• BluePhone67
    3.9k
    Zadnja fotka je top sa poznatim dečkima iz Sesveta. Ono što je ovdje bitno napomenuti da ovdje ima i Hajdukovaca među njima, odnosno prijatelji i generacija koja je 0/24h bila zajedno i bez obzira na rivalstvo išlo se zajedno i na utakmice. A najbitnije u cijeloj ovoj priči kada su Tovari dolazili u Grad ti Hajdukovci su se uvijek tukli za nas jer nema ništa većeg od prijateljstva koje traje i dan danas uz standardno međusobno podjebavanje i prepucavanje dva rivala, za sve ostale ostalo je isto ne diraj mi moj kvart, Grad i prijatelja. Nekih sa te slike nažalost više nema među nama, al probati ću saznati koja je tekma u pitanju.
  • NORTE
    11.4k
    Naš stadion za svega koju godinu odlazi u povijest pa tako i jug koji je bio naša tribina 90-ih i nekoliko puta 2000-ih, a zadnji put 2018. protiv Hapoela.

    Rođendan slavimo u kolovozu kad je ime i nastalo, a evo par rođendana proslavljenih u ožujku na različite datume na južnoj tribini.

    17.3.1991. (5. rođendan)
    4736944280_58bae4e014_b.jpg

    24.3.1996. (10. rođendan)
    20240818-085302.jpg

    27.3.2004. (18. rođendan)
    img-1-1723891969607.webp

    Nisam siguran hoćemo li ijednu tekmu opet biti tamo prije nego bude srušena za koju godinu.
    Bilo bi lijepo punom tribinom "odati počast" jugu koji je obilježio našu povijest i teške 90-e.
    Volio bih to, ali nisam siguran da će se ostvarit.
  • plavi72
    831
    24.ožujka 1996. :heart:
    4-1 pometeni kmečavci i otvoren put prema tituli nakon njihove dvije godine dominacije i igranja lp,a mjesec dana poslije u St prvi put punimo jug u hnl-u !
  • Guinness
    2.2k
    zadnji put 2018. protiv Hapoela.NORTE

    Protiv Lokomotive na otvaranju sezone 2019/20.
  • Zigi
    2.4k
    IMG-20240817-WA0005.jpg Dinamo - Atalanta 90-91
  • NORTE
    11.4k
    Protiv Lokomotive na otvaranju sezone 2019/20.Guinness

    E da, zaboravio nju spomenut iako sam bio tad na jugu.

    Najdraže tekme na jugu su mi bile one iz 2004. godine, bilo ih je otprilike 5, a moguće i više.

    Sjećam se jedne na kojoj su izbili veliki neredi na istoku zbog upaljene baklje, kao i kup tekme protiv Rijeke kad je Armada bila na sjevernom dijelu zapada.
    Naravno i zadnje kolo protiv Osijeka.
  • Dr Hofmann
    833
    Jug je isto blesava tribina...Dve tekme su mi u posebnom sjećanju. Prva protiv Ajaxa u Ligi prvaka 1998., neki lik je stajao pored nas i brojao, brojao i kad je došao do sto, izrigao se ko krmak, ne bi dalje što je bilo s njim...Viduka je fulao zicera i tu je krenuo njegov rastanak s klubom. Druga: ista grupa, u prosincu protiv četnika iz Pireja. Trebala nam je pobjeda (s dva razlike?), vani hladno do jaja, mislim da je bilo -10, a s istoka lete grude i ledenjače prema onom ćelavom četniku Đorđeviću. Tadašnji vođa navijanja je završio u gaćama na štangi, ostalo je jebenih 1-1, evo sad mi se kosti po ovoj vrućini stisnu kako je hladno bilo
  • Neron53
    589
    Brijem da je na toj tekmi temperatura bila dosta niza od - 10 a opet nas je hrpa bila pun kurac vremena do pasa gola.
    Sto se tice same tribine, ona je bila zbog zakrivljenosti puno bolja za navijanje.
  • Dr Hofmann
    833
    Nikad neću zaboravit onu hladnoću, ali opet bi sve prošao ponovno. A što se tiče juga kao tribine, puno je jači od sjevera što se tiče svega, a upravo ta zakrivljenost bi bila prejebena danas, kad imamo dosta pjesama s ,,odgovaranjem"
  • mlinchica
    1.8k
    Kad već spominjete ove dvije utakmice :blush:

    [img]http://IMG-6758.jpg

    Taj led na jugu protiv Grka… zaledile se noge doslovno za onaj snježni beton.
    Prvi put jednu frendicu povela na tekmu, koja mi uvijek spomene da je zbog mene i te utakmice zavolila stadione i nogomet… blesave tinejdžerke … :lol:

    Zanimljivo je vidjeti i cijene ulaznica tada, za europske tekme, s obzirom na današnje. Prije 20+ godina..
  • masacusec
    3.5k
    35 keki ljudi na stadionu, bolesna atmosfera, -10C....da smo ih razbili, prošli bi u 1/4 finale....
    Al ono kaj me fascinira, 6 banki karta za LP
  • Dr Hofmann
    833
    Majko Božja...Zašto nisam nikad čuvao karte? Pokojni stari mi je kupio tzv paket karata (za slijedeću sezonu 99/00: Man Utd, Marseille, Sturm), tri ulaznice za 120 kn za Sjever, nadam se da doma imam još negdje to, objavim ako nađem.
  • Dr Hofmann
    833
    Imam VHS kazetu, Dinamo 1945. - 1990., slike omota i kazete su u Google fotografijama. Stavio sam neki glupi link, jer još mi iskreno nije jasno da li mogu uploadati slike na Zonu s mobitela, a volio bi sačuvati taj materijal, ima predivnih stvari
  • mlinchica
    1.8k
    Da, zanimljive cijene, u ono vrijeme skupo, pogotovo za nas kaj smo još išli u školu.
    A pazi istok 1998., 100 kn.
    Za zapad ne znam, nisam tu tribinu pohodila ali bio je bar 150 kn onda.

    Imam još tih ulaznica, tada sam sve čuvala. :grin:
    Sezona prije, 1997., kup Uefa, sjever 40 kn, istok stajanje 60 kn.
    A ManU 1999. sjever gore 50 kn. Prvi i zadnji put tada bila na SG, ja niš ne vidim od gore. :monkey:
  • Boycie
    1.1k
    Partizan je zapad bio 150kn. Iako je komotno mogao i 500kn biti. Jedina tekma koju sam na zapadu tada bio... evo malo karata sa cijenama iz tog vremena...

    https://i.postimg.cc/Fzk7fHnb/Screenshot-20240818-184514-Gallery.jpg
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.