• Tradicija bunta
    6.4k
    Forsiranje i prisiljavanje ljudi koji dolaze na sjever nije prolazilo ni prije 20 godina pa neće ni danas. Silom i agresijom prema nekome ko je tamo prvi, drugi put se ne postiže ništa. Postoje neke ekstremne situacije al su u pravilu vrlo rijetke. Ne postoji raširen problem snimanja na tribini koliko se nekada priča i piše, ni oblačenja. Dapače, vrlo veliki postotak ljudi na sjever dolazi u obilježjima kluba i grupe, puno veći nego na većini drugih tribina tako da s te strane ne postoji razlog da se rade drame i maltretira nekoga. Sve to prirodno dođe, s vremenom svatko ko češće dolazi će sam vidjeti otprilike kako bi se trebalo ponašati i koje stvari se izbjegavaju na tribini. I već svatko otprilike zna gdje mu je mjesto, dal je to srednji sektor ili malo sa strane. Da bi sve sjelo na svoje mjesto cijeli taj 'proces' mora bit prirodan i doć sam od sebe. Koreografije se izvode bez ikakvih problema, čak i ljudi koji su van navijačke priče su korektni i imam osjećaj da se dobro osjećaju na tribini i kad je tako onda je svima lakše.Veći je problem lošije navijanje i kasniji ulazak na tribinu, a i to se popravlja i ima neke uzroke koji ne leže toliko u ljudima nego u ulasku na tribinu i samom stadionu.
  • Marcinko
    595
    Je li itko pratio njihove medije, hoće li protiv nas startati novi poljski golman ili Buntić?

    Nije problem snimanje, već snimanje lica i nenavijanje(to je prva i osnovna stvar sve ostalo je objektivno folklor). Isto tako nije cijela tribina sjever kop, može bit ali nije to fiksna stvar, ljudi koji napadaju ove na rubovima koji koriste mobitele i slično pare ona ženska što se derala na poljudu zbog zvižduka.
  • Tranzicijski Napad
    110
    Je li itko pratio njihove medije, hoće li protiv nas startati novi poljski golman ili Buntić?Marcinko

    Pisalo je kako je prijavljen za playoff sad hoce li startat, moguce
  • Neki tip
    21.3k


    E jbg Tranzicijski, slabo mi ti to pratiš. ;) I Vešović i Janković su ozlijeđeni, prvi 3 tjedna mirovanja, drugi mjesec i pol i sigurno ne igraju protiv Dinama, ni kod nas ni uzvrat.
  • K3p
    167


    Neznam koliko godina imaš međutim upravo radi takvih debilnih stavova, između ostalog, nam je tribina skoro presahnula.

    Što se tice zadnjeg zadnjeg. Ne gleda ti se obojene, nikome se ne gleda, ali natalitet i ekonomija su nam takvi da moramo. Možemo relativno bit sretni da nam dolazi većinom narod koji je zapravo pitom i dobronamjeran, žele radit za male pare poslove koje kod nas nitko ne želi radit.
  • vjeko1701
    7.9k
    Gdje smo dosli da se bojimo oce li neki "novinar" nesto procitat pa na temelju toga napisat clanak. Ionako rijetki u danasnje vrijeme citaju i ozbiljno shvacaju te šundove.NitkoBitan

    Apsolutno jesmo u vremenu kada treba paziti kaj se prezentira pred medijima jer isti samo čekaju kako baciti blato na promjene u Dinamu.

    A te šundove nažalost još uvijek čitaju mnogi i nema potrebe davati im gorivo sada kada smo u fazi ekspanzije i rasta među širom masom.
  • Georg Koch
    4.5k
    Jedan fun fact:
    Po Transfermarktu, nasa druga momcad (zamjene) koje sam slozio nekako okvirno gledajuci ulaz u sezonu i Jakirov sastav, po meni izgledala bi:

    Zagi
    Moha Bernauer Torrente Ogiwara
    Ademi Rog
    Spikic Stojke Pjaca
    Kulenovic

    (Da, toliko ima mocnih igraca koji u svakom trenutku mogu uci u prvih 11, ali realno gledajuci "tu je to negdje")

    E sada, nasa "druga momcad" vrijedi 17m.
    Vrijednost cijelog tima Qarabaga iznosi 17,9m.
    Prvi sastav Qarabaga (gledao sam ove koji su poceli protiv Ludogoretsa prvih 11) vrijedi 7.5m.

    Dakle, nas drugi udarni sastav (11 igraca) vrijedi skoro kao cijeli roster Qarabaga (25igraca), a 2,2x je skuplji u odnosu na prvih 11 Qarabaga.

    Volim statistiku pa sam malo bacio oko na to ;)
    Naravno da to nista ne znaci, da ima x drugih stvari koje utjecu na rezultat i konacni ishod, da igraju samo vrijednosti igraca uvijek bi se unaprijed znalo tko prolazi...sve to stoji.

    Samo hocu reci, jako zanimljivi podaci, te i sa njima a i bez njih uvjeren sam u prolaz.

    Samo D!
  • NKDZ86
    1.4k
    očekujem borbenu tekmu, da naši grizu i pojedu ove azere, a na tribinama ludnicu i grotlo!
    dinamo nek svud odjekuje!
  • Nogo
    3.6k
    Marko Pjaca, koji je zbog ozljede zadobivene udarcem na treningu, propustio dvoboj protiv Šibenčana, bit će spreman za utakmicu. Odlično ga je u petak zamijenio Dario Špikić, igrač, koji je već bio blizu transfera, odlaska iz Dinama, a sad se na početku sezone pokazuje kao kvalitetan džoker. Ušao je s klupe u Osijeku i pogodio stativu prije pobjedničkog gola, Šibeniku je zabio, odigrao dobru utakmicu. No, Pjaca ipak ima 'pole position' i čini se da je Jakirović u ovom trenutku najbliži odluci da protiv Qarabaga istrči s onom svojom udarnom postavom, koja se tijekom priprema i početka sezone iskristalizirala kao najboljih 11. Dakle:

    Nevistić - Ristovski, Theophile, Mmaee, Pierre-Gabriel - Mišić, Sučić - Pjaca, Baturina, Hoxha - Petković.

    Za razliku od Jakirovića koji, dakle, trenutno im slatke brige, trener Qarabaga Gurban Gurbanov ima određenih glavobolja. Po svemu sudeći u Maksimiru će se morati snaći bez čak trojice svojih prvotimaca. Crnogorci Marko Vešović i Marko Janković neće igrati u Zagrebu, a blizu tome je i lijevi bek Elvin Cafargulijev. Ima Gurbanov zamjene, umjesto njih igrat će na bokovima Bajramov i Matheus Silva, umjesto veznjaka Jankovića jedan od junaka 7-2 pobjede protiv Ludogoreca Patrick Andrade. Međutim, ono na što mnogi u Azerbajdžanu upozoravaju jest tanak kadar, kratka klupa u ovoj situaciji. Sad Gurbanov više nema puno izbora u veznom redu i obrani, ako stvari krenu ukrivo (u što vjerujemo) malo je tu igrača, koji mogu ući s klupe i poboljšati kvalitetu momčadske igre. Za ulazak u Ligu prvaka još se može nekako, ali za obziljno igranje u tom natjecanju, podvlače mediji u Bakuu, trebat će Qarabagu još nekoliko pojačanja.

    https://www.germanijak.hr/nogomet/vijesti/pjaca-spreman-ademi-jos-pod-upitnikom-azeri-u-maksimiru-bez-cak-tri-prvotimca/133966
  • ibro1986
    150
    po meni je bolje da i kule i petko budu u prvih 11
  • tp1997
    262
    Sa tri iza smo znali imati propuh u obrani (uključujući protiv Šibenika). Treba igrati napadački, ali i ne dopustiti Azerima da nas iskontriraju.
  • Laugreano
    2.5k
    Utakmica koja ce pokazati di smo trenutno, a bome i di je Jakir.
  • KlasicZg
    547
    Sutra u 16 idem iz zadra ako netko treba prijevoz. I vracam se u srijedu ujutro
  • Ivdzo11
    4.2k
    Jan Oliveras, zadnji igrač, koji je došao u Dinamo ipak se našao na popisu za utakmice s Qarabagom. Iako nije bio odmah prijavljen, Dinamo je iskoristio mogućnost naknadnog 'upisa' i stavio na listu i mladog Španjolca.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.