• NKDZ86
    1.4k
    ko je prošao pakao za vrijeme bojkota, selidba na istok, crne liste, plaćenici, represiju tog vremena, nikad nažalost ne može prihvatiti slovo g.
    po meni uostalom to nije ni prirodno niti bi trebalo stajati slovo g.
  • Noel
    5.9k

    Osobno sam prošao pakao toga svega napisanog i više od tog pa me ne smeta to slovo G.
  • Bosskovitz
    11.7k
    ko je prošao pakao za vrijeme bojkota, selidba na istok, crne liste, plaćenici, represiju tog vremena, nikad nažalost ne može prihvatiti slovo g.NKDZ86

    Ovo nije istina i nemoj tako generalizirati. Jedini problem sa slovom g je onaj tko ga je donio, a on je srećom davna povijest kaj se tiče kluba. Naša povijest i ono što to slovo predstavlja su puno veći od njega i ne smije mu se toliko davati na važnosti. Kako je Dinamo je simbol hrvatstva iako su mu ime izmislili komunisti, tako i to g simbolizira građansku tradiciju našeg kluba iako ga je dodala najveća seljačina u njegovoj povijesit.
  • NKDZ86
    1.4k
    kako nije istina, dobro to svako može reći u svoje ime, pa tako i ja
  • mokoxax468
    698
    Ne možeš reći generalno da svi tako misle što su prošli kroz isto, jer imaš primjer iznad Noela. Zato je nezahvalno generalizirati i reći "koje je prošao pakao, protiv toga je"

    Meni je sasvim ok da tebi g nikada neće biti dio imena, ali ne možeš uzeti cijelu skupinu ljudi i ubaciti ih u isti koš.

    Isto kao što nitko ne možemo reći da svi koji nisu prošli isto su za dodavanje slova g, naravno da ima i navijača Dinama koji nisu dio ultras/navijačke scene, a svejedno ne žele slovo g iz ovog ili onog razloga.
  • scooniepenn
    3.3k

    Spadam među one koji su to prošli kao redoviti posjetitelji istoka i svejedno g nikad neću povezivati uz sve loše što se tada događalo u našem voljenom Klubu.
  • Bosskovitz
    11.7k


    U svoje ime možeš reći, u ime svih koji su se borili protiv Mamića ne možeš jer naprosto nije istina.
  • NKDZ86
    1.4k
    Naravno da, slažem se, to je tako i tako subjektivno.
  • Sajla
    5k
    dozvoliti glavatomu da ogadi ime Gradjanski znači dozvoliti mu da odnese barem simobličnu pobjedu. a on može samo gubiti. pokušal se, kak i uvijek, kititi tuđim perjem jer je inicijator promjene bil Cico. ni Dinamo ni Gradjanski nisu glavini da bi se ta imena mogla i smjela vezati za njega. patetični pokušaj primitivca i kriminalca da se prikaže drukčijim nego kaj je. nije nam uzel Dinamo, ne bu ni Gradjanski.
  • Bumtres
    43
    Taj potez glavatog s umetanjem slova g i slavljenjem rodjendana kluba za njegov intimni krug ljudi, a s obzirom na rodjenda rivala je ispao dosta kompleksaški a i klub je bio više seljački nego građanski. Al ak se raspiše referendum i članovi se izjasne za gnk, ok.
  • Bosskovitz
    11.7k


    Neće biti nikakvih referenduma. Klub se zove Građanski nogometni klub Dinamo Zagreb, to je zapečačeno statutom i tako će se zvati zauvijek. Dosta je bilo mijenjanja i pametovanja svakih par godina.
  • The Undertaker
    5.1k
    Mislim da je procedura obrnuta, trebao bi se raspisati referendum za vraćanje na NK.
  • Jurki
    11.6k
    Mislim da je procedura obrnuta, trebao bi se raspisati referendum za vraćanje na NK.The Undertaker

    A gle, smatram da je bilo dosta promjena imena. Taj prefiks G je jedna od rijetko dobrih stvari koje je bivsa vrhuska napravila.

    Dosta je bilo mrcvarenja kluba.. treba se okrenuti bitnijim stvarima.. kak poboljsati infrastrukturu, napraviti kamp, filijala, skautska sluzba, jos poboljsati rad skole, da sami pocnemo proizvoditi trenere, privuci jace sponzore.. rijesiti pitanje naseg doma.
  • xavier
    12k


    @The Undertaker kaže da se klub u ovom trenutku zove GNK i nije potreban nikakav referendum za dodavanje G nego bi referendum bio potreban jedino za eventualno micanje.
  • Jurki
    11.6k
    znam, zato velim da treba ostaviti tak kak je. I da je dosta bilo mrcvarenja kluba.
    Pa sam napisal.. dosta je bilo promjena imena kluba.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.