• Dragon1Warrior123
    3.2k
    Ja se nadam da jednu utakmicu budemo probali kombinaciju Rog Sučić. Mislim da bi to bila dobitna kombinacija za neke jače tekme.
  • Dinamosaur
    1.5k
    Sheriff, ne tako davno, 2021g. Pobjedili su nas 3:0 kod njih, pa u uzvratu 0:0
  • Cosey
    501


    Nismo mi zaslužili ništa protiv njih.

    Kad kažem luda, izgubili su 3:0, a to je potpuno nerealno.
  • ZgBlue
    566
    Od cijele najave utakmice ostalo mi je koliko je Jakirović lagan tip. Pogotovo odgovori na nenogometna pitanja.

    Konkretno zadnje pitanje o misama nedjeljom...kratko i jasno je dao do znanja da to uopće nije ni trebalo doći do medija, da je to nekakva uobičajna praksa otkad je trener i privatna stvar svakog pojedinca koja se ne bi trebala isticati po medijima.

    Jedno od onih "zeznutih" pitanja na koja lako nasjedneš pa se kasnije piše o Međugorju i Gospi (kao na primjeru rukometne i nogometne repke).

    Osim na terenu, vidi se i u odnosu s medijima da smo jednostavno razina više od konkurencije, zato bravo Jakire, bravo dečki! :strong:
  • Kresaux
    4
    Ovo je stvarno rijetka situacija koja zahtijeva i prilagodbu taktike.

    U prošlosti je dinamo u europi pokušavao igrati "kontrolirani nogomet" gdje daviš loptu bez pravog rizika prema naprijed, a ostavljaš se ranjivim na neoprezne gubitke lopte u svojoj polovici. Tako smo primili nebrojeno golova u crnim europskim danima.

    Od Bjelice nadalje igramo puno direktnije i učinkovitije u Europi, uz prepuštanje lopte suparniku i brzu tranziciju nakon osvojene lopte.

    Po meni ova tekma je stvorena za Hoxhu i da ih iskontriramo brzim izlascima, iako bih svaki drugi dan preferirao Pjacu lijevo. Možda bih čak i ubacio Cordobu u vatru čisto zbog brzine. U špici će i Petko uživati u duelima i distribuciji lopte na krila.

    Ugl. sve je u našim rukama, vjerujem da će Jakir to posložiti.
  • mbzg
    96
    Možda opet jedna 3-5-2 formacija:
    Nevistić
    Bernauer Theo Mmae
    Gabriel Mišić Sučić/Rog Baturina Ogiwara
    Petko Hoxha/Pjaca.

    Iako bi ova tekma bila dobra za krila kao što su Hoxha i Špikić jer su dosta odgovorni u obrani a mogu pobjeći u kontru s Petkovim zadržavanjem lopte. Onda otpada 3-5-2, odnosno Bernauer iz prve postave.
    Jakirović poučen prošlom sezonom što je i izjavio odmah iza tekme će sigurno ići na zatvoreniju varijantu.
  • Crni86
    3.5k
    Hoxha/Pjaca.mbzg
    Ja bi tu stavio kulena koji odraduje mandzukicevski posao u obrani. Ocekujem slican koncept igre kao protiv hajduka na poljudu kad smo se prebacili na 3 iza.
  • Plavo Srce
    128
    PITANJE!

    Dakle, da vas čujem što bi odgovorili na pitanje svih pitanja:

    Krećemo li s 3 ili s 4 otraga?

    I svatko tko kaže da je odgovor jasan pretjeruje, jer je dllema realno velika. Svaka varijanta ima svoje mane.

    Ako idemo s 3, koja su to 3?

    KTC i Mmae su 100%, a koga bi trećeg?

    Berni je divna osoba, živi za Dinamo i zanimljiv u postavljanju i iznošenju, ali slab u kontaktu, spor i posebno ove godine - sklon greškama. Ja bih iskreno drhtao da on krene.

    Torente? Ne izgleda mi još spreman za ovakvu tekmu.

    Možda PG? Morao bi se odreći izleta u napad....i mislim da to nismo nikad probali u ozbiljnoj tekmi. Izgubili bi ono u čemu je jako dobar.

    Ako idemo s 4, onda je zadnja linija prilično jasna

    Ogi, KTC, Mmae, PG

    A tko nam je onda desno krilo?

    Pjaca? Puštat će ta strana jako.

    Cordoba? Bojim se isto.

    Špikić? Nije da bih se osjećao presiguran s tim izborom, ni prema naprijed, ni prema natrag. Špika je dobar dečko, ali ono, za riješiti tekmu HNL.

    LIjevo bih u svim varijantama stavio Hoxhu, biti će prostora za njega koliko hoćeš. To bi mogla biti njegova utakmica, jer i u obrani je sasvim dobar. Od njega, u svim varijantama, očekujemo jako puno u ovoj tekmi!

    I pazite dalje pitanje, neovisno je li bi, da ste vi trener, stavili 3 il 4 otraga:

    Imamo li Petkovića samog naprijed?

    Znate što će biti u tom slučaju? Neće biti dovoljnog pritiska na njihovu zadnju liniju, a vrlo su jaki u tranziciji, pojest će nas brojem u sredini. Ako će Petko biti sam, time im se nudiš na pladnju da se brzo prebace u tvoj dio terena.

    Mene jako golica da imamo dvojicu naprijed, Petka i Pjacu, Petka i Kuleta, Petka i Cordobu?
    Tu bi im blokirali puno toga već u startu, vidjelo se u Zagrebu da im to nikako ne paše.

    Ali je li to onda 3-5-2? Ako jest, opet se vraćamo na pitanje, tko je treći u zadnjoj liniji?

    Je li možda 4-4-2?

    Ali, onda imamo veznjaka manje... To bih odmah prekrižio.

    Bojim se da ne možemo istrčati s 12 igrača na teren, pa nije lako odlučiti, kako napraviti dobru ravnotežu između betona otraga, a opet agresije naprijed, jer ako se povućemo na svoju polovicu i tamo ih čekamo - neće biti dobro! Dolazit će nam s 8 igrača u 16, to se teško brani.

    DAKLE; da ste Jakirević, kako bi vi?
  • scooniepenn
    3.3k

    Sve potpisujem osim ove procjene rezultata kojim je mogla završiti prva utakmica. Ako se u miru sagledaju sve prilike kroz 90 minuta (pogledao sam u srijedu cijelu utakmicu u miru) realan rezultat bi bio 7:4, maksimalno 7:5 za nas. Čak i bez naša 3 zabijena gola statistički smo mi imali 7 izglednih prilika, a oni 3, tako da je osobni dojam jedno, a stvarnost nešto drugo. Dakle, 3 odnosno u najmanju ruku 2 razlike što kod koncepta bez gola u gostima ne predstavlja nikakvu razliku u odnosu na 3:0 ili 2:0. I ja sam uvjeren u naš prolaz, samo pametno, bez srljanja, jer će biti jako puno prostora za iskontrirati ih.
  • Neki tip
    21.3k
    Sve potpisujem osim ove procjene rezultata kojim je mogla završiti prva utakmica.scooniepenn

    Ma nema tu nikakve procjene, karikaturalno sam naveo moguće rezultate (uostalom, naveo sam i našu pobjedu s 2 razlike i poraz i remi, mogao sam ponabrajati na taj način i 5 drugih rezultata), ne zbrajajući ni prilike niti reflektirajući vlastiti dojam o broju prilika, nego samo htjedoh oslikati da je tekma bila divlja, da je frcalo s obje strane i da je to jedan od elemenata zašto smo nakon 3-0 oprezni. :)
  • Majki2111
    3.1k


    Varijanta ako je Rile zdrav i ako je u Bakuu, plan A


    Nevisitić

    Rile KTC Mmaee RPG
    Mišić
    Sučić Baturina
    Pjaca Hoxha
    Petković


    Plan B

    Nevisitić

    RPG KTC Mmaee Ogiwara
    Mišić
    Sučić Baturina
    Pjaca Hoxha
    Petković
  • Dani Olmić
    222
    Igrat cemo vrlo vjerovatno sa 2 napadaca, te 3 stopera (3-5-2)

    Po meni bi trebalo izgledati ovako:

    Nevistic
    Bernauer - KTC - Mmaee
    RPG - Rog - Misic - Baturina - Hoxha/Pjaca
    Kulenovic - Petkovic
  • Majki2111
    3.1k
    Bumo vidli. Mislim da Jakir neće puno odstupat od onog kak je počeo protiv Azera.

    A možda si ti u pravu.

    Samo me zanima u kakvom je stanju ekipa. Ko ne putuje? Kako je Rile? Ademi? Perić?

    Mislim da je 3-5-2 rezerviran za HNL gdje se napada. 3-5-2 je nama ofenzivnija varijanta.

    Moje mišljneje. Al dajem prostora da sam u krivu. Vidit ćemo.
  • Dani Olmić
    222
    Za Perica ne znam, ali mislim da on ne putuje - a za makedonce mislim da putuju kolko vidim po slikama al da nece bit na raspolaganju, a ako rile bude spreman, vjerjujem da ce onda on i pocet
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.