• ZgDLions
    395

    Zbilja sam se počeo bojati scenarija, Dinamo na trening park Zagrebelo, plus malo ga se modernizira, a ovdje na Maximiru samo stadion plus komercijala, naravno prebukirano.
    Bila je to jedina i najbolja ponuda pa se moralo pristati, a kaj sad parsto novih stanova po 5-6k po kvadratu ne bi nikog ubilo, a dalo bi se i ponešto zaraditi da se stadion realizira.
    Toplo se nadam da to nebum u kvartu gledao.
  • Papastrumf
    12.2k
    A još prije toga sa starom Upravom razgovarli da će klubu zemljište dati u koncesiju i nek se klub s time dalje bavi. Znači lutanje i gubljenje vremena tri godine. A na kraju bit će onako kako odluči Plenković, a jel njemu to politički odgovara vidjeti ćemo.Patak

    Stara Uprava je pricala bajke. Ako klub zeli, Grad ce mu dati koncesiju, ali otkud klubu 150 milijuna € za stadion?
  • Dudu9
    812
    dinamo ima ponude zemljišta da gradi svoj trenig kamp sad šta će bit od toga
  • Patak
    2.9k
    Nema ali bi se smanjila jedna karika u odlučivanju. Da Dinamo ima koncesiju mogao bi direktno s državom ili nekim privatnim investitorom razgovarati o modelima gradnje.
  • Dudu9
    812
    investitor ne želi graditi samo stadion nije mu isplativ, zato se traži model hotel šoping centra itd di bi on imao svoj interes
  • dinamo u srcu
    1.6k
    Stara Uprava je pricala bajke. Ako klub zeli, Grad ce mu dati koncesiju, ali otkud klubu 150 milijuna € za stadionPapastrumf

    Navijači bi uplaćivali za stadion. Jel to izvedivo u stvarnosti. Da se nađe 30 000 fanatika koji bi godišnje uplaćivali po 1000eura za izgradnju stadiona.

    30 000x1000eura=30 miljiuna eura
    30miljiuna eurax5godina=150miljiuna.
  • Papastrumf
    12.2k
    Da bi privatni investitor gradio stadion onda bi se tom istom morao dopustiti ulazak u vlasnicku strukturu kluba, a to s dinamom nije moguce. Tko bi normalan dao svoj novac, a ne moze odlucivati o nicemu!?

    Druga opcija s privatnim investitorom je ovo sto kolega kaze, da mu se ponudi komercijalni sadrzaj poput shoping centra, hotela itd. ali tu dolazimo opet do pitanja isplativosti. Kolika je investicija, a koliki je rok povrata iste.

    Nije svijet crno bijeli, ima tu dosta sivoga.
  • Brusa
    1.5k
    nemoguće jbg. Ne bi se našli.
    Al s tim privatnim investitorom ako i dođe do toga nećemo se usrećiti, sranje je to , bolio bi njega tuki za dinamo , samo lova. Lovu bi trebali dati država, grad i hns, to im je svima interes, stadion u glavnom gradu RH. A imaju love, njima kombiniranoj 150 milja je realno sića.
  • deda
    32.5k
    Moram priznat kako vrijeme prolazi da mi bilo kakav entuzijazam za ovim stadionom u Kranjči opada. Ne zato što se on neće graditi, već zato što on nama fakat ništa ne znači ukoliko se ne rješava pitanje našeg stadiona. Osobno ću se zalagati da nikakve selidbe na Kranjču nema dok ne započnu radovi na Maksimiru pa makar to značilo nikad.
  • ZgDLions
    395
    Bravo deda, trebali bi ostati na maxu dok ne dobijemo ozbiljne garancije, nek Kranjča zjapi prazna, ovako imamo više stolica i možemo funkcionirati, nije da trave nema i da sjedimo u kuruzi.
    Moj Maximir nije odveć vredan, al vredjati ga ne dam.
  • Peškaman
    4.2k
    Što više traje,sve više povlačim paralelu Kranjčevićeva -Rujevica / Maksimir - Kantrida.
  • dinamo u srcu
    1.6k
    Sa ovom upravom Dinama doći će i stadion, u to ne sumnjam.

    Uprava je napravila nevjerojatne stvari i pomake u ovom malom periodu od kad su dosli na vlast i tko sam ja da sumnjam i dalje u njih da neće napravit i stadion.

    Sto je najbolje, mnogi su sumnjali u njih, ali sada vide i osjećaju da je to najbolje što je dijamo mogao dobut.
    Samo podrška upravi i igračima i nezaustavljivo idemo prema stadionu i novim uspjesima.
  • Jurki
    11.6k
    S obzirom kakva su govna nasi politicari.. nebi me zacudilo na kraju da Kranjca postane nasa Rujevica.
    Jebe se svima njima za stadion.
    Da je njima stalo da se nekaj pokrene.. pokrenulo bi se.. to je bar jasno ko dan.
    Ne veli se bezveze da kad politika hoce onda se i bik steli.



    Najmanji problem je nasa uprava.
    Problem su oni šupci na pozicijama bez kojih nazalost nist nemres napraviti.
  • deda
    32.5k
    Naša uprava radi izvrstan posao, pa tako i po pitanju razgovora i pregovora oko stadiona i ovo što sam gore napisao vjerujem da imaju na umu.
  • jedan u nizu
    8.2k
    Ne razumijem kako je naglo postao narativ da je Kranja nova Rujevica?
    Sto se desilo? Jesam nesto propustio?
    Nije jos gotov projekt pa je to problem (kao i inace), ili je problem Zajecova izjava?

    Ja mislim da se sad kamen zakotrljao i da nema stajanja. Mozda ce duze trajati nego sto mislimo, ali mislim da se vasi crni scenariji nece dogoditi.
    Nije ovo vrijeme kada obican puk nije stajao iza dinama. Kada je bila trula atmosfera oko kluba, kada nije bilo navijaca na stadionu i kada smo rusili negativne rekorde u europi. Tada se pricalo o maksimiru jer je to skretalo sa teme i jer si je tadasnji alfa i omega dizao rejting medu obicnim gradanima. Puno ljudi, ukljucujuci i mene, tada nije htjelo novi stadion jer bi to znacilo samo jos veca krada i propast kluba.
    Danas smo ipak bitniji klub u europi, rekao bih da cijela europa zna za nas i da smo respektabilan protivnik. Rusili smo velikane, i rusit cemo ih i dalje. Navijaci su se vratili, i dolaze u sve vecem broju. Obicni puk je sada za dinamo, i na klub se gleda kao na nesto pozitivno a ne negaitvno. Osjeca se dinamo u svakom kvartu i svakoj ulici u gradu.
    Danas znamo da oko stadiona nece biti krade, barem sto se tice dinamove strane, i da klub nece biti ostecen zbog toga i srljati u nekakav stecaj ili bankrot. Ako se bude kralo, krast ce drzava i grad, a ne klub. I to je ono bitno. Ova masa ljudi koja sada stoji iza dinama konacno zeli stadion, i sada su svi na vlasti sigurni da to moraju napraviti, jer to nisu vise obicne floskule i prazna predizborna obecanja kao nekada.
    Ljudi su prije osjetili da se nijedan kamen nije zakotrljao i svi su odmahihvali rukom.
    Sada kada se osjeti to kamenje koje ide, ljudi su sve nervozniji i siguran sam da se nece dopustiti da ostane na ovome,
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.