisam. Neovisno o formi mislim da je dobar branič, ai jebiga uvijek je bio spor kao blato.
  • Dani Olmić
    222
    Mislim da je Mbuku-om vrlo vjerovatno zatvoren prijelazni rok
  • Laugreano
    2.5k
    Mbuku je bas eksplozivnost najveci forte :rofl:
  • Omake
    2.5k
    Mbuku je lani u drugoj francuskoj ima 4 osvojena duela na tlu s 64% uspješnost, isto kao Mauro Perkovic u HNL. Baš me zanima hoće li Mbuku prve minute dobiti u napadu ili kao lijevi WB.

    Edit : vidim da je u obje sezone i prvoj francuskoj kao teenager isto tu negdje, 4 duela na tlu s 60% uspješnosti.
  • Daliban
    1.6k
    Mbuku je bas eksplozivnost najveci forte :rofl:Laugreano

    Ne vidi se na highlightsima, a ovaj statistički profil koji je netko stavio također pokazuje da je tek u 53. centilu za akceleraciju s loptom.
  • Tongo Doumbia
    4k
    Evo ga, krenulo je.

    Proglašavanje i prikrajanje nadimka "promašaj" igraču koji, gle čuda, nije još ni potpisao za Dinamo.

    Dolazi nam Francuz od 21 godinu, bivši reprezentativac. Ne dajemo ni lipe za odštetu, dio plaće sigurno snosi i njegov klub.

    Dakle, u startu su minorni postotci da bi bio proglašen promašajem. Ovo s financijskog aspekta govorim, jer se ovdje svi pretvaraju u ekonomske savjetnike kad je transfer politika u pitanju.

    Momak je vjerojatno predodređen (za početak) igrati po koju minutu utakmice protiv Istre, Gorice, Varaždina da bi se vidjelo od čega je. Svi smo zazivali treću špicu i Marić je pred kraj roka reagirao tako da dovodi njega, koji pokriva dvije ili tri pozicije, uključujući i napadača.


    Dakle, s njim ćemo dobiti opciju s klupe ako igraju i Kule i Petko. U hijerarhiji je realno treći napadač, možda i treće lijevo krilo. Ne gubimo ništa na njegovom dovođenju i na kraju samo može biti pogodak ako nešto pokaže.

    Svjesni smo svi da često imamo rovitih, da je sezona duga i jučerašnja utakmica je ogledan primjer što znači dobra rotacija.

    Nisam za ovakve "low risk" poteze i transfere ako je igrač predodređen za prvi sastav i nositelja igre, dok klubu gori pod nogama (Kaneko). Ali ovo je sve kontra toga.

    Dakle, prilično smo komforni, treba nam rotacije i svježine, igrač dolazi besplatno. A na kraju, ako i bude taraba, nismo puno izgubili.

    Ući će u istu ladicu s mojim imenjakom i prezimenjakom, Bakary Sareom, Kanekom i svima koji nisu natjerali klub da ih otkupi, a možda su nekakav obol i dali. A najvažnije, nisu nas puno koštali. Toliko.
  • Izet Hajrović
    2k
    stvar je u tome da neki ne vide od kakve će nam on biti koristi. Na stranu posudba i to da ne gubimo ništa, problem je u tome što nam treba 3. napadač, a ne 3. desno krilo i zato su neki nezadovoljni njegovim dolaskom. Moglo se bilo koga dovesti tako da ne gubimo ništa, poanta je u tome što dolazi na popunjenu poziciju pa makar i bio predviđen za nešto drugo, on to vjerojatno neće moći odraditi. Daj Bože da se posipam pepelom pa ispadne top pojačanje, ali nekako sam puno bliže tome da će završiti kao Joaquin Sosa.
  • Daliban
    1.6k
    Bolje bi bilo da ostavimo Košćevića u rosteru i damo mu priliku ako je još uvijek s nama, barem je napadač.
  • Tongo Doumbia
    4k
    Recimo da se djelomično i slažem.

    Da se razumijemo, ja bih htio Igora Matanovića ili Petra Musu odmah, ali nije realno i okej sam s tim.

    Ali je stvar u tome da mi ne znamo što su Marić i Jakir skautirali, vidjeli kod njega, što znaju i što očekuju. Možda je to baš ta treća opcija za špicu koja će donijeti očekivanih 7-8 golova do kraja godine i tako odmoriti Petka pa Sandra.
  • penetrisac
    44
    Sprema se Jakirovićev odgovor za LP , Cordoba i Mbuku gore u 4-3-3 formaciji , dva ekstremno ekspolzivna igrača idealna za kontru i polukontru , uz RPG-a i Ogiwaru te trkački moćnog Marka Roga i masterminda Martina Baturinu.
  • Marcinko
    595
    treba 3. napadač, a ne 3. desno krilo i zato su neki nezadovoljni njegovim dolaskom.Izet Hajrović

    A zakaj nam treba 3. napadač a ne 3. krilo (i nemoj mi reći zbog 3 5 2 formacije jer smo svaki put bolje izgledali u kombinaciji krilo +Petko/Kule), ovaj može pokriti sve ofenzivne pozicije, tako da će biti zakrpa za sve u slučaju ne daj bože nekih ozljeda.
  • NitkoBitan
    17k
    Mbuku moze igrat lijevo krilo, desno krilo i desetku.

    U slucaju ozljede Petkovica/Kulenovica moze i Hoxha odigrat ulogu spice jer ima solidnu brzinu, duel i visinu (Hoxhu na poziciji spice sam davno predlagao, mislim da je to igrao i u Slavenu jedno vrijeme).

    Znaci Mbukua na krilo a Hoxhu u spicu... i to je jedna od opcija. Hvala Bogu deficita u kadru nema i postoji mali milijun opcija kako bezbolno nadomjestit necije odsustvo.
  • Orc123
    7.8k
    Kolko se sjecam i Pjaca je igrao jedno vrijeme Spicu u Italiji jer ima visinu i solidan duel...
  • NitkoBitan
    17k
    Mislim da su prije njegovog dolaska u Rijeku dvojili da li ga koristit u spici ili na krilu.

    Meni je iskreno Pjaca vise nekako za poziciju spice jer nema neku eksplozivnost, ali ipak ima dovoljnu brzinu, snagu i visinu za poziciju spice. I da, inteligenciju...
  • King
    16
    Meni Mbuku izgleda kao klasična low risk, high reward prinova. Mi nismo klub koji za 3. špicu ili krilo može trošiti bolesne iznose, niti bi to uostalom imalo smisla.
    A i zanimljivije mi je dovesti ovako relativno nepoznato ime s potencijalom, da pokrije barem HNL, nego bacati veliki novac na neke HNL "zvijezde". Možda nam se na kraju pretvori u top igrača i premaši očekivanja. Za to mu je sigurno veća šansa u Dinamu nego u Augsburgu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions