• Bosskovitz
    11.7k
    Već sam pitao drugdje pa ću i ovdje. Da li novi loyalty program planira uključiti i nagraditi dugogodišnje pretplatnike?The Undertaker

    Već ti je odgovoreno, loyalty ne djeluje retroaktivno jer ne može djelovati retroaktivno zbog mnoštva objektivnih prepreka. Ni onda nisi objasnio na što misliš ali ako sam te dobro shvatio - ako hoćeš u ovoj sezoni neku nagradu ili priznanje zato kaj si imao godišnju prošle ili pretprošle sezone - ne, to se neće nagrađivati.

    Izgleda da neće ali to je veliki promašaj sustavaThe Undertaker

    Zašto? Ozbiljno, zanima me ideja, što misliš da bi se trebalo nagrađivati i kako?


    Dojam se bazira na tomu da se kod polovično popunjenog stadiona vodi evidencija tko je bio na utakmicama (problem nedolaska godišnjaka je prvenstveno problem organizacije navijanja na SD) a ne premiraju se dugogodišnji vjerni kupci pretplate (kojih je većina na ZD) kao i zarada od tih kupaca.The Undertaker

    Loyalty program ili program vjernosti nagrađuje upravo vjernost klubu - prvenstveno kroz dolaske na utakmice. Kako na Sjeveru, tako i na Zapadu. Jednako. Loyalty kreće od ove sezone i nagrađuje od ove sezone, ne vidim kako bi krenuo nagrađivati od protekle sezone ili prije 5 sezona i kako bi se ti bodovi dodjeljivali? Svaki takav sustav mora imati neki svoj početak i logično je da je početak sezona u kojoj se uvodi.

    Kao netko sa Zapada, mislim da je kontraproduktivno ovako pokušavati stvoriti neku diviziju između dvije tribine tezama kako je primarno Sjever problem i kako eto na Sjeveru baš i nema višegodišnjih vlasnika godišnjih ulaznica, pogotovo jer nisam ni siguran da te teze imaju neku podlogu u stvarnim brojkama. Nemoj to raditi. Loyalty je dobar sustav (vjerojatno ne i idealan, ali će napredovati s vremenom) koji jednako tretira sve na stadionu i to je odličan korak naprijed za klub te poticaj na još veću vjernost klubu, a ne poligon za stvaranje ovakvih izmišljenih i nepotrebnih podjela.

    Apeliram da se ne pecate na ove teze jer u raspravi koja je tribina vjernija će pobijediti samo provokatori koji bi najradije da se malo međusobno koljemo.
  • rioda
    4.8k
    Koje su to utakmice lani bile rasprodane?The Undertaker

    HNL utakmice s rasprodanim donjim tribinama
  • Ludovic IX
    7.2k
    samo njih zadnjih 4-5 na maksimiru
  • Dani Olmić
    222
    Pitanje u vezi ulaznica za clanove - clan sam iz inozemstva pa jos nisam bio na stadionu odkad sam clan ove godine - da li se moze birat tribina kad koristis besplatnu posjetu?
  • Ludovic IX
    7.2k
    klub objavi za koje tribine vrijede besplatne ulaznice.. kako sad vrijede samo za manje utkamice, to su onda obično ZD i SD.. ako bi otvorili gornje onda su zta gornje tribine
  • The Undertaker
    5.1k
    Još više klubova vode evidenciju o svojim dugogodišnjim pretplatnicima i/ili članovima i daju im određene pogodnosti. Mi, kako sada izgleda, ne vodimo. Kod nas je u istoj poziciji netko tko je pretplatnik 20 godina, na stadionu je ostavio gomilu para, dolazio na stadion po kiši i hladnoći, u vrijeme torture i najcrnjeg mraka, bio prisiljen jesti besplatne kobasice i piti toplu pivu, kao i netko tko je za to vrijeme bio u toplom i trošio pare na pive u kafićima a kupio je godišnju lani.
  • The Undertaker
    5.1k
    To nisu rasprodane utakmice.
  • Ludovic IX
    7.2k
    onda da tebi bude jasnije.. bile su rasprodane ZD i SD tribine a bilo je praznih mjesta
  • mokoxax468
    698
    Još više klubova vode evidenciju o svojim dugogodišnjim pretplatnicima i/ili članovima i daju im određene pogodnosti. Mi, kako sada izgleda, ne vodimo. Kod nas je u istoj poziciji netko tko je pretplatnik 20 godina, na stadionu je ostavio gomilu para, dolazio na stadion po kiši i hladnoći, u vrijeme torture i najcrnjeg mraka, bio prisiljen jesti besplatne kobasice i piti toplu pivu, kao i netko tko je za to vrijeme bio u toplom i trošio pare na pive u kafićima a kupio je godišnju lani.The Undertaker

    I nakon 20 godina užasnog vođenja, tebi prvi korak u pravom smjeru je problematičan i kontroverzan, umjesto da ga podržiš i pozdraviš te ovo vidiš kao dobru polaznu točku.

    Ne može se sve preko noći. Ti klubovi koji nagrađuju svoje navijače, vjerujem i da zadnjih 10 godina imaju normalan loyalty sustav.

    Vjerujem da će loyalty sustav sezonu iza biti još bolji, te uzimati barem zadnje 2 godine. Ako tada ne bude nečeg sličnog, svaka tvoja kritika je opravdana i sam ću se istoj pridružiti. Do tada, ovo je nepotrebno rastezanje dobrih početnih temelja nove inicijative
  • The Undertaker
    5.1k
    Dakle, mjerenje dolaznosti na utakmice nije tema
    O tomu se već dosta napisalo, među ostalim i ja. Tako je kako jest.
    Tema je ono čega nema a moglo bi biti, evidencije i pogodnosti za dugogodišnje pretplatnike.
  • Simpatizer
    270
    Taj loyalty vrijedi samo za godišnjake jelda?
  • mokoxax468
    698
    Spomenuto je već par puta, broji se i za negodišnjake. Za kupnju godišnje ulaznice sljedeće godine raspored prodaje će ići:
    1. Vlasnici godišnje koji su ostvarili dolaznost/prepuštanje
    2. Ostali članovi kluba koju su ostvarili dolaznost
    3. Ostali članovi kluba
  • Simpatizer
    270
    ok ima smisla hvala
  • Jurki
    11.7k
    pratim Dinamo jako dugo.. i da me ubijes ja nemam pojma za bilokoju godinu kolko je klub imal clanova.
    Takvi podaci su se skrivali ko zmija noge.
    Ista stvar je za godisnjake..
    i ako imas nepotpune, sjebane baze podataka.. onda moras negdje potegnuti crtu.. i ajmo sad ispocetka i kak spada.
    Uostalom, da bi se islo s nekim retrogradnim loyaltijem klub treba sigurno potrositi određene resurse.. pa bolje da se ta lova investira u nekaj drugo.
    I dobro je kaj se pocelo s loyalty programom.
    Taj je potez za pozdraviti. I ne kuzim zakaj se, cak i za one stvari koje su ocigledno dobre.. mora naci neko ko bu prigovaral.
    Prigovara se tek tolko da se prigovara.
  • The Undertaker
    5.1k
    Otkud ti znaš da nema evidencije? Prilično sam siguran da ima jer su morali (trebali) evidentirati sve uplate i sve godišnje uprogramirati u software za kontrolu prolaza. Čak su svojevremeno stavljali i pločice sa prezimenima na sjedalice.
    Jel tražim nešto što je neuobičajeno i ne radi se u drugim klubovima?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.