• ibro1986
    150
    kule sa petkom u napadu, duo koji rusi sve
  • NitkoBitan
    17k
    Poprilicno sam siguran da startamo sa 4 iza. Cekat cemo ih u srednjem bloku.

    Kulenovic i Cordoba na klupi, njih se cuva za kraj kad ce ovi ic na all in.
  • Crni86
    3.5k
    ovo je sada sah, nakon ove utakmice u zagrebu imat ce oni i nekakav odgovor na nasih 352.

    Tu ce sad presuditi nadmudrivanje trenera, mislim da ce jakir poslat 11toricu sa kojima cemo se moc transformirati iz 352 u 4231 i obrnuto bez da se rade zamjene. Znaci na lijevom wb hoxha ili na desnom spika pa ce rpg igrat desnog stopera.

    Neva- rpg , ktc, mma- spika, rog, misic, bati, ogi - petko, kule -> rpg, ktc,mma, ogi - rog, misic- spika, bati, kule - petko
  • NitkoBitan
    17k
    Dinamo bi ulaskom u LP donio svakom HNL klubu 1,05 milijuna eura. Mislim da u srijedu vecina Lijepe nase navija za Dinamo, a pogotovo vlasnici drugih klubova i njihove tete u racunovodstvu.
  • Ludovic IX
    7.2k
    najviše ovaj Bilic iz tovarije.
  • IvanS
    161
    ↪NitkoBitan najviše ovaj Bilic iz tovarije.Ludovic IX

    On je iz financija došao. Dobro zna što mu Dinamov prolaz znači. :)
  • Neki tip
    21.3k
    Čisto zabave radi, mada ipak to malo opipa navijačko bilo u pogledu očekivanja, išao sam provjeriti u Predictoru kako stojimo s prognozama za tekmu..

    Tko zna, možda je tu Predictor (unatoč "javnom predviđanju") čak i bolji indikator od ankete na početku svake teme, jer te u anketi ništa "ne košta" kliknut bilo što, dok je pretpostavka da za Predictor, s obzirom na natjecateljski karakter istog, stavljaš ono što zaista misliš da će se dogoditi.

    Kako god, sporedno, zasad su na Predictoru prognozu ostavila 53 forumaša, od kojih 25 za pobjedu, 21 za remi i 7 za poraz.

    U postotcima:

    47.17% za pobjedu (u anketi 67%)
    39.62% za remi (u anketi 28%)
    13.21% za poraz (u anketi 5%)

    P.S. u anketi je glasovalo 190 ljudi, skoro 4x više nego zasad u Predictoru, ali uzorak od 53 čovjeka je vrlo vjerojatno dovoljno reprezentativan za Predictor, neće se tu omjeri puno mijenjati.
  • Plavo Srce
    128


    Hvala na trudu za analizu! Iako, naravno, mi smo svi ovdje navijači Dinama i ne možemo biti do kraja objektivni. Da pitaš navijače Hajduka, omjer bi vjerojatno bio obrnut.

    Na moje pitanje je li bi, da ste vi Jakir, počeli s 4 ili s 3 otraga su odgovori raznovrsni. Nema pobjednika. Razumljivo, jer svaka varijanta ima bolju i slabiju stranu.

    Možda najzanimljiviji odgovor je da mnogo više od taktike u ovom meču treba imati mirnu glavu, psihu za takve mečeve. I tu se, zapravo, slažem!

    Već sam nekoliko puta probao saznati je li itko ikad radi s igračima Dinama na području psihološke pripreme, nikad nisam dobio odgovor. Pitam, jer je to područje blisko mojoj struci, a znam da najbolje momčadi LP jako paze koji tim stručnjaka radi na psihološkoj pripremi. Imam prijatelje i kolege koji radi u psiihologiji sporta i ne mogu dovoljno naglasiti koliko je to danas važno. Isto kao što su se prije 40 godina ljudi podsmjehivali da je bitno koje tenisice imaš za natjecanje u trčanju ili koji reket u tenisu. Danas su to nijanse koje upravo mogu donijeti prevagu. Tako je i u psihoanalizi i psihomotivaciji sportaša. A nemam pojma kako je kod nas!

    I još nešto - ogromna zamka ovog meča je što oni nemaju što izgubiti i jurit će kao mutavi.

    Druga velika zamka je što iako, naravno, jest točno da ne smijemo primiti rani gol, čak i ako poluvrijeme bude 0:0, to još ništa ne znači. A što ako zabiju u 48 i 58 minuti, gdje smo onda? Zapravo je jedina neka mala garancija nečeg da prvo poluvrijeme završi s našom odličnom igrom i vodstvom. Onda bi pomalo počeli nešto zaključivati...

    U ovaj meč moramo ući izuzetno psihički čvrsti i nabrijani!
  • jakov1
    83
    352 bi bio dobar znak jer bi to znacilo da Jakir ne planira igrati na nulu kao protiv Sparte i PAOK-a, ali bojim se da krecemo isto kao prosli put - jedino mozda Rile van ako nije zdrav.

    Volio bih Roga umjesto Sucica da "zakljuca" Benziu, Zoubira ili Patricka Andradea da nisu tako slobodni na nasoj polovici pa da onda Petko i krila mogu pritiskati Romaa, ali nije Jakirov stil da mijenja nakon dvije dobre ili lose utakmice.
  • marcio amoroso
    36.4k
    Druga velika zamka je što iako, naravno, jest točno da ne smijemo primiti rani gol, čak i ako poluvrijeme bude 0:0, to još ništa ne znači. A što ako zabiju u 48 i 58 minuti, gdje smo onda?Plavo Srce

    Naravno. Tako smo protiv Paoka svi pričali da treba izdržati prvih 20 minuta i da bude sve ok. Izdržali smo 26 pa smo primili 5 komada.

    Tekma traje 90+ minuta i jednostavno treba biti ozbiljan do kraja. Ja najveću prednost vidim u našoj dužoj klupi i tome što mi možemo držati visoki tempo duže od njih. Bilo bi zaista jako neozbiljno ispustiti ova 3 razlike. Oni jesu dobri, ali sigurno nisu najviša europska klasa i ovo se proći mora!
  • Neki tip
    21.3k
    Hvala na trudu za analizu! Iako, naravno, mi smo svi ovdje navijači Dinama i ne možemo biti do kraja objektivni. Da pitaš navijače Hajduka, omjer bi vjerojatno bio obrnut.Plavo Srce

    Ma nema tu truda, kolega, to je 3 minute banalne matematike. :)

    Što se ovog drugog dijela tiče - ne moramo mi niti biti objektivni, predictor ni anketa svakako nisu niti zamišljeni kao nekakvi "objektivni pokazatelji vjerojatnosti ishoda", odnosno ne pretendiraju biti indikativni za rezultat.

    I jedno i drugo samo je refleks navijačkog raspoloženja, ništa više od toga, pa mi je zanimljivo bilo malo statistički prikazati ono o čemu smo na stranicama prije toga pisali - o vidljivom i sada matematički izraženom navijačkom oprezu. :)

    Tvoje pitanje je, onako nogometno gledano, vjerojatno najintrigantnije i baš sam isto to privatno komentirao s nekim forumašima, što mislimo kako će se igrati.

    I za jedno i za drugo ima rezona, meni više za 3 5 2, ali postavlja se pitanje trećega u toj trojci iza (nisam siguran da će Bernauer dobiti povjerenje, a Torrente još nije ozbiljnije iskušan).

    Naravno, uvijek se zapetljamo u dvije potpuno različite rasprave - što mi mislimo da bi trebalo i što mi mislimo da će Jakirović napraviti.

    Prva verzija "rasprave" mi je uglavnom posve nezanimljiva pa samo preskačem takve postove koji počinju s "ja bih nešto ovako: ...".

    Druga verzija, što će Jakir napraviti, puno mi je zanimljivija, naprosto zato što je ishod provjerljiv. :)

    P.S. Odlično si postavio dvojbu, odnosno obrazložio sve moguće dileme i pretpostavke o taktici i izboru koji je pred Jakirom!
  • Vratite nam Istok
    232
    Dinamo bi ulaskom u LP donio svakom HNL klubu 1,05 milijuna eura.NitkoBitan

    Svaki klub bi dobio milijun eura? Ili svi zajedno milijun koji dijele na 9 jednakih dijelova?
  • NKDZ86
    1.4k
    Dinamo čeka "pakao" u Azerbajdžanu
    27.08.2024., 09:45

    Autor: M.Š./Hina/HRT

    "Nogometaši Dinama u srijedu će pokušati izboriti plasman u Ligu prvaka, a nakon što su u prvom susretu u Zagrebu svladali Qarabag s visokih 3:0.

    Nogomet, Liga prvaka - doigravanje: Qarabag - Dinamo
    Slavlje nogometaša Dinama nakon pobjede nad Qarabagom u prvoj utakmici play-offa Lige prvaka
    No, kako stvari stoje, neće pred sobom, unatoč velikoj prednosti iz prve utakmice, imati lagan zadatak.

    Po svemu sudeći, dočekat će ih pun stadion jer je zaključno s ponedjeljkom prodano čak 25 tisuća ulaznica, od 31 tisuće koliko je kapacitet stadiona u glavnom gradu Bakuu.

    Osim toga, vremenski uvjeti bit će vrlo nepovoljni, velika vrućina i vlaga.

    Susret se igra u srijedu u 18.45 prema tamošnjem vremenu, a očekuje se da će temperatura biti 34 pa možda i više stupnjeva.

    Također, poprilično su svježa sjećanja navijača Dinama na prošlu sezonu kada su "prokockali" poprilično veliku prednost iz Zagreba, protiv praške Sparte 3:1 te protiv PAOK-a 2:0.

    Kao što znamo, od ove je sezone novi format Lige prvaka, u kojem svaki klub u skupini odigrati ukupno osam utakmica, četiri kod kuće i četiri u gostima."

    ko će drugi nego tovar šampita to napisati
  • Neki tip
    21.3k
    Osim toga, vremenski uvjeti bit će vrlo nepovoljni, velika vrućina i vlaga.

    Susret se igra u srijedu u 18.45 prema tamošnjem vremenu, a očekuje se da će temperatura biti 34 pa možda i više stupnjeva.
    NKDZ86

    Doslovno 2 minute mi je trebalo za provjeru prve mantre koja se već danima ponavlja (o vrućini i vlazi), a za drugu (termin) ne trebam ništa provjeravati, mogu se samo smijati.

    Ne, ne igra se u 18.45 prema tamošnjem vremenu, nego našem, tamo će tada biti 20.45, temperatura 26 stupnjeva, a vlaga niža nego u Zagrebu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.