• serbus
    4.1k


    Eto i ja sam na dvoje :strong: :up: ali da jako puno dečki iz kvarta mojih 40 godina je solo a kamoli da imaju djece.
    Tako da primam brojeve slobodnih žena :lol: pa neka biraju.
  • jedan u nizu
    8.2k
    Siguran da ce poslodavci u hrvatskoj rade izabrati domaceg kvalitetnog radnika nego 3 Nepalca.
    Netko kaze ako domaci radi za 1500, zasto onda ovaj nebi za 1000 zaposlio stranca?
    U nekim industrijama je to zaista radi manjka radne snage.

    Evo konretno gradevina, sektor u kojem ima jako puno stranih radnika. Neki poslodavac mozda i manje placa strance, ali ih ima puno vise. Zaposljava ih iz dva razloga. Jedan je jer nema dovoljno domacih ljudi koji bi radili. Drugi je da bi mogli dobiti natjecaje i ugovorili poslove jer na papiru imaju dovoljno radnika.
    Moj otac jos uvijek radi na gradevini. Vec 15 godina govori kako nema kvalitetnih ljudi. Tada se jos dosta uzimalo radnika iz BiH (a moj stari je ujedno born and raised in bosnia, samo kazem) koji nisu ni blizu bili kvalitetni kao nekadasnji bosanci. Rijecima mog oca, nebi im dao ni da operu plate koliko su nesposobnni, ali poslodavac ih uzima jer nema nikog drugog.
    Sada to nisu Bosanci, sada su to Filipinci i Nepalci. U vecini slucajeva njih 3 ne odradi posao kao jedan kvalitetan domaci radnik. Iako kostaju jeftinije, kolicinski kostaju vise.

    Ova druga stvar. Osim svog oca, poznajem jos neke ljude koji su u tom poslu, sto od radnika, do poslovoda i investitora.
    Kada 'uzimas' posao, dobit ces ga na konto toga sto tvoja firma zaposljava, karikiram, 100 radnika. To je tvoj dokaz da mozete napraviti taj objekt. A zapravo ta firma uzme 20 takvih projekata, samo da uzmi lovu, i svugdje probijaju rokove jer nemaju dovoljno ljudi. Nije to 100 pravih radnika, nego 80 Nepalaca i 20 majstora. Na kraju seljakaju majstore s jednog objekta na drugi kako bi napravili nesto samo da ispadne da projekt ide dalje.
    U nasoj lijepoj drzavi kakva i jest, ti poslodavci su vjecito 'u gubitku', pa sa dobivanjem novih poslova krpaju place za ove prosle koji nisu ni zavrsili, i to tako ide u krug. To je veliki razlog zasto sve toliko traje i zasto se stalno probijaju rokovi. Imamo masu malih gradevinskih firmi koje tako posluju.
    Tako da ti poslodavci nece moci dobiti nove poslove ako nemaju doovljno radnika, a ako ne dobiju nove poslove nece moci zavrsiti stare i platiti radnike. I na kraju za manje novaca uzimaju strane radnike od kojih imaju malo koristi, samo da bi se odrzali na zivotu i nastavili sa tipicnim hrvatskim poslovima.


    Da pitas vecinu ljudi danas, nasih domacih ljudi, hoce li ici na baustelu za 1500 eura, reci ce ti da nece. Barem vecina. To je sasvim legit. Apsolutno svatko ima pravo odbiti posao iz bilo kojeg razloga. Ali ne mozes onda govoriti kako strani radnici uzimaju taj isti posao, kada taj posao nitko od nasih nece raditi.
  • masacusec
    3.5k
    Licemjerje hrvatskog poslodavca odnosno općenito hrvatskog čovjeka. Ne voli strance da nastanjuju našu zemlju, ali mu daju prvenstvo pri zapošljavanju.
  • ZGV
    3.3k
    Kao prvo pravog radnika treba i dobro platiti i nagraditi, ali ponekad nije ni to dovoljno...
    Pa ja u svojoj firmi nemrem naći dvije osobe za fini uredski/teren posao gdje se moze fakat dobro zaraditi ako voliš posao prodaje.
    Radno vrijeme 8 do 16, ponedjeljak petak...naša ekipa neće raditi, a kamoli jos i djecu raditi.
    Imam gro frendova i frendica u 40ima koji su se izdivljali u mlađim danima, pa bi sad mozda i decu, al se ne prima...
    I dajte prebacite raspravu na neku drugu temu...
  • NORTE
    11.4k
    Do prekomjernog dolaska stranih tamnih radnika dovele su naravno politike.
    Dvije svjetske krize su odigrale ogromnu ulogu, ona iz 2008/9. nakon koje je otprilike i krenuo prvi egzodus naših ljudi, a onda i covid čija je ekonomska posljedica dolazak jeftine radne snage.
    Najprije je bila općenito loša gospodarska situacija, niske plaće i odljev mladih ljudi van, kao i nikakve pronatalitetne politike svih tih godina.
    Onda su isti ti političari dali radne dozvole strancima.
    Sad imamo to što imamo.
  • OldSchoolZG
    178
    Sad nam veliju kak nam faliju radniki/delavci a 500.000 mladih Hrvatov je moralo van kajti ih nigdo ni htel zaposliti. Črni moreju živet s manjše love kajti oni spavaju po 7-8 v jednom stanu/hiži.
    Od ekipe s kojom sam hodil na tekme nas je ostalo samo 3 , kajti se nigdo ni mogel osamostalit s
    tak malom plačom.

    EU nas sve prisiljava da primamo te Črne delavce, če/ak odbijemo kazna je 20.000 evrov po migrantu.
    https://www.euractiv.com/section/migration/news/eu-ministers-reach-historic-deal-on-migrant-relocation/

    Ogromni je problem i lova koju ti migranti iznosiju iz zemlje gdje delaju , v USA npr.
    prošlo leto su poslali doma višje od 130 milijardi $.

    Kaj poznati veliju o ovoj temi , par primjerov (ima ih kolko hočete kajti/jer je to plan):

    Američki centar za zarazne bolesti CDC , rešite se svih bjelcov https://archive.org/details/cdc-head-carol-baker-well-just-get-rid-of-all-the-whites-in-the-united-states

    Joe Biden , bjelci buju manjina i to je dobro , 2017
    https://www.youtube.com/watch?v=peF-ae2AINU

    Barbara Lerner Spectre calls for destruction of Christian European ethnic societies
    https://www.youtube.com/watch?v=G45WthPTo24

    London, Dublin, Bruxelles i mnogi drugi gradi v EU imaju med/izmedju 40-50% mladog ne evropskog stanovništva.

    To čeka i nas kajti je to plan.
  • Tundra
    691
    https://n1info.hr/vijesti/u-zagrebu-ponovno-problemi-zbog-odvoza-smeca-ovo-je-prestrasno-ne-mogu-prozor-otvoriti/

    Nastavljaju se standardni problemi s odvozom smeća. Gubo možemovska prestanite terorizirati grad.
  • Sljeme
    2.4k
    U cijelom mandatu nisu riješili niti jedan komunalni problem, samo su ih pogoršali. Sad pred izbore najavljuju nove projekte ko na traci, da se naivčine opet upecaju. Možemo je pošast Zagreba.
  • mali M
    5k
    ma buraz ja i dalje ne razumijem da sve raskapaju, a ništa ne završavaju. znači kod mene u kvartu su jednu cijev popravili i napravili rupu metar sa metar. Napunili su je sa šljunkom i otišli. Već su dva puta doošli sa doslovno dva kamiona i 10 radnika onim žabicama za nabijanje, napunili svaki puta ponovo sa šljunkom i otišli.. zašto se to ne zalije sa asfaltom ne kužim.. trebaju im doslovno jedne tačke asfalta. Radi se Petrova, Maksimirska, Jurja Ves, Prilesje, Kozjak već 2 mjeseca i ništa nisu završili.. I sad su i Bukovačku dole kod birceva ponovo raskopali. To sam sad samo nabrojao ceste gdje stalno prolazim. Svi ti radovi su završeni i stoje raskopane ceste već barem mjesec dana. Zašto ne naprave projekt po projekt i završavaju ga. Mislim da je poanta da bude pol grada u radovima kako bi par mjeseci prije izbora mogli reć "vidite koliko se toga radi". Glavno da smo mi započeli paromlinsku knjižnicu, jer to je trenutno naaaaajpotrebnije bilo napraviti...
  • Sljeme
    2.4k
    Čuo sam da nisu potpisali ugovore s ekipom koja asfaltira i da zato sve stoji. Slična priča je i sa autobusima koji nigdje ne voze redovno jer osim kaj ne zapošljavaju vozače, hrpa buseva ne izlazi van jer nema dijelova za servis buseva jer ovaj nije potpisao ugovore na vrijeme.
  • Tundra
    691
    bolesno je da su raskopali cijeli grad i prometno zakrčili neke glavne prometne pravce bez davanja alternativne rute. Ne možeš istovremeno raskopati i zatvoriti Petrovu, Bukovačku, Maksimirsku i zatvorit skretanje sa Zvonimirove na Šubićevu osim ako ne želiš stvoriti prometni kaos namjerno što je možemoidima i cilj. Namjerno žele ljudima u prometu zagorčati život i nasilnim politikama provoditi svoje zelene i izopačene ideologije.
  • mali M
    5k
    Ne možeš istovremeno raskopati i zatvoriti Petrovu, BukovačkuTundra

    i onda nama sa Bukovca još stavi radove na Prilesje i Jurju Ves i mi imamo jedan izlaz za centar (osim preko brda, al tome su doskočili kad su raskopali Kozjak) i krkljanac.
    Al da se razumijemo, ja mislim da tu nema nekog veliko zlog master plana. Mislim jednostavno da su nesposobne neznalice koji misle da će se učiti voditi najveći, glavni grad u državi u hodu usput bacajući malo svoje ideološke floskulice i to će biti to. Zbilja se nadam da će zagrepčanci ovaj puta pokazati razum i birati najsposobnije u danom trenutku, a ne samo da lupe kontru. Al se bojim da će nam Tomica pokazati kako zapravo izgledaju veće ovce od onih koje je Bandinjo hranio... A vidjet ćemo, više bi nam pomogla mobilizacija građana da izađu na izbore, ono, kako tjeramo na tribinu sve svoje i oko sebe, to isto svi primjeniti na lokalne izbore.

    p.s. - a da ne kažem kako izgledaju ceste koje asfaltiraju.. mislim da uopće ne prođe valjak preko istih jer izgleda kao da nabijaju i ravnaju sa lopatama i lupaju cipelama da poravnaju bregić...
  • Jaro
    7.3k
    više bi nam pomogla mobilizacija građana da izađu na izbore, ono, kako tjeramo na tribinu sve svoje i oko sebe, to isto svi primjeniti na lokalne izbore.mali M

    samo... ja ne vidim opciju koja bi radila za grad i u interesu gradjana a da je uz sve to i sposobna i postena...
    OK, uredim se, izadjem na izbore i imam kaj HDZ, SDP, DP (ako se ne ugase do izbora), Mozemo i pokojeg neovisnog...
    Aj ove po cetvrtima poznas osobno ili barem povrsno, al oni su tu ionako reda radi...
    Eto, poslao si nas na trib... izbore, i kaj onda kad dodjemo tamo?
  • deda
    32.5k
    Dečki ajd pišite mišljenja, kritike, bla, bla, ali ponavljanja ovakvih uvreda bez sadržaja mi idu već na živac i počinjem s brisanjem.
  • Tundra
    691
    i počinjem s brisanjemdeda

    a da, to je standardni modus operandi
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.