• DrawTube
    4.7k
    Koliko su sve strane vruće oko financiranja novog Maksimira meni će biti dovoljno samo da klub u fan shopu osigura visekratne kabanice za 10 eura i ja sam dobar, novi stadion ionako neću vidjeti nikad

    Iako objektivno nikad nije bio veći trud oko rješenja tog problema, odustao sam u potpunosti
  • db-izbjeglica
    15.3k
    Što je najbolje, održavanje starog i nekvalitetnog je daleko skuplje nego održavanje dobrog i kvalitetno napravljenog....Auta, kuće, čega god.

    Island novi stadion 110 mil eura za 8600 gledatelja, odnos partnerstva države (55%) te grad Reykjavik 45% vlasništva i ulaganja. Znači može se, ne vidim kako grad Reykjavik ima interesa i država Island, a naši stalno grade vrtiće, bolnice i ne daju gradski novac.
    Očigledno treba Islanđane naučiti šta je kapitalizam...
    Fanboy

    pa normalna stvar... stavljaš modernu fasadu, moderne instalacije, moderne uređaje za grijanje/hlađenje/ventilaciju, pripremu tople vode, na krov se stave solarni paneli i dobiješ sunčanu elektranu, itd...

    al ono...svi su glupi, mi smo pametni!
    ajmo radit vikendicu prije kuće!
  • mali M
    5k
    Tu neki spominju da nema zainteresiranih ulagača, a što bi ulagači trebali gledati ako nije napravljena studija izvodljivosti? Koju Grad skriva tj realnije je nije još ni napravio. Grad će na kraju biti najveći kamen spoticanja i za Kranjču i Max... Nadam se da će im njihovi forumski ađutanti prenjeti da se više nemogu skrivati iza smokvinog lista i da je previše očito njihovo muljanje.. možda od srama (ako ga imaju) odluče se bar malo pokrenuti
  • Papastrumf
    12.2k
    a što bi ulagači trebali gledati ako nije napravljena studija izvodljivosti? Koju Grad skriva tj realnije je nije još ni napravio.mali M

    Dobro, je li treba 100 puta ponavljati neke stvari ili se namjerno pravite glupi?
    Studija je napravljena i prezentirana i klubu i drzavi i potencijalnom investitoru.
  • Dudu9
    812
    spominješ partnere ko bi dao novac, primjer Hns dao za Osijek stadion 1mil ko je drugi sudjelovao pa niko sve mađari sa svojim novcima, država je spominjala 20 mil eura za sve nacionalne stadione kad raspodjeliš koliko je to za maksimir, Uefa ne daje novac za stadione, grad isto nebi sudjelovao, klub nema novaca za stadion, i otkuda onda novac?
  • mali M
    5k
    pa dobro nemoj bit bezobrazan Papa! Fakat te cjenim kao forumaša i dijela Dinamovog proljeća, ali zašto se onda takva javna stvar kao stadion skriva od javnosti, iste javnosti koja će financirati dio ili cijeli stadion!!! Nije javno pokazan jedan list, jedno slovo, jedan kamenčić pomaknut na "gradilištima"! Kako očekuješ da onda ne propitujemo i ne samo da propitujemo nego nas nazivaš i glupima! Nisi fer niti korektan niti ti niti ovi koje braniš!! Zašto se studija skriva od javnosti? Al da, namjerno se pravimo glupi... Pitanje je jasno i legitimno: Zašto je studija tajna?
  • Dudu9
    812
    Ako privatni investitor gradi kako onda javnost financira?
  • Patak
    2.9k
    Pa daj imenuj tog investitora..
  • NitkoBitan
    17k
    Ako privatni investitor gradi kako onda javnost financira?Dudu9

    Javno privatno partnerstvo.
  • Papastrumf
    12.2k
    Nije javno pokazan jedan list, jedno slovo, jedan kamenčić pomaknut na "gradilištima"! Kako očekuješ da onda ne propitujemo i ne samo da propitujemo nego nas nazivaš i glupima! Nisi fer niti korektan niti ti niti ovi koje braniš!!mali M

    Mene prvog nervira to sto se javno ne komunicira, ali nismo mi ti koji bismo to trebali napraviti.

    Ne branim nikoga jer za to nemam razloga. Odgovorio sam ti za studiju, za koju sam vec isto napisao prije par tjedana. Sto da ti napisem da ista nije napravljena kad je!?

    Takodjer, nisam vas nazvao glupima nego sam napisao da se pravite glupi. Nije lijepo lagati.
  • Dudu9
    812
    napisano već da je to tajno valjda klub i grad znaju
  • Patak
    2.9k
    Dobro, znači investitor postoji? Samo je tajan...ok a zašto se razgovara s državom onda? Zašto se ne raspiše natječaj?
  • Dudu9
    812
    Pa valjda prvo klub izrazi želje kakav želi stadion, investitor svoje želje i na kraju dogovorit sa gradom, ili misliš da investitor u tako malom roku zna cijenu izgradnje stadiona i popratnih sadržaja
  • Patak
    2.9k
    Pa pitao sam zašto razgovori s državom ako postoji investitor, a ne sa gradom ili klubom. A za natječaj je bilo sve spremno prošle godine, valjda se onda već odrazgovaralo s investiitorom, a i kapacitet se znao 30-32 000 to se valjda s klubom isto razgovaralo. I kojem malom roku? Pa sve se oteže godinama.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.