• Jurki
    11.6k
    Ne razumijem kako je naglo postao narativ da je Kranja nova Rujevica?jedan u nizu

    Sigurno je ovo vezano na moj post.
    Cinjenica je da se i sa tom Kranjcom kasni.
    I mislim da je sasvim opravdana bojazan da nas politicari ne prepeljaju zedne preko vode.
    Nazalost, nebi bilo prvi puta.
    Sve skupa to govori da politici to pitanje stadiona sluzi samo za predizborne svrhe.
    3 godine su na vlasti.. i jos se nije pokrenulo nista ili je vrlo malo.
    Ako šteka sa Kranjcom.. kaj bu tek sa Maksom koji je 3 puta veci projekt?
  • Patak
    2.9k
    OK, a tko je privatni investitor? Tri godine su prošle ove vlasti s tom idejom privatnog investitora, za njega se radila studija izvodljivosti i gubilo vrijeme na to. Dakle, ima li gradska vlast ime investitora, ima li uopće zainteresiranih investitora, jesu li s nekim uopće razgovarali?

    Meni se čini da ako i jesu razgovarali s nekim, da ozbiljnog investitora nisu pronašli pa su stali dalje s natječajem i krenuli razgovarati s Vladom kako dalje...
  • Jaro
    7.3k
    Kranjca/Rujevica bojazan se spominje od pocetka "radova" na Kranjcevicevoj. Jbg, zivimo gdje zivimo, imamo politicare kakve imamo.
    Od nastanka drzave ne postoji veci projekt nakon kojeg nije bilo repova. Projekti su tu ne radi boljitka drzave i naroda vec za izvlacenje novca, uhljebljavanje i slicno (autoceste, tuneli, mostovi, dvorane za rukometno prvenstvo, maksimirski stadion...).
    Imamo i javnost (narod) kakav imamo inertan i slijep za sve gore navedeno. Ogroman vroj ljudi pusi ono "jest krao, al je i nama dao" i to im je sasvim u redu.
  • Cosey
    501
    Novi stadion je kao Hajdukova titula. Jednom će doći, možda ne za naših života, ali će doći.

    Šalu na stranu, siguran sam da ako se mi preselimo u Kranjčevićevu za dvije godine, a stadion u Maksimiru nije dogovoren, a i u tom slučaju ako se ne krene odmah graditi, znači da će samo odugovlačiti.
    Nek dođe recesija pa priče kako se nema love...

    A i ovaj stadion u Kranjčevićevoj ako se dodatno zakomplicira oko zapadne tribine ne bumo vidli tako skoro.
  • Dinaminjo
    929
    Na zalost, nije nemoguce.

    Tomasevic ne zeli trositi gradski novac na Maksimir.
    U jednu ruku, ako se nade investitor, nije u krivu.

    Zasto ne bi sa gradskim novcem sagradio jos 1 most i 3 bazena za isti novac?

    Medutim, nije nemoguce da se investitor nece naci.
    Sto onda?
  • Jaro
    7.3k
    Zasto ne bi sa gradskim novcem sagradio jos 1 most i 3 bazena za isti novac?Dinaminjo

    Ili 100 vrtica i skola...
    Grad zagreb ima proracun od 2-2,5 milijarde eura. Godisnje, 2,5 milijarde. Na kapitalne projekte trosi, kolko, 1% valjda? Ostalo je pretakanje iz supljeg u prazno. Kako se svake godine nadje dovoljno za obnovu voznog parka (grado)nacelnika, zamjenika, kuraca, palaca... Tu nisu bitni skole, vrtici, mostovi, bazeni (uf sto ih se izgradilo, ovaj u Spanskom se gradi ko Maksimir)...
  • ZgDLions
    395

    Ajmo dalje, ko bi mogao biti investitor kome lova ne znači previše i da bi je možda mogao oprati.
    Arapi, Rusi, Kinezi.
    Kinezi su htjeli kupiti i poslali ponudu za tada od našeg člana uprave banku pa su se izmislile neke fore i kupio je jedan investicijski fond samo da oni ne udju na tržište, jel su nam oni napeti da se ukrcaju na vlak preko nas ili im se ne bi dozvolilo.
    Arapima je to sića, ovdje imaju aerodrom, blizu im je za jahturine more, ali jel bi mi bili sretni da naprave Burj kalifu za sebe pored stadiona, zakupe ložu i sjede u bijelim haljinama sa ekipom unutra.
    Rusi sa svojim čudnovatim firmama u kojima je zbunkerirana lova?
    Nije ni lako naći investitora koji bi nama odgovarao, ako je medjunarodni natječaj ko brani ekipi da ulete.
  • Dudu9
    812
    investitor ne vjerujem da sad postoji kad se još nije definiralo šta se smije gradit pokraj stadiona itd, zainteresiranih sigurno ima po meni gleda se model Arena di se izgradila dvorana a pored nje šoping centar, po tome prvo grad treba odlučiti di će biti stadion i kakvi se sadržaji smiju graditi pored hotel, šoping centar,zatim tu dolazi privatni investitor koji odlučuje koliko je spreman dati novaca za stadion, jer za uzvrat dobije zemljište za svoj sadržaj, koliko se pisalo da je vrijednost zemljišta maksimir i okolice 80mil eura
  • Patak
    2.9k
    Dobro to je teorija što pišeš, ali grad sad to sve sad zna, nadam se i "di će biti stadion" i ove popratne sadržaje koji su valjda definirani tom studijom izvodljivosti. A s potencijalnim investitorima su mogli razgovarati u protekle tri godine.
  • Dudu9
    812
    kako će grad ili investitor pričati o nečemu kad ništa nije dogovoreno nije isto gradit stadion neko jeftino betonsko sranje sa stolicama ili moderan stadion sa svim popratnim sadržajima koje privlači razne navijače od bogataša koji žele lože itd
  • Hnlovac
    1k
    Ja sam toliko pesimistican oko Maksimira da će mi Kranjca biti bomboncic i njom ću biti u potpunosti zadovoljan čim sam na suhom i 20 metara od terena na sredini tribine a ne 45

    Malo mi za sricu triba...
  • NORTE
    11.4k
    Grad zagreb ima proracun od 2-2,5 milijarde eura. Godisnje, 2,5 milijarde. Na kapitalne projekte trosi, kolko, 1% valjda? Ostalo je pretakanje iz supljeg u prazno.Jaro

    Treba poplaćat bandićeve uhljebe, dugove i obveze.
  • db-izbjeglica
    15.3k
    Na zalost, nije nemoguce.

    Tomasevic ne zeli trositi gradski novac na Maksimir.
    U jednu ruku, ako se nade investitor, nije u krivu.

    Zasto ne bi sa gradskim novcem sagradio jos 1 most i 3 bazena za isti novac?

    Medutim, nije nemoguce da se investitor nece naci.
    Sto onda?
    Dinaminjo

    ali zašto ne želi potrošiti gradski novac na maksimir?

    ja bi volio da mi netko objasni logiku zašto je normalno potrošiti par desetaka milijuna eura na stadion u kranjčevićevoj, a nije normalno uložiti par desetaka milijuna eura u maksimir i u nekakvoj sinergiji sa dinamom izgraditi najnormalniji usrani stadion primjeren gradu zagrebu?

    realno, krnjčevićeva nije nikakav prioritet!

    sekundarni gradski stadion na kojem igraju zagrebački prvoligaši koji na stadion privuku 1000 ljudi.
    može se malo urediti i apsolutno zadovoljava sve potrebe za tu funkciju.
  • Nolifer
    8k
    realno, krnjčevićeva nije nikakav prioritet!

    sekundarni gradski stadion na kojem igraju zagrebački prvoligaši koji na stadion privuku 1000 ljudi.
    može se malo urediti i apsolutno zadovoljava sve potrebe za tu funkciju.
    db-izbjeglica

    To the point. Tako je. Kranjča nebi smjela postati nova Rujevica, puno zujanja, malo meda daje.... Tako da večinom slažem s tvojim upisom. Samo Maksimir i jedino Maksimir kao prirotiet. Ovo ostalo zamjena da Dinamo može igrati normalno sve utakmice dok se Maksimir gradi...
  • db-izbjeglica
    15.3k
    To the point. Tako je. Kranjča nebi smjela postati nova Rujevica, puno zujanja, malo meda daje.... Tako da večinom slažem s tvojim upisom. Samo Maksimir i jedino Maksimir kao prirotiet. Ovo ostalo zamjena da Dinamo može igrati normalno sve utakmice dok se Maksimir gradi...Nolifer

    sulude stvari!

    kao, nema se love... al idemo ulupati par desetaka milijuna eura u nešto što nam realno ne treba, dok u ono što gradu (i državi) realno treba, ne želimo investirati novac.

    naprosto genijalno, kao neki humoristični skeč!
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.